Науковці вимагають позбавити Януковича звання професора

Науковці звернулись до Порошенка з вимогою позбавити екс-президента ступеня професора

Науковці вимагають позбавити Януковича звання професора

На сайті президента України зареєстровано електронну петицію, яка містить вимогу позбавити колишнього президента Януковича ступеня доктора економічних наук та звання професора.

«Ваша адміністрація, пане Президенте, неспроможна довести Світові, що проФФесор Янукович дійсно є крадієм бюджету. Та є й простіші речі, якими зазначена персона соромить нашу країну. Тут Ви можете легко навести лад простою вказівкою Вашому уряду. Всім очевидно, що він – просто неосвічена людина», - йдеться у тексті петиції, автором якої є Євген Гаєв.

Автор петиції також зазначає, що на підставі начебто дисертації, ВАК у 2000 р. присвоїв Януковичу ступінь доктора економічних наук та вчене звання професора. «Пане Президенте, що мають думати про Україну наші європейські партнери, якщо у нас проФФесор Янукович все ще вважається за науковця? Пропозиції позбавити Януковича докторського ступеню та звання професора лунають з 2004 р. У вересні 2015 р. 15 науковців із ступенями доктора і кандидата наук, професори і академіки звернулися до Уряду і до МОН із Заявою про відповідне скасування», - зазначається у петиції.

Автор звернення додає, що уряд не здатний вирішити поставлену проблему.

«Вони відповіли, що доручають це саме тій Установі, котра є винною –вченій раді Інституту економіко-правових досліджень НАН України (м. Донецьк). Минув рік – жодних змін, жодної інформації. Ще були звертання до МОН – знов мовчать. Навряд чи і новостворене НАЗЯВО буде здатне на рішучі кроки у справі позбавлення наукових ступенів за наукові фальсифікації, бо до його складу увійшли особи з репутацією плагіаторів і корупціонерів», - додає автор петиції.

«Науковці та не-науковці, які відчувають біль та сором за нашу країну, звертаються до Вас із вимогою позбавити означеного проФФесора ступеня доктора економічних наук та звання професора за невідповідність його «дисертації» необхідним критеріям», - наголошує автор.

Петиція також містить вимогу покарати експертів і організації, які винні у загальнодержавній містифікації, нібито Янукович є науковцем, а саме: академіка НАНУ Пирожкова С.І., проф. Амітана В.Н., акад. УААН Борщевського П.П.; Інститут проблем ринку і економіко-екологічних досліджень НАНУ (м. Одеса), Інститут економіко-правових досліджень НАНУ.

текст петиції

Освіта.ua
03.10.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Heinz
Для чого? Щоб відволікти увагу громадськості від Криму та Донбасу, від того, що в Україні війна (з Російською Федерацією)? Нехай буде проФФесорм. Він заслужив!!!
Капаліка
Сам проситься простий висновок. Якщо МОН, затверджуючи рішення спеціалізованих і вчених рад вишів і наукових установ щодо присвоєння ступенів, не годен відмінити своє рішення (затверджене відповідним наказом, завізованим і підписаним), прийняте помилково з поважної причини, то треба у міністерства скасувати це повноваження, оскільки уся ця діяльність на повірку виявляється простим перекладанням стосів паперів за державні кошти. Крім того, це перекладання паперів має потенційно корупційну складову при формальному затвердженні якихось рішень. Пропоную остаточне рішення про присвоєння звань і ступенів віддати навчальним закладам і науковим установам. При цьому, у документах щодо присвоєння звань або ступенів обов’язково писати, хто прийняв відповідне рішення (як у дипломах про вищу освіту зазнається назва закладу). Тоді самі виші (наукові установи) будуть тремтіти за свою репутацію, а державі - економія на утриманні зайвого апарату чиновників і реальні антикорупційні кроки.
людина
Для Капаліка: Жоден ВНЗ, почуючи запах хабарних грошей, не буде тремтіти за свою репутацію, бо який толк з тієї репутації? Ви можете назвати хоч один виш із тих, де ректори засвітилися на хабарах, із важкими наслідками від втрати репутації. Чи ,може, десь професорсько-викладацький колектив вийшов на боротьбу зі своїми колегами-корупціонерами, щоб відстояти ВНЗ?
Капаліка
Уявіть собі ситуацію, у документах проффесора було б зазначено "ЯВФ у такому-то році вступив до ..., у такому-то році завершив повний цикл навчання інституту такого-то, і за підсумками ... йому присвоєно ступінь ...". Аналогічно і з вченим званням. Уявіть собі відношення у професійному середовищі до інших (добропорядних) науковців з аналогічними папірцями. Та вони самі будуть у такій ситуації тиснути на свої ради, щоб відбілити свої власне ім’я. Далі спробуйте отримати грант з такою репутацією вишу або установи... А штампувати безкарно дипломи та атестати, які нічого не варті можна, але поступово їх споживча вартість серед потенційних власників впаде до такого рівня, що нікому вони й задарма не потрібні будуть. Як приклад, академіки міжнародних платних академій - за бажанням та при зайвих грошах, хоч обвішайся тими паперами, а крім самовтіхи, користі від них нуль.
Богдан Гатила
А тепер представте що в ДЕРЖАВНОМУ виші сидить корумпована особа, якій абсолютно плювати на репутацію вишу. Мій ЧДТУ в 14-15 це пережив. Слава Богу у Міністерства вистачило волі виправити свою помилку і зняти Качалу. Тому як мінімум державні повинні бути під контролем МОНа
Коментувати
вчитель
Я б зрозумів це рішення, якби інших проблем у науковій спільноті не було, а так основна задача - прогнутись під владу
людина
Почему только Януковича, а другие красавцы с липовыми дипломами ???