Україна братиме участь у програмі «Євратом»

Набула чинності Угода, яка посилить українсько-європейське співробітництво в атомній енергетиці

Україна братиме участь у програмі «Євратом»

Президент України підписав Закон України «Про ратифікацію Угоди між урядом України та європейським співтовариством з атомної енергії про наукову і технологічну співпрацю та асоційовану участь України у Програмі наукових досліджень та навчання Євратом (2014 - 2018)», яка була ратифікована Верховною Радою 22 вересня 2016 року. Про це повідомляє прес-служба МОН.

Набуття чинності Угоди забезпечить інтеграцію України до європейської наукової спільноти, посилить міжнародне науково-технічне співробітництво в галузі ядерної енергетики.

Завдяки цьому закону українські науковці, які працюють у сфері ядерної енергетики, отримають широкий доступ до наукових інфраструктур ЄС, вітчизняні дослідницькі установки зможуть бути залученими до використання у проектах Євратома.

Нагадаємо що дослідницька і навчальна Програма Євратом Європейського співтовариства є компліментарною до програми Євросоюзу «Горизонт 2020», яку торік ратифікував парламент,і за результатами якої Україна вже має перевищення коштів з грантів, які надійшли на українську науку, над внесками приблизно в 4 мільйони євро.

Згідно з Угодою, європейська сторона надає знижку на внесок України у розмірі 95 % на весь період дії програми з перенесенням сплати Україною внеску за 2016 рік на наступні періоди. Внесок України за два роки становитиме приблизно 300 тисяч євро, а надходження на розвиток української науки будуть щонайменше в кілька разів більші.

Освіта.ua
19.10.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів