В Україні з‘явиться інститут освітнього омбудсмена

Планується, що омбудсмен захищатиме права учасників навчального процесу

В Україні з‘явиться інститут освітнього омбудсмена

1 січня 2019 року в Україні має з‘явитися інститут освітнього омбудсмена, що захищатиме права здобувачів освіти, педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників. Відповідну постанову було ухвалено Кабінетом Міністрів.

За словами міністра освіти Лілії Гриневич, освітній омбудсмен не зможе поєднувати свою роботу з іншою діяльністю, окрім творчої та викладацької.

«Зараз у нас активно відбувається децентралізація – значні повноваження та кошти передаються на місця, університети та наукові установи також стають дедалі більш автономними. Це необхідно – на місцях краще зрозуміло, як ефективно використати ресурси. Але, на жаль, ми стикаємось і зі зловживаннями. Тому мають бути розвинені інструменти, що стануть запобіжниками та захистять права учнів, студентів, освітян і науковців», – зазначила міністр.

Для допомоги освітньому омбудсмену працюватиме спеціальна служба, що складатиметься з 15 осіб.

Передбачається, що після отримання скарги про порушення прав у сфері освіти служба мусить розглянути її у строк не більше 1 місяця. Саме за результатами цього розгляду освітній омбудсмен прийматиме рішення про обґрунтованість чи необґрунтованість скарги та надаватиме письмову відповідь про результати її розгляду.

Освіта.ua
06.06.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Мама
За два роки звернень в наявності дві папки відписок Зневіра .. Відділи департаменти директорати прийомна міністра
Наталя
Добрий день! Скажіть будь ласка чи має право завуч школи з навчальної частини вимагати у вчителя показувати їй зошит з тематичними оцінками з біології після закінчення навчального року? 26 травня зошити викидаються. А вона попросила мене принести їй зошит учня 9 класу 6 червня. По-перше, за перевірку зошитів з біології гроші не виплачуються, а по-друге вона не має право всі тематичні роботи, в тому числі, як вони оцінені показувати привселюдно на педраді педколективу, коментуючи при цьому не будучи фахівцем!!! Це є приниженням учня і вчителя!!! Ось вам НУШ і педагогічна свобода вчителя!!!
Местный
по закону жанра всё создаваемое в этой стране - это дополнительные органы проверки. Все мы понимаем, что это будет дополнительный инструмент иметь педагогов.
Володимир
Та скільки ж можна клонувати бюрократичні структури? Це ж просто буде синекура для членів Антинародного фронту...
teacher
треба звертати увагу на захист вчителя не тільки від адміністрації шкіл,яка поводить себе ніби пан з кріпаками,а також від батьків які на відміну від вчителів мають необмежені права.