Профспілки просили у влади європейську зарплату

У Києві відбулась акція протесту профспілок з вимогами посилення соціального захисту

Профспілки просили у влади європейську зарплату

8 грудня у Києві відбулась Всеукраїнська акція протесту профспілок з вимогами посилення соціального захисту працівників в умовах зростання цін на енергоносії та тарифів на житлово-комунальні послуги.

Профспілки також вимагають врахувати в проекті Держбюджету видатки на реалізацію державних соціальних гарантій та недопустити зниження рівня життя громадян.

Представники трудових колективів пройшли ходою від Майдану Незалежності до уряду і парламенту, де озвучили свої вимоги.

У руках учасники акції несли плакати й гасла «Європейським цінам – європейську зарплату!», «Ні руйнуванню системи стипендіального забезпечення!», «Не хочу субсидію, хочу гідну зарплату!», «Зростає квартплата – має зростати і зарплата!», «STOP політиці дешевої рабсили!», «Працююча людина не повинна бути бідною», «Освіті – державну підтримку!», «Мінімальну зарплату на рівень реального прожиткового мінімуму», «Підвищення мінімальної зарплати – шлях до підвищення пенсій та соціальних виплат!» тощо.

Також у профспілках вимагали від влади створення умов для продуктивної зайнятості працездатного населення, забезпечення гідного життя працюючих та членів їх сімей, соціального захисту пенсіонерів, ветеранів, студентів.

Профспілки закликали уряд та роботодавців до дієвого соціального діалогу з профспілками з метою кардинального підвищення з 1 січня 2017 року оплати праці та впровадження європейських соціальних стандартів.

Резолюцію та вимоги Всеукраїнської акції протесту було передано до представників уряду і парламенту.

