Підсумки тижня в освіті: головні події

Пропонуємо перелік найбільш значних подій тижня, що відбулись в українській освіті

Підсумки тижня в освіті: головні події

Стартувала реєстрація на пробне ЗНО. Реєстрація триватиме до 31 січня. Як і в попередні роки, пробне ЗНО проводитиметься з метою ознайомлення всіх бажаючих із процедурою тестування, структурою та змістом тестового зошита, порядком доступу учасників до пункту тестування тощо.

Уряд затвердив нову формулу освітньої субвенції. Формула враховує такі показники як кількість учнів, особливості території і відповідає вимогам Бюджетного кодексу, де визначено, що субвенція спрямовується на оплату праці працівників в частині видатків на середню освіту.

Уряд підвищив заробітні плати учителям. За словами Володимира Гройсмана, в абсолютних цифрах показник заробітних плат українських вчителів відтепер становитиме від 6,5 до 8,5 тисяч грн на місяць в залежності від категорії.

У Києві дітей без щеплень від кору не пустять до шкіл. З метою недопущення погіршення епідеміологічної ситуації, у столиці запроваджені протиепідемічні заходи. У дитячих колективах будуть проведені перевірки дітей на наявність у них щеплень проти кору.

Встановлено граничні розміри надбавок для вчителів. Згідно з рішенням уряду, відтепер нижня межа такої надбавки має складати не менш як 5%. Розміри максимальної надбавки педагогічним працівникам зростуть від 20% до 30%.

У МОН очікують, що вчитель в середньому отримуватиме 7 600 грн. За словами Лілії Гриневич, попередні підрахунки відомства свідчать, що очікувана середня зарплата шкільного вчителя у січні 2018 року має скласти 7 тисяч 600 гривень.

МОН підготувало рекомендації з розробки підручників. Рекомендацій мають дотримуватись потенційні автори при роботі над підготовкою підручників для учнів 5-х та 10-х класів. Документом визначені вимоги з формування підручників, а також концептуальні засади створення підручників.

МОН планує ліцензувати виші онлайн. Цього року освітнє відомство має намір запустити систему ліцензуванням діяльності закладів вищої освіти за допомогою мобільних додатків та сервісів Єдиної державної електронної бази з питань освіти.

Аудиторії шкіл і вишів підготують до ЗНО з іноземної мови. Аудиторії навчальних закладів, у яких планується проведення тестування з іноземних мов укомплектують обладнанням, що дозволить провести перевірку навичок випускників шкіл, необхідних для розуміння мови на слух.

Павло Кашко і Наталія Бажан отримали президентські стипендії. Призери міжнародних олімпіад, яким чиновники МОН у грудні відмовили у включенні до переліку претендентів на отримання стипендій, все ж таки отримали стипендії президента України.

МОН затвердило перелік підручників для 5-х класів. До переліку включено 48 назв підручників з різних шкільних предметів, у тому числі підручників для шкіл, викладання у яких відбувається мовами національних меншин. Передбачається, що визначені підручники можуть бути видані коштом бюджету.

Освіта.ua
12.01.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
за доступ тільки реєстрованим корис
Завантажив TOR останньої версії. А він знайте створює для користувача ланцюжок проксі, ще для кращої анонімності у налаштуваннях можна прописати адрес локального проксі або вибрати з тих, які пропонують у налаштуванні "Мій провайдер блокує доступ до Інтернету", доречі на робочий стіл його не бажано ставити, а у будь-яку папку на локальних дисках. І після цього всього, додаю тут коментар. Тепер уявіть таких користувачів дуже багато. І всі вони мають одну мету обплювати владу. А ще можна увімкнути VPN від Opera або скачати якусь іншу програму. Ви форумами порийтеся. Тем ще не такого можна вичитати. Ще. Навіть у TOR можна встановити доповнення, яке змінить User agent. І замість звичної Мозілли, сайти будуть ідентифікувати браузер, як Опера або Хром. Набір фантазій дуже великий.
за доступ тільки реєстрованим корис
Ще у старих версіх TOR, буквально до 4 існує налаштування 127.0.0.1 у Torbutton. Готовий локальний проксі за технологією SOCKS 5. Вже не треба ритися і шукати бузкоштовні проксі сервери. Для де-кого вистачає просто скачати і користуватися. Інші зацікавленні у більш високій анонімності. Але 100% коментар доданий через TOR ніколи не видасть справжню IP. І хто готовий заперечити, що ботів тут не існує!
Коментувати
прохання до Osvita.ua
Запровадьте такий порядок, коли додавати коменти зможуть тільки реальні користувачі. Принаймні на 3 місяці. Для того щоб можна було побачити скльки тут тексту пишуть боти.
cos
Для прохання до Osvita.ua: Про яких ботів ви кажeтe? Зараз жe рeєстрація є на сайті, а ранішe іі нe було. Тому ботів тут нeмає.
запитання
Для cos: Як гарно сказано. Завантажив TOR останньої версії. А він знайте створює для користувача ланцюжок проксі, ще для кращої анонімності у налаштуваннях можна прописати адрес локального проксі або вибрати з тих, які пропонують у налаштуванні "Мій провайдер блокує доступ до Інтернету", доречі на робочий стіл його не бажано ставити, а у будь-яку папку на локальних дисках. І після цього всього, додаю тут коментар. Тепер уявіть таких користувачів дуже багато. І всі вони мають одну мету обплювати владу. Важко сказати після цього всього, що коментар, який визнали спамом написала людина зі злими намірами. А ще можна увімкнути VPN від Opera або скачати якусь іншу програму. Ви форумами порийтеся. Тем ще не такого можна вичитати. Ще. Навіть у TOR можна встановити доповнення, яке змінить User agent. І замість звичної Мозілли, сайти будуть ідентифікувати браузер, як Опера або Хром. Набір фантазій дуже великий.
cos
Це ви мене спамите?
Коментувати
Spivak
П. Міністр!!! Позбавте країну від горе керівників вищої школи!! Ваші працівники за останні роки деградували, не компетентні, пихаті, залежні від закордоння.....
Геннадий
Для Spivak: Это вы хотите чтоб пчела против мёда выступила?
Коментувати
ЕКАТЕРИНА
Як зареєструватися на пробне ЗНО? Не можу знайти на сайті, поясніть будь ласка
Аліса
Для ЕКАТЕРИНА: Шукайте на сайті регіонального центру.
Коментувати