Osvita.ua Новини Володимир Полохало: в Україні тотально порушуються права авторів
Володимир Полохало: в Україні тотально порушуються права авторів

26 серпня 2008 року відбулась презентація Білої книги «Інтелектуальна власність в інноваційній економіці України», яку підготував Комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти

Володимир Полохало: в Україні тотально порушуються права авторів

В книзі вперше за сімнадцять років зібрано та систематизовано аналітичні матеріали у сфері інтелектуальної власності та інноваційної діяльності в Україні.

Суспільство найменшою мірою поінформоване про сферу інтелектуальної власності та інноваційної діяльності, тому метою Білої книги є ліквідація цієї прогалини та оприлюднення офіційних органів влади, які висвітлюють справжній стан справ, що панує у сфері інтелектуальної власності. Представлені у книзі аналітичні матеріали свідчать, що існуючий інститут інтелектуальної власності є неефективним і не відповідає вимогам сьогодення, більш того суперечить досвіду провідних країн світу.

Вітчизняна економіка не може бути інноваційною та конкурентоспроможною, оскільки Україна є однією з не багатьох країн у світі, де й досі не сформована єдина цілісна державна політика у сфері інтелектуальної власності. Більш того система управління у цій сфері неспроможна виробити комплекс нагальних заходів щодо розвитку цивілізованого ринку інтелектуальної власності.

Як зазначив Голова Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Володимир Полохало в Україні інтелектуальна власність практично не враховується ні в собівартості продукції, ні в балансовій вартості підприємств та становить менше одного відсотку їх вартості, в той час як в країнах Європейського Союзу нематеріальні активи становлять сьогодні від 50 до 85 відсотків вартості майна підприємств.

„Сьогодні тотально порушуються права авторів, виконавців, виробників відеограм і фонограм, що є причиною щорічного зменшення чисельності творців. Про це свідчить той факт, що кількість винахідників та раціоналізаторів в Україні з 1991 року скоротилась більш ніж у 20 разів. Також, зростає кількість підприємств і наукових організацій, в яких повністю припинилась винахідницька та раціоналізаторська діяльність", - наголосив Володимир Полохало.

Першочерговим кроком для виправлення ситуації що склалась є необхідність утворення центрального органу виконавчої влади у сфері правової охорони інтелектуальної власності, який би в повній мірі опікувався всіма об'єктами права промислової власності: винаходами, корисними моделями, промисловими зразками, торговельними марками тощо; об'єктами авторського права і суміжних прав: літературними та художніми творами, комп'ютерними програмами, базами даних тощо переконані учасники заходу, повідомляє прес-служба Комітету ВР України з питань науки і освіти.

Освіта.ua
27.08.2008

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!