Тільки 74% дітей охоплено дошкільною освітою

До кінця року в Україні планується створити 25 тисяч додаткових місць у дитсадках

Тільки 74% дітей охоплено дошкільною освітою

За оперативними даними регіональних органів управління освітою на 1 серпня 2016 року по Україні створено 10,5 тис. додаткових місць для дітей дошкільного віку, до кінця 2016 року планується збільшити цей показник до 25 тисяч. Про це повідомила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час педагогічної конференції, присвяченій підготовці до нового навчального року.

За кількістю створених місць у дошкільних навчальних закладах лідирують місто Київ та Львівська область, де створено понад 1272 та 1260 додаткових місць відповідно.

Разом з тим, Лілія Гриневич наголосила, що у великих містах потреба в додаткових місцях одна із найгостріших, особливо для дітей дворічного віку.

На сьогоднішній день лише 74% дітей віком від 3 до 5 років охоплені дошкільною освітою. Найкраща ситуація у Хмельницький, Черкаський і Сумський областях — 93%. Найгірша — в Івано-Франківський області (59%) та на Одещині (69,4%).

«Міністерством розроблений проект змін до Закону «Про дошкільну освіту», що розширить палітру форм власності дошкільних навчальних закладів і допоможе диверсифікувати мережу садочків», - повідомила Лілія Гриневич.

В цьому році оновлено санітарний регламент, який сприятиме розвитку мережі приватних і корпоративних дитсадків.

Збільшення місць в дошкільних навчальних закладах відбувається як за рахунок створення додаткових місць у функціонуючих дошкільних навчальних закладах, так і за рахунок введення в експлуатацію новобудов і відновлення діяльності закладів, що використовується не за призначенням.

Загалом в цьому році в Україні побудовано 5 нових дошкільних навчальних закладів: по 1 ДНЗ – у Волинській, Івано-Франківській, Полтавській, Сумській областях та у місті Києві.

Освіта.ua
18.08.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів