Профспілка радить активно працювати з місцевою владою

У профспілці повідомляють про наявність підстав для збільшення зарплати педпрацівникам

Профспілка радить активно працювати з місцевою владою

Профспілка працівників освіти і науки України звертає увагу на необхідності проведення відповідної роботи на місцях для вирішення питання підвищення заробітної плати педагогічним працівникам закладів дошкільної, позашкільної, професійно-технічної освіти, а також інших закладів та установ освіти. Відповідне повідомлення оприлюднене на сайті профспілки.

У профспілці нагадують, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів «Про підвищення оплати праці педагогічних працівників» Міністерству освіти разом з Міністерством фінансів доручено розглянути питання щодо підвищення з 1 вересня 2018 року оплати праці інших категорій педагогічних та науково-педагогічних працівників.

Разом з тим, у профспілці повідомляють про наявність законодавчих підстав для збільшення заробітної плати педагогічним працівникам комунальних закладів освіти незважаючи не те, що урядом поки не прийнято відповідного рішення.

Зокрема, керівники закладів мають право встановлювати надбавки працівникам у розмірі до 50% посадового окладу за високі досягнення у праці; за виконання особливо важливої роботи; за складність, напруженість у роботі.

Для встановлення таких надбавок нормативними документами не встановлено вимог щодо підтвердження таких умов праці. Надбавки встановлюються керівником закладу за погодженням з виборним профспілковим органом.

Також у профспілці наголошують, що з метою забезпечення підвищення заробітної плати місцеві ради можуть вносити до місцевих бюджетів зміни, приймати рішення про збільшення обсягів бюджетних призначень та фонду оплати праці, необхідних для встановлення надбавок за високі досягнення у праці, за виконання особливо важливої роботи чи за складність, напруженість у роботі, тобто, так званих «регіональних надбавок».

«Профспілка акцентує увагу на проведенні відповідної роботи на місцях з депутатами місцевих рад, міськими головами, головами районних рад та рад об’єднаних територіальних громад, фінансовими органами та органами управління освітою щодо фінансового забезпечення та необхідності підвищення заробітної плати педагогічним працівникам закладів дошкільної, позашкільної освіти та інших закладів та установ освіти, які фінансуються за рахунок місцевих бюджетів шляхом установлення з 1 вересня 2018 року їм надбавок за високі досягнення у праці; за виконання особливо важливої роботи; за складність, напруженість у роботі у розмірі 10% і вище посадового окладу», - повідомили у Профспілці працівників освіти і науки України.

Освіта.ua
28.09.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ірина
Слобідський район м. Харкова. Престижність 5 %, учителі української мови замість 20% - 10%, заміни не оплачуються, кабінети не оплачуються. Профспілка мовчить. Учителі між собою обурюються тихенько, щоб ніхто не чув.
хочууточнти
Кому профспілка пропонує на місцях працювати з місцевою владою? А сама профспіка з ким працює? Чи "пропонувати"- це і є її максимум її роботи?