Освіта.ua
08.12.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
живуть по новому
Заступник глави МВС з питань євроінтеграції Анастасія Дєєва в листопаді отримала 28 тисяч гривень заробітної плати. Про це повідомили в Міністерстві внутрішніх справ. "Розмір посадового окладу заступника міністра становить 14 тис. гривень. Крім посадового окладу, заступнику міністра встановлена надбавка за інтенсивність праці – 14 тис. грн". За п’ять днів жовтня, Дєєва отримала зарплату в 5600 гривень. Тобто, більше тисячі гривень в день. Дівчині всього 24 роки і плювала вона на всіх.
Голосzнарода
Для живуть по новому: а Ви попробуйте проведіть переговори з іноземцями та заключіть з ними контракти, а тоді критикуйте дипломатів.
Юрій
А де тут дипломатів критикують? Пишуть, що "одаренная" 24 річна дівчина за місяць заробила не зрозуміло за що 14 тис. грн, а ще 14 тис грн. вона отримала за інтенсивність праці. (не зрозуміло лише якої праці). Я працюю ІНТЕНСИВНО вчителем вже більше 20 років, але надбавки за інтенсивність жодного разу не отримував. Мабуть не так інтенсивно працював.
Коментувати
стипендии больше зарплат
Наступного року стипендії для студентів зростуть до 2 тис. грн. Про це заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман на зустрічі у Буковинському державному медичному університеті в Чернівцях."Уряд на 576 мільйонів гривень збільшив весь стипендіальний фонд. Гройсман уточнив: розмір стипендії на наступний рік буде від 1600 до 2000 грн, а визначати конкретно і контролювати її розподіл будуть студентські ради.
ТАРАС
Для стипендии больше зарплат: Брехня. дивись сайт МОН- "Громадське обговорення"
Коментувати
pasufik
Гройсман -перший прем*єр, який щиро хоче щось змінити на краще. Ми всі кажемо "дай", але не кажемо"на". Зменшили податок на підприємців, сподіваючись на перехід на білу зарплату і отримали мінус 43 млрд. у пенсійний фонд. На одного працюючого - три роти, які потрібно годувати. Яка економіка таке може витримати. Давайте від емоцій переходити до прагматизму. Мені скажуть, а чому не забрати у корупціонерів? Ви бачили, як ВР вчора не проголосувала Закон про спецконфіскацію? До кого ж ми волаємо, коли ті, кого ми обрали чхати хотіли на наші з вами проблеми. Мусимо перестати жити за принципом"Моя хата скраю". Коли тягнемо щось на себе, подумаймо, у кого ж заберуть? Американець декларує кожен долар, який він заробив, тому мають гроші на освіту і медицину. А у нас тільки на ринках тисячі людей щоденно заробляють немалі гроші, не сплачуючи ані гривні податків, де ж візьмуться гроші у пенсійному фонді та в ін.? В Україні написано безліч хороших Законів але ми на них чхали, як дурили один одного, так і...
вчителька
Для pasufik:Вихід один і терміновий: перевибори у Раду! Для чого забезпечувати цих жлобів матеріально, коли вони нічого не роблять?
admin
А чи мало у нас вже було тих перевиборів? Це хоч раз щось поліпшило? Доки не змінемося ми особисто, не будемо продавати свої голоси, давати хабарі, поступати не по совісті - нічого не змінеться!
вчителька
Для admin: Вибирати потрібно стільки, скільки потрібно! Щоб люди бачили, що "воно" обіцяло і що з того виконує.Чому у нас сьогодні відсутня система , по якій можна відозвати депутата? І не тільки депутата, а й президента! Чому не прописано законотворцями реальна процедура імпічменту? А тому, що в Раді знову не ті люди! Є там "жменька" патріотів, що намагаються, чи роблять вигляд, що намагаються щось робити, а решта-це баласт, що смокче кошти з бюджету, та ще й шкодить тому народу, що його годує!
Коментувати
ALICE
В нашій державі уряд-окремо, народ - окремо. Перші вважають себе елітою та ставляться до людей з пофігізмом, тобто перетопчуться, переживуть. Дійшло до того, що судова система безсила в країні. Вони під себе пишуть закони і навіть Конституцію. Вони взагалі нічого не роблять для людей, але міцно тримаються за крісла. В мене питання -якщо людина на своїй посаді не виконує обов’язків, чого вона там сидить? Чого МИ терпимо знущання, приниження, свавілля? Може, якщо акції протесту не допомагають, треба замислитись над більш дієвими кроками? Але про це нічого не кажуть навіть профспілки. Тому ніщо і не змінюється.......на нашу користь. На жаль.
Щирий українець
Треба дякувати профспілкам за те, що намагаються відстояти права освітян. Хто крім профспілок це робив протягом останнього часу? Лише завдяки профспілці ми маємо те, що маємо, інакще і того б не було. Шкода, що не всі це усвідомлюють. І ця акція має принести певні результати. Якщо цей уряд називає себе європейським, то він має дослухатись до голосу трудящих.
Yana Ivasenko
Резолюцію вони передали, на щось сподіваються... Невже не зрозуміло - уряду на наші проблеми начхати! Освітяни завжди були незручним баластом, яким можна було добре маніпулювати, особливо на виборах. А зараз освічені люди нікому не потрібні - ні роботи для них, ні перспектив. Так що навіщо підтримувати цю освіту? Вчителі ж інтелігенти - вони майдани влаштовувати не будуть, так що ніякого покращення не буде, а до звільнень вчителів і постійного дефіциту кадрів вже звикли.
Голосzнарода
Та вони і на ту зарплату, що отримують, не виробляють конкуроздатний на ринку товар, - нема що продавати, нема і грошей. Просто невігласи втоплять гривню та й все.
Українська вчителька
Для Голосzнарода: СлухайТЕ, голосистий ви наш...Я тобі віддам свою місячну зарплату, а ти заплати мою комуналку, нагодуй моїх дітей і всого-навсього попрацюй на моєму місці хоча б два тижні, а я тоді тобі "поспіваю" про "конкуроздатний на ринку товар", а потім ще й компліментами засиплю, на зразок "невігласа"...ДавайТЕ, спробуйТЕ, це ж так легко збоку дзебеніти!!!
Голосzнарода
Для Українська вчителька: скоро Ви не зможете комуналку платити, і діти Ваші голодні сидіти будуть, як долар по 60 буде.
Українська вчителька
Для Голосzнарода: Боюся, що ваші плани залишаться нездійсненні, бо якщо найближчі 6-7 місяців ситуація не покращиться-я покину роботу у школі. Це вже не жарти!
Коментувати
татьяна
Какие европейские зарплаты, тут хотя бы зарплаты эти вовремя давали - хакерские атаки усилились в нынешнее время))))
Сергей
Для татьяна: А это дешевый развод!!!
Коментувати