Osvita.ua Новини Підсумки тижня в освіті: головні події
Підсумки тижня в освіті: головні події

Пропонуємо перелік найбільш значних подій тижня, що відбулись в українській освіті

Підсумки тижня в освіті: головні події

В Україні розпочався новий навчальний рік. Головною подією цього навчального року безперечно є старт реформи «Нова українська школа», метою якої є створення нового освітнього середовища та нового змісту освіти для учнів перших класів.

Україна готова до нового навчального року, - Гройсман. За словами прем'єра, країна готова до нового навчального року і запроваджує нову якість освіти як одну з довгострокових реформ, що дасть результати за 12 років.

Умови прийому до вишів-2019: запропоновані зміни. Міністерством освіти розроблений проект Умов прийому до закладів вищої освіти на 2019 рік. Проект документа містить 10 основних новацій. Громадське обговорення триватиме до 19 вересня.

Поріг у 150 балів поширять на деякі інші спеціальності. Міністерство освіти планує поширити практику встановлення мінімальної кількості балів для вступу на спеціальності з особливо високим рівнем суспільної відповідальності.

Все більше вступників у магістратуру складатимуть ЗНО. У 2019 році для вступників у магістратуру планується збільшити перелік спеціальностей, на які треба буде складати єдиний вступний іспит з іноземної мови за технологією ЗНО.

У Новій українській школі все є безкоштовним, - Хобзей. У МОН закликали батьків, у яких адміністрації шкіл збирають кошти на облаштування класів, повідомляти відомству про такі факти. Разом з тим, на ремонт класів школи можуть збирати гроші, якщо місцеві органи влади їх не виділили.

Якщо вчитель не зміниться, НУШ не буде, - заступник міністра. За словами Павла Хобзея, учитель — це основна людина в «Новій українській школі» і якщо вчитель не зміниться, то й «Нової української школи» не буде.

Оцінювання першачків має бути стимулюючим, - міністр. Лілія Гриневич наголошує, що оцінювання в першому класі має бути формувальним – без жодних абстрактних та караючих номерних оцінок, а також таємним.

МОН розробило нову документацію для шкільних психологів. Освітнім відомством розроблені зразки документації для практичних психологів та соціальних педагогів, які вони можуть використовувати у своїй практичній діяльності.

Роботу вихователя групи подовженого дня оплачує держава. У МОН повідомили, що новий порядок створення груп подовженого дня в школах, не змінює механізм їх фінансування. Як і раніше, працю вихователя оплачує держава, а умови для роботи групи забезпечує засновник закладу.

Набрали чинності нові будівельні норми щодо шкіл. У нові державні будівельні норми було внесено низку важливих змін, що стосуються підвищення безпеки та комфорту дітей у навчальних закладах. Документ набрав чинності 1 вересня 2018 року.

Практичні завдання для учнів 1-2 класу НУШ. Освіта.ua та проект «Розвиток дитини» запропонували унікальні практичні завдання для учнів 1-2 класів, орієнтовані на обов’язкові результати навчання, визначені на основі компетентнісного підходу.

Освіта.ua
07.09.2018

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!