Підсумки тижня в освіті: головні події

Пропонуємо перелік найбільш значних подій тижня, що відбулись в українській освіті

Підсумки тижня в освіті: головні події

ЄС надає Україні 58 млн євро на розвиток профосвіти. Україна та Європейська комісія підписали угоду про фінансування проекту «EU4Skills». Планується, що кошти будуть використані на модернізацію інфраструктури, закупівлю обладнання, розробку нових освітніх стандартів тощо.

Українські виші отримали грант на енергоефективність. Європейський інвестиційний банк надасть 10 млн євро для покращення енергоефективності у 7 українських вишах. У ході другого етапу проекту європейські кошти можуть отримати від 13 до 15 університетів.

Освіта увійшла до п'яти пріоритетів уряду в 2019 році. Прем’єр-міністр повідомив, що розвиток людського капіталу стане одним з пріоритетів діяльності КМУ. Зокрема, це стосуватиметься розвитку якісної освіти та можливостей перекваліфікації незалежно від віку.

В Україні штрафуватимуть за цькування у школах. Верховна Рада ухвалила закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу». Відтепер відповідальність за булінг або приховування його випадків каратиметься у вигляді накладення штрафу.

Зарплати у школах зростуть на 9%, у вишах - на 20%. З січня 2019 року зарплати усіх науково-педагогічних працівників загалом підвищаться на 20%. Зарплати інших педагогічних працівників, як і решти бюджетників, наступного року зростуть на 9%.

Атестаційна колегія МОН скасувала 12 наукових ступенів. Зокрема, скасовано 4 рішення щодо присудження ступеня доктора наук та 8 - кандидата наук. У МОН зазначають, що вперше рішення ухвалювалось з урахуванням Рекомендацій з дотримання академічної доброчесності.

В Україні проведуть конкурс з використання девайсів в освіті. Метою проведення конкурсу є використання у навчальному процесі сучасних «хмарних» та мобільних технологій, поширення практики залучення до навчального процесу власних мобільних пристроїв студентів і викладачів.

В Україні діти зможуть навчатись при лікарнях. Міністерство освіти та Міністерство охорони здоров'я затвердили положення, що визначає механізм забезпечення навчання при лікарні для кожної дитини, яка цього потребуватиме.

Виші зможуть надавати в оренду свої приміщення. Парламент ухвалив зміни до закону «Про освіту», які дозволять освітнім закладам надавати в оренду нерухоме майно. Метою закону є надання можливості закладам вищої освіти отримувати додаткові фінансові ресурси.

Гриневич: закон про булінг передбачає чіткі алгоритми дій. Міністр освіти розповіла про алгоритм дій учасників освітнього процесу та батьків у випадку проявів булінгу після того, як новий закон про цькування в школах набуде чинності.

МОН презентувало програму ЗНО для вчителів початкової школи. Програма призначена для оцінювання професійних компетентностей вчителів початкової школи протягом 2019-2020 років у рамках проведення сертифікації педагогічних працівників.

Затверджена нова програма навчання для керівників шкіл. За визначенням авторів документа, метою програми є модернізація управлінських компетенцій керівних кадрів закладів середньої освіти для ефективного управління відповідно до вимог Концепції «Нова українська школа».

Освіта.ua
21.12.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів