Підсумки тижня в освіті: головні події

Пропонуємо перелік найбільш значних подій тижня, що відбулись в українській освіті

Підсумки тижня в освіті: головні події

Держава надасть 100 млн на науку в університетах. У 2019 році в бюджеті вперше передбачено 100 млн на базове фінансування науки в університетах. До цього часу виші могли отримати лише короткострокове конкурсне фінансування під конкретні вузькі проекти.

Стартувала реєстрація вчителів для участі у сертифікації. 15 січня розпочалась реєстрація вчителів початкової школи для участі у пілотному проекті з проходження сертифікації. Участь у сертифікації цього року зможуть взяти одна тисяча вчителів з усіх областей України.

Доктори філософії захищатимуться в разових вчених радах. Міністерство освіти і науки планує впровадити як експеримент наукову атестацію докторів філософії через захист їх дисертацій у разових вчених радах.

МОН розширило перелік пілотних шкіл НУШ. Відомством розширено перелік шкіл, які є учасниками всеукраїнського експерименту з впровадження навчально-методичного забезпечення початкової освіти в умовах реалізації нового Державного стандарту початкової школи.

Підготовка до ЗНО: твори з української літератури. Освіта.ua пропонує перелік творів з української літератури, що є обов'язковими для текстуального вивчення учасниками зовнішнього незалежного оцінювання 2019 року.

Презентована методика оцінювання роботи вчителів. Держслужба якості освіти запропонувала для обговорення проект Методики оцінювання компетентностей учасників сертифікації. Документ визначає критерії, за якими експерти оцінюватимуть професійний досвід учителів.

Педагоги інколи дуже вразливі до оцінювання, - Гриневич. Міністр освіти наголошує, що процес сертифікації педагогів має показати нову культуру спілкування з учителями. Ідея запровадження сертифікації полягає у мотивації тих вчителів, які можуть стати агентами змін.

Для участі у ЗНО випускникам необхідно мати паспорт. Для реєстрації на зовнішнє незалежне оцінювання, що розпочнеться 5 лютого, всім випускникам шкіл необхідно мати паспорт громадянина України (ID-картку).

Затверджена програма ЗНО для вчителів початкової школи. Міністерство освіти затвердило програму незалежного тестування фахових знань та умінь учителів початкової школи. Програма призначена для оцінювання фахових знань та умінь учителів шляхом проведення ЗНО.

Освіта.ua
18.01.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів