Підсумки тижня в освіті: головні події

Пропонуємо перелік найбільш значних подій тижня, що відбулись в українській освіті

Підсумки тижня в освіті: головні події

МОН внесе зміни до Положення про освітній округ. У відомстві зазначають, що метою змін є розбудова ефективної мережі шкіл, формування нового освітнього простору, а також сприяння ефективному використанню наявних ресурсів для задоволення освітніх потреб учнів.

УЦОЯО відкрив веб-сервіс для керівників шкіл. Сервіс призначений для внесення відомостей про заклади освіти, випускники яких проходитимуть державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього незалежного оцінювання або братимуть участь у моніторингових дослідженнях.

Кількість публікацій українців у Scopus та WOS зростає. У МОН повідомили про збільшення публікаційної активності вишів та наукових установ, підпорядкованих відомству, в 2015-2017 роках. Зокрема, щорічне зростання кількості публікацій у Web of Science та Scopus відбувається на рівні 14-15%.

Рейтинг вишів за результатами вступної кампанії. Інформаційною системою «Вступ.ОСВІТА.UA» складений щорічний рейтинг вишів за результатами вступної кампанії. Основною метою рейтингу є ознайомлення громадськості та абітурієнтів з відкритими даними вступної кампанії.

Медичні виші покращили якість абітурієнтів. До медичних закладів вищої освіти в 2018 році вступили абітурієнти з більш високими балами ЗНО у порівнянні з 2017 роком. Зміни пов'язані зі встановленням прохідного бала на рівні 150 балів при вступі на деякі медичні спеціальності.

В Україні створили Національне агентство кваліфікацій. Планується, що функціонування агентства дозволить гармонізувати українську та європейську системи рівнів кваліфікацій. Забезпечувати роботу агентства буде секретаріат, до якого включать близько 60 осіб.

Чи має дитина прибирати у школі? За словами Лілії Гриневич, учні можуть прибирати у школі, оскільки це є частиною гігієнічного виховання. Разом з тим, батьки можуть відмовитись від такого виду діяльності дитини, оскільки Конституція забороняє використовувати примусову працю.

Відбулись вибори до агентства із якості вищої освіти. Конкурсна комісія обрала 22 члени Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти – 9 жінок та 13 чоловіків. До участі в конкурсі було допущено 116 кандидатів, кожного з яких комісія оцінювала за за 6-ма критеріями.

У МОН розробили положення про студентські гуртожитки. Нове положення визначає особливості користування гуртожитками, порядок надання студентам житлових приміщень, умови проживання, правила доступу розпорядку, оплати тощо.

Не всі регіони використали освітню субвенцію. У Профспілці працівників освіти наголошують, що попри несвоєчасну виплату заробітної плати педпрацівникам у деяких регіонах, лише у 100 бюджетах із 1 288 освітня субвенція використана у повному обсязі.

МОН створюватиме дитячі наукові позашкільні заклади. Відомством розроблено Положення про спеціалізований заклад позашкільної освіти наукового профілю. Головним завданням закладів стане створення умов для формування дослідницьких компетентностей дітей.

Стереотипи і гендерні розриви необхідно долати, - Гриневич. За словами міністра, для забезпечення рівності прав жінок та чоловіків необхідні зміни в освітній сфері. Зокрема, зміни мають стосуватись контенту підручників, ставлення вчителів до дітей, розвитку дружніх до батьківства середовищ тощо.

Освіта.ua
07.12.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Юрій Сухарников
Публикация на Платформе Квалификаций {QP (Russian sub-community-Платформа на русском языке}, модерируемую Европейским фондом образования! URL: https://connections.etf.europa.eu/viewer/app/lcfiles/ea5ea757-2434-4e44-bc7c-cbbbb2ada5ea/content