Освітня профспілка до уряду: в колективах зріє невдоволення

Рішення уряду викликає невдоволення педагогів і спричиняє конфлікти в колективах

Освітня профспілка до уряду: в колективах зріє невдоволення

Профспілка працівників освіти і науки звернулась до Кабінету Міністрів з приводу необхідності підвищення розмірів посадових окладів педагогічних працівників закладів дошкільної, позашкільної, професійної, вищої освіти та інших закладів і установ освіти, а також науково-педагогічних працівників.

У профспілці нагадують, що відповідно до постанови КМУ № 22 «Про підвищення оплати праці педагогічних працівників» з 1 січня 2018 року підвищено на 10% розміри посадових окладів педпрацівників, оплата праці яких здійснюється за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам.

«Рішення про підвищення посадових окладів та ставок заробітної плати лише тим педагогічним працівникам, оплата праці яких здійснюється за рахунок освітньої субвенції, призвело до ще більшого порушення міжпосадового рівня оплати праці освітян, викликало справедливе невдоволення педагогів дошкільних, позашкільних, професійно-технічних, вищих закладів освіти низькою оцінкою влади їхньої складної, важливої, відповідальної педагогічної праці, спричинило конфліктні ситуації в колективах», - наголошують у профспілці.

Також у профспілці зазначають, що вже отримали позитивну відповідь від Міністерства освіти і науки щодо підтримки позиції профспілки про доцільність зазначеного підвищення.

«ЦК Профспілки на вимогу освітян, а також профспілкових організацій, як представників їхніх прав та інтересів, вимагає прийняття урядом рішення про підвищення на 10% розмірів посадових окладів та ставок заробітної плати педагогічних працівників комунальних закладів і установ освіти, а також науково-педагогічних та педагогічних працівників закладів вищої та професійно-технічної освіти з 1 вересня 2018 року», - йдеться у зверненні до Кабінету Міністрів.

Як відомо, Профспілка працівників освіти і науки оголосила про приєднання до протестних дій Федерації профспілок України, проведення яких заплановане на 9 та 17 жовтня.

Освіта.ua
27.09.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ужассс
За 11 років, що я працюю вперше до Дня Вчителя не отримаю премію. Познімали все що тільки можна. . А ВОНИ ЛІЗУТЬ В ЄВРОПУ.... ПОКРАЛИ ГРОШІ. Й ВИСТУПАЮТЬ " РЕФОРМАТОРИ Х...ВІ"
Вчитель
Отримала зарплатню . На 2560 грн менше ніж була в серпні. Жах. Про яку роботу може йти мова???
Капець
Гриневич повністю втратила на вищій освіті- команда балбесів ! Зарплата менша , ніж в школі! Хоч і там нікудишня,забрали із Закону право на житло, індексацію до середньої в промисловості.... Терміново слід оновити підрозділ вишки!!? До виборів, бо буде владі коза драна!
Вчитель математики
Для Капець: владі вацльманів і гройсманів і так гаплик. Ці щурі, перед втечею з корабля, просто намагаються побільше накрасти. Це єдине, що їх зараз цікавить.
Коментувати
гудбай школа
Дійсно, у Києві забрали престижність і надбавки, забрали й премії. Тепер піднімуть зарплату на відсотків 10% і скажуть, що ми підняли їм на 50% у минулому році, зараз піднімаємо, а в результаті тільки забирають, профсоюзи кишенькові, з владою у змові. Ні, хватить, все шукаю іншу роботу на фірмі, молода, красива, знайду, пішли вони подалі, хай лільки самі працюють на таку злиденну зарплатню.
могіканин
Ховайся, з 1 січня нове підвищення зарплати на цілих 9%. Я нагадую подібну бабаканину минулого року, коли спочатку підвищили, а через два місяці зняли рівно на цю ж суму виплати за престижність, "бо нема грошей". А в той же час підвищили зарплати дежавним службовцям, гарно підвищили, і гроші знайшлись. Чи бува не ті, яких для нас не було? Не потрібно нам нічого підвищувати, нам потрібно віддати бодай те, що належить згідно закону без усяких там "від 5%", а всі 20% і більше.
Михайло
Невдоволення давно вже дозріло і перезріло. Вінницьким, народному фронту (звідки Гриневич) на виборах нічого не світить. Нема дурних. Навіть у школах, технікумах й універах.
уже не актуально
Если честно, похерили высшее образование, зарплаты у доцентов меньше, чем у касирш супермаркета, здравовомыслящий не пойдей на митинг выбиавть повышение зарплаты на пару палок колбасы. Уже многие из молодых просто переходят работать на фирмы, на 20-30 тыс. в Киеве свободно можно устроится. Никто не верит в никаие реформы, семьи надо кормить, пусть уже професура дотягивает этот реформаторский цирк.
актуально для тех,
Для уже не актуально: кто идёт за нами.
уже не актуально
Для актуально для тех,: а вас хозяин назначил пастухом для стада баранов? Чтобы чего-то добиться, учителям и преподавателям необходимо посреди года выйти на бессрочную акцию протеста, тогда будет минимальный результат. В данном случае, профсоюзы выполняют заказ политсилы, которая играет против шоколадного, заказ побольше согнать недовольных, как они называют "голодного быдла", чтобы в очередной раз попиариться. Власть имущих бросит костей голодным максимум на 10%. - чистыми 8-15 дол. Для себя вывод сделал - дела больше с вузами не иметь, обеспечивать семью, кататься по заграницам и радоваться жизни.
Коментувати
Ihor
які 10% .... зарпалата викладача вишу як у прибиральниці ... така держава не має майбутнього .... зрозуміло, що цей уряд цього навіть не може збагнути
ОХ ти ж моя Ліліє
Гоша- ви праві. Вчитель-це настільки важлива і благородна професія- тому потрібно за неї платити при вході в школу і з радісю йти у вантажники після школи. І коли заробиш на потреби школи-ОСЬ ТОДІ З РАДІСЮ МОЖНА ПРОЧИТАТИ ЗАПОВІТ ГРИНЕВИЧ, які ми щасливі, що працюєм в НУШ. А деякі несвідомі вчителі ще хочуть за це зарплату. Про таке навіть огидно думати, не те що писати.
Чеслава
Для ОХ ти ж моя Ліліє: Супер восхищение супер комментарием. Чеслава.
Коментувати
ещё бы
ему не зреть - возмущению. 30 лет стажа,23.5 часов и зарплата 5600. Какой разумный учитель станет выполнять все закидоны,придуманные фифами и фифонами с зарплатой в 30 тысяч гривен. С другой стороны,дети видят,скорее чувствуют, и настроение учителя,и его внутреннее состояние. Это же знают родители. Отсюда и плясать следует. И коррупция в школах именно отсюда. И возмущение закономерно зреет. Во что выльется?
Гоша
Справжній вчитель повинен працювати за їду, любити дітей і батьківщину. Мітинги - це прояв неповаги до держави.
Любов
Для Гоша: А ви теж працюєте за їжу? Ви, напевно, поважаєте державу так, як писав Симиренко : "Треба любити Україну до глибини своєї кишені"?
Неля
Для Гоша: Може, справжній учитель взагалі не повинен ні їсти, ні пити, ні одягатися, і вести аскетичний спосіб життя. А дітей можна вчителеві мати ? А за що їх ставити на ноги? Теж за їду? Продемонструйте такий спосіб заробітку власним прикладом
томмазо кампанелла
Не вмієш нічого робити іди навчати інших ні вмієш і цього іди навчати вчителів ...
Коментувати