Підсумки тижня в освіті: головні події

Пропонуємо перелік найбільш значних подій тижня, що відбулись в українській освіті

Підсумки тижня в освіті: головні події

Реєстрація на ЗНО завершується 19 березня. Особа, яка успішно пройшла реєстрацію, отримає від регіонального центру сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання, інформаційний бюлетень і реєстраційне повідомлення учасника ЗНО.

Школи запрошують пілотувати курс «Природничі науки». З 1 вересня 2018 року в 10-му класі буде вивчатись інтегрований курс «Природничі науки». Він впроваджується в межах експерименту, і МОН запрошує школи взяти участь у пілотуванні курсу.

Авторські програми мають отримати експертний висновок. Щоб нетипові шкільні програми «Інтелект України», «Росток» та інші могли використовуватись для навчання першокласників, їх автори мають звернутися до Держслужби якості освіти (ДСЯО) та отримати експертний висновок.

Медкартка для школи й дитсадка скасована. З 13 березня набрав чинності Наказ МОЗ України № 157 від 26.01.2018, згідно з яким для вступу до школи або дитячого садка медична карта дитини є непотрібною. Її форма є недійсною, від батьків не мають права її вимагати.

МОЗ скасувало «Медичну карту студента». Відповідно до наказу № 157 від 26.01.2018 року, скасовується форма № 025-3/о «Медична карта студента». Відтепер у всіх студентів буде звичайна амбулаторна картка.

Затверджені повноваження Держслужби якості освіти. Урядом затверджено положення, у якому прописані повноваження Державної служби якості освіти (ДСЯО), серед яких затвердження нетипових навчальних програм, моніторинг якості освіти, участь у сертифікації вчителів тощо.

УЦОЯО запрошує експертів для визначення порогових балів. Український центр оцінювання якості освіти розпочав формування складу експертної комісії, що має встановити в 2018 році пороги «склав/не склав», до яких запрошуються й представники громадських організацій.

Реєстрація на ЗНО в магістратуру розпочнеться у травні. Для вступників на магістратуру, яким треба буде складати єдиний вступний іспит чи випробування («ЗНО на магістратуру»), реєстрація на тестування почнеться 14 травня.

Участь у ЗНО: як перевірити стан реєстрації. Майбутні учасники зовнішнього незалежного оцінювання, які подали реєстраційні документи для участі у тестуванні, мають можливість перевірити стан їх опрацювання. Відповідний онлайн-сервіс функціонує на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

МОН запрошує компанії до розробки «е-платформи». Міністерство освіти і науки оприлюднило проект Плану реалізації експерименту з впровадження електронних підручників та Національної електронної освітньої платформи.

Освіта.ua
16.03.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів