Підсумки тижня в освіті: головні події

Пропонуємо перелік найбільш значних подій тижня, що відбулись в українській освіті

Підсумки тижня в освіті: головні події

МОН планує долучати бізнес до навчання дітей у лікарнях. За словами міністра освіти, завданням обласної влади, яка частіше займається організацією навчання дітей при лікарнях, є знайти та заохотити жертводавців підтримувати такі школи.

Відтепер школи перевірятимуть через аудит. Міністерством освіти затверджений Порядок проведення інституційного аудиту закладів загальної середньої освіти. Документ визначає механізм проведення аудиту, який замінить атестацію шкіл.

Малокомплектні школи мають низьку якість, - Гриневич. На думку міністра, на малокомплектні виділяються більші гроші, натомість отримується гірша якість. Водночас це ті кошти, які можна використати саме на зарплати вчителів.

У Раді зареєстрували законопроект про захист вчителів. Метою законопроекту є посилення захисту педагогічних працівників від погроз, образ, переслідування та фізичного насильства. Необхідність ухвалення документа викликана численними випадками нападів на вчителів.

У Міносвіти створять Команду підтримки реформ. Завданням команди стане надання допомоги під час розробки та реалізації пріоритетних програм реформування, а також зміцнення зв'язків між пріоритетами МОН та підтримкою донорів.

Перші аудити шкіл відбудуться у вересні. У Держслужбі запевняють, що інституційний аудит є першим кроком формування системи забезпечення якості освіти в школах, оскільки він проводитиметься не для виявлення недоліків, а з метою підтримки шкіл.

Гуртожитки закладів ПТО стануть безкоштовними. Уряд затвердив Порядок забезпечення гуртожитками осіб, які здобувають професійну освіту. Документ запроваджує єдині правила користування гуртожитком та визначає, що проживання учнів має бути безоплатним.

Участь у ЗНО візьмуть 834 учня з окупованого Донбасу. Усі зареєстровані учасники з окупованих територій впродовж кількох років навчались за програмою дистанційної або екстернатної освіти у школах, розташованих на контрольованій території.

В уряді обговорили підготовку до ЗНО-2019. Учасники наради обговорили питання  охорони приміщень центрів оцінювання якості освіти та пунктів проведення тестувань, підвезення учнів до пунктів ЗНО, забезпечення фінансування проведення тестування тощо.

Учителя притягнули до відповідальності за політичну агітацію. За інформацією Головного управління Національної поліції в Київській області, вчитель під час уроку порушив законодавство, що виразилось в його висловлюваннях щодо проведення другого туру виборів президента.

У ВР обіцяють встановити фіксовані надбавки освітянам. Парламентський комітет з питань науки і освіти пропонує розглянути законопроект, який встановлює виплати щомісячної надбавки за престижність педагогічної праці в розмірі 30% усім освітянам.

Освіта.ua
19.04.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів