Підсумки тижня в освіті: головні події

Пропонуємо перелік найбільш значних подій тижня, що відбулись в українській освіті

Підсумки тижня в освіті: головні події

Магістратура з права: опубліковані списки рекомендованих на бюджет. Вступники у магістратуру «Права» та «Міжнародного права» отримали рекомендації до зарахування на бюджет. Вперше місця були надані не в конкретні виші, а «пішли» за кращими вступниками.

Програми зовнішнього оцінювання 2019 року. Зовнішнє оцінювання 2019 року буде проводитись за програмами затвердженими наказом МОН № 77 від 3 лютого 2016 року. На підставі зазначених програм будуть укладені тестові завдання для проведення тестування.

МОН: здобуття середньої освіти в Україні є безоплатним. У відомстві зазначають, що витрати на забезпечення навчально-виховного процесу в державних і комунальних навчальних закладах здійснюються за рахунок коштів відповідних бюджетів і у повному обсязі.

В МОН проведуть вебінар щодо використання LEGO в школах. Інститут модернізації змісту освіти проведе безкоштовний вебінар, метою заходу стане ознайомлення вчителів початкових класів з технологіями та застосуванням LEGO в освітньому процесі.

Роботу вчителів у суботу 1 вересня мають компенсувати. Коментуючи інформацію МОН про те, що рішення про проведення Першого дзвоника  школи ухвалюють особисто, у Профспілці працівників освіти наголосили, що залучення освітян у вихідні дні можливе, але має бути компенсоване.

Прийом до закладів ПТО продовжений до 1 жовтня. У МОН ухвалили рішення про продовження прийому учнів до закладів професійної освіти. Причиною продовження строків прийому є необхідність виконання закладами освіти регіонального та державного замовлення.

Оприлюднений проект нового Українського правопису. Національна комісія з питань правопису запропонувала проект нової редакції правопису. Автори зазначають, що він розроблений на фундаменті української правописної традиції з урахуванням новітніх мовних явищ.

Затверджено професійний стандарт вчителя початкових класів. Міністерством соціальної політики затверджений професійний стандарт «Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти». Документ визначає конкретний перелік функцій вчителя початкової школи.

Вступники не можуть подавати свідоцтво про народження. У Міносвіти наголошують, що вступники до закладу освіти не можуть подавати свідоцтво про народження, оскільки воно не є документом, що посвідчує особу та її громадянство.

ЗНО-2018 відбулось успішно, - УЦОЯО. За словами Вадима Карандія, проведення зовнішнього незалежного оцінювання відбулось успішно. Цього року УЦОЯО забезпечив запровадження кількох важливих інновацій.

МОН визначило напрями роботи шкільних психологічних служб. Серед напрямів, яким має бути присвячена увага, є робота з адаптації дітей у першому класі, робота з протидії булінгу, робота з дітьми з особливими потребами та психологічна допомога переміщеним громадянам.

Необхідно посилювати вивчення математики в школі, - Карандій. Директор УЦОЯО висловив переконання, що погане виконання випускниками шкіл простих завдань тесту ЗНО з математики свідчить про доцільність посилення вивчення предмета в середній школі.

Регіони не використали кошти субвенції на НУШ, - Гриневич. Попри те, що держава в квітні направила на місця 1 млрд грн на потреби Нової української школи, органи місцевого самоврядування наразі використали лише від 50% до 75% коштів цієї субвенції.

Освіта.ua
17.08.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Цісес
Тупаки радіють що через Зно розігнали молодь , яка хотіла вчитись на магістеркі на праві .... Навіщо? Хай пруться до пшеків!! Шкідники мон !!!
Віктор
Для Цісес: А навіщо потрібно таких тупих правників "на магістеркі"?
Коментувати