У комітеті ВР радились, як подолати плагіат

В Україні склалась загрозлива ситуація, викликана академічною недоброчесністю студентів

У комітеті ВР радились, як подолати плагіат

В Україні планують запустити проект, що сприятиме створенню культури та інфраструктури академічної доброчесності. Про це йшлося під час зустрічі голови парламентського Комітету з питань науки Лілії Гриневич з радником з питань преси, освіти та культури Посольства Сполучених Штатів Конрадом Тернером, повідомляє прес-служба комітету.

Зокрема, предметом обговорення стала академічна доброчесність, що є однією з необхідних передумов забезпечення якості освіти та реформування вищої освіти.

Учасники зустрічі продумували можливості для майбутньої співпраці у сфері академічної доброчесності в рамках розроблюваного Американськими Радами проекту, яким планують охопити певну кількість українських університетів.

За словами Конрада Тернера, проект має на меті привернути увагу українського студентства та освітян до загрозливої ситуації, викликаної академічною недоброчесністю, а також забезпечити усіх залучених у процесі навчання необхідними інструментами, навичками та стратегіями для викорінення цього явища.

При цьому, учасники зустрічі висловили переконання, що академічну недоброчесність необхідно розглядати не лише як плагіат, списування або хабарі, а також як інші негативні прояви, зокрема, застосування технологій з нечесними намірами та допомогу іншим отримати бажану оцінку чи результат нечесним шляхом.

«Саме створення культури та інфраструктури академічної доброчесності необхідне для того, щоб інформація про цю складову реформи, як і інструменти та механізми, збереглися і використовувалися в процесі навчання для розвитку і підтримки середовища академічної доброчесності. А створення курсу академічного письма є, беззаперечно, одним із надзвичайно ефективних кроків у рамках розроблюваного проекту», - зазначила в ході зустрічі голова профільного парламентського Комітету Лілія Гриневич.

Освіта.ua
12.02.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Голосzнароду
Щоб ефективно вирішити цю проблему, для початку треба позбавити всіх надбавок всіх діючих осіб з науковими ступенями та вченими званнями, тоді захищати дисертації підуть тільки ідейні. Ну і якщо їх проекти вартісні, то вони і мають отримувати гранти на дослідження від держави.
Serg
Для Голосzнароду: А вгадайте хто ті гранди виграє? Справжній науковець-дослідник чи любі друзі президента? Відповідь очевидна.
Голосzнароду
Для Serg: Якщо у любих друзів не буде ніяких винаходів, то для чого їм гранти? І навряд чи це будуть любі друзі президента, а от ректора чи декана точно, бо маржу ж вони знімають.
Коментувати
physical
Нещодавно докторська дисертація з філософії (Вячеслава Кириленко дружини) отримала звинувачення в плагіаті. І що? Яка реакція МОН? Квіт мовчить, Гриневич мовчить. Оце вам "академічна доброчесність". Зате побалакати на цю тему - усі "за". Подвійні стандарти вже набридли, скільки можна таке терпіти...
XXL
ПІДРучники Сиротюка з фізики для 8 і 9 класів - суцільний плагіат Пьоришкіна... Не там копаєте, антиплагіатори, х..ві.
physical
Для XXL: ви десятий клас не бачили :) там Кікоїн в перекладі...
Коментувати