Підсумки тижня в освіті: головні події

Пропонуємо перелік найбільш значних подій тижня, що відбулись в українській освіті

Підсумки тижня в освіті: головні події

Тест ЗНО для учителів складатиметься зі 100 завдань. До тесту для учителів початкових класів увійдуть завдання з організації освітнього процесу, підтримки навчання і розвитку учнів, а також завдання зі створення освітнього середовища. На виконання тесту буде відведено 180 хвилин.

Школяра покарали за булінг учителя. Булером виявився старшокласник однієї зі шкіл Нетішина, а потерпілим його вчитель. Цькування вчителя проявлялось у систематичних образах та психологічному тиску зі сторони учня. Суд зобов’язав матір підлітка сплатити штраф у розмірі 850 грн.

Для дітей з інших мовних груп адаптують поріг ЗНО. За словами міністра, випускникам з угорською та румунською мовою навчання часто не вистачає часів, щоб оволодіти українською мовою для проходження ЗНО. Для них буде адаптовано поріг «склав/не склав» для тесту з української мови.

Профспілка: середня зарплата в освіті складає 7104 грн. Зарплата працівників окремих галузей бюджетної сфери залишається нижчою за середню. Зокрема, середня заробітна плата в освіті у січні 2019 року склала – 7 104 грн. Разом з тим, середня заробітна плата в Україні у січні склала 9 223 грн.

Виші затвердили власні умови вступу 2019 року. Українські заклади вищої освіти затвердили правила прийому вступників, що використовуватимуться при проведенні вступної кампанії. Умови вступу містять інформацію, що допоможе зорієнтуватись у питаннях вступу.

Для участі у ЗНО вже зареєстровано 185 тисяч осіб. У відсотковому співвідношенні це становить 57% від очікуваної кількості випускників шкіл 2019 року, 50% від очікуваної кількості студентів закладів вищої освіти та 46% учнів закладів професійної освіти.

Шкільні атестати для випускників замінять на свідоцтва. Відтепер випускники 11-х класів по закінченню навчання отримуватимуть свідоцтво про здобуття повної загальної середньої освіти замість звичних атестатів. За словами Лілії Гриневич, зміна назви документа обумовлена ціннісними орієнтирами держави.

У Раді зареєстрували проект закону про мобінг на роботі. Метою законопроекту є захист учасників трудових відносин від різних форм психологічного, фізичного або економічного насильства стосовно працівника і встановлення адміністративної відповідальності за такі дії.

Prometheus відкрив курс для вчителів від світових вишів. Компанія Prometheus запускає безкоштовні онлайн-курси для підвищення кваліфікації вчителів від Массачусетського технологічного інституту, Колумбійського та Квінслендського університетів.

Освіта.ua
07.03.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів