Юрій Федорченко: Гриневич – самостійний міністр

Міністр освіти спроможна самостійно розглядати будь-яке питання, не покладаючись лише на заступників

Юрій Федорченко: Гриневич – самостійний міністр

Автор: Юрій Федорченко, кандидат філософських наук, незалежний освітній аналітик-консультант.

Мої враження від зустрічі Лілія Гриневич з представниками громадської платформи РПР 24 травня.

Позитив: пані міністр продемонструвала толерантність та пунктуальність, розуміння ситуації в царині початкової та середньої освіти, вміння розрізняти поточні проблеми та стратегічні завдання у реформуванні початкової та середньої школи. Була дана зважена відповідь на питання про долю нового Порядку присвоєння вчених звань. Саме ця відповідь дозволяє мені стверджувати, що ми маємо міністра освіти, який спроможний самостійно розглядати будь-яке питання, не покладаючись лише на думку своїх заступників. Пані міністр розуміє проблемність нового Порядку.

Застереження: ряд питань у царині вищої освіти залишилися без відповіді, питання про розбудову системи забезпечення якості вищої освіти не знайшло як кардинального формулювання на зустрічі, так і його обговорення (відповіді); питання розбудови системи забезпечення якості вищої освіти піднімалося лише в контексті проблеми НАЗЯВО, що вказує на неадекватне розуміння широким загалом проблеми та важливості повноцінної розбудови системи забезпечення якості вищої освіти; не було чітко сформульовано стратегічне завдання реформи вищої освіти: питання нових стандартів не може бути таким завданням.

В цілому оцінюю зустріч доволі позитивно.

Оригінал

Освіта.ua
25.05.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
сквозняк
Компетентные замы, порядочные любому необходимы. Трудно одному "объять необъятное", опытные и со стажем ей необходимы. Огнев’юк, - был такой, разумные решения советовал, речь грамотная была...
Олекса Позняк
Я такий чудовий експерт, так гарно вас вихваляю, візьміть мене замом підручники друкувати -основна ідея статті