Бюджет освіти не цілком задовольняє потреби, - МОН

Обсяг бюджетних коштів, передбачених для Міносвіти на 2016 рік, не цілком задовольняє потреби галузі

Бюджет освіти не цілком задовольняє потреби, - МОН

Обсяг бюджетних коштів, передбачених для Міністерства освіти і науки на 2016 рік, не цілком задовольняє потреби галузі, але МОН використає весь потенціал для якісних змін як в освіті, так і в науці. Про це йдеться у повідомленні Міністерства освіти і науки щодо розвитку освітньої галузі у 2016 році.

У міністерстві повідомляють, що протягом 2016 року в Україні двічі відбудеться підвищення соціальних стандартів. Зокрема, у травні та грудні заплановане збільшення розміру мінімальної заробітної плати, відповідно до 1450 грн. та 1550 грн.

"При цьому збільшаться також розміри оплати праці працівників галузі. Водночас зростуть і виплати адресної грошової допомоги молодим фахівцям, які після закінчення навчання працевлаштувались до загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів", - зазначають у Міносвіти.

Загалом бюджет МОН-2016, у порівнянні із 2015 роком, збільшено на 0,6 млрд гривень і становить 17,4 млрд гривень.

У Міністерстві освіти також висловили впевненість, що збільшенню обсягу коштів, які можуть бути використані безпосередньо на освітянську галузь, сприятиме зменшення розміру Єдиного соціального внеску.

Фінансування вищих навчальних закладів ІІІ і ІV рівнів акредитації здійснюється за бюджетною програмою "Підготовка кадрів вищими навчальними закладами ІІІ і ІV рівнів акредитації та забезпечення діяльності їх баз практики", обсяг видатків якої становить 11,4 млрд. гривень, що на 0,3 млрд гривень більше, ніж у 2015 році.

У відомстві повідомили, що зараз розробляється новий порядок фінансування ВНЗ на основі державного фінансування вищої освіти, а не держзамовлення, який має бути запроваджений у 2016-2017 роках.

Також урядом прийнято рішення, що у 2016 році фінансування вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації, підпорядкованих МОН, не буде передаватись на утримання місцевих бюджетів, а залишається за бюджетною програмою з обсягом фінансування 4,0 млрд гривень, що на 0,2 млрд гривень більше, ніж у 2015 році.

Видатки на проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2016 році передбачені у сумі 122,3 млн гривень, що на 12,3 млн гривень більше ніж у 2015 році.

На освітню субвенцію з державного бюджету передбачені видатки у сумі 44,8 млрд грн., що на 0,8 млрд грн. більше, ніж у 2015 році.

"У грудні 2015-го, за рахунок невикористаних коштів освітньої субвенції 2015 року, було спрямовано на місця додаткові кошти: 0,6 млрд гривень – на придбання шкільних автобусів на засадах співфінансування (50% – за рахунок залишку освітньої субвенції, 50% – за рахунок коштів місцевих бюджетів) та 0,2 млрд гривень – на оснащення опорних шкіл сучасною матеріально-технічною базою, які будуть використовуватися і у 2016 році", - повідомляють у Міністерстві освіти і науки.

Також у Державному бюджеті на наступний рік передбачені видатки на фінансування Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти у сумі 2,6 млн грн.

Освіта.ua
30.12.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
dolf
Кто знает почему в г. Киеве в одном районе (Деснянский) выплатили индексацию (за 5 месяцев) а в другом (Днепровский) нет? Не в одном городе живем? Или разные законы?
Может вы знаете?
Для dolf: А почему в Деснянском замены уроков не оплачивают, а во всех остальных районах – да. Почему так?
dolf
Работаю в двух школах. Одна в Деснянском другая в Днепровском. Не знаю как у Вас в школе, мне все замены оплачивали. В Деснянском 100%. Заменял перед каникулами коллегу все заплатили. Даже в расчетчке стоит правильное количество замен и оплата. Если Вам не оплачивают напишите официальное запрос к директору школы, в район, город и прокуратуру. По закону они обязаны Вам ответить. Если молчать и не разбираться, то Вас всегда будут нагибать.
Виктория Николаевна
В ДНЗ Днепровского района не выплатили 20% муниципальных и замены. Якобы нет средств, но обещают возместить все в январе. Получается, что из бюджета 2016 года вытянут долги 2015? Не повлечет ли это дальнейшие несостыковки в бюджете 16года? И как это может повлиять на нашу ЗП в дальнейшем? И на вопросы от dolf хотелось бы услышать ответы. Зато наши депутаты закупают сладкие новогодние подарки для детей детских садиков. Интересно, за чей счет?
Коментувати
Катерина
Як будуть харчуватися учні 1-4 класів у 2016 році .Надайте відповідь
Мама ученика
Для Катерина: в нашей школе прошла призентация вендинговых торговых автоматов, видимо скоро поставят. Вот так и будут дети питаться ...цены обещали на среднем уровне, но на карточке не меньше 50грн. должно быть.
123
Для Катерина: фінансування буде з місцевого бюджету, якщо коштів не буде, то за рахунок батьків, одна з вимог МВФ - урізання соцстандартів
Коментувати
Ротор
Потреби совсун на державну охорону і автомобіль??? А про учнів і учителів ви взагалі думали, реФФорматори???
Долой коррупцию!
Сокращение, оптимизация... Очень полезное дело. Но пусть это коснется также заместителей директора. Не хочу обобщать, но конкретно в нашей школе одна завуч устроилась слишком комфортно: все надбавки сохранены, и это при том, что на нее работают подчиненные - где-то отчеты набирают вместо нее, где-то уроки ее заменяют безвозмездно, куда-то ездят вместо нее. А я смотрю и думаю: за что эта особа получает довольно высокую зарплату? А 3-4 праздника в год позволяют ей собрать еще и урожай даже с тех классов, где она не читает свой предмет. Предлагаю МОНу подумать об экономии не только на простых учителях.
Марина Александровна
Для Долой коррупцию!: поддерживаю.
завуч
Яка злоба, ненависть, болото! Ви так повгрузали ! Я працюю завучем на половину ставки,маю навантаження 17 годин, маю власні сайти ,які створила і обслуговую сама.Впевнена , що навіть і ви є користувачами.За мене ніхто не проводить уроки,не пише документацію ,не організовує навчальний процес і урожай ,як ви говорите,ні я, ні мої вчителі не збирають.А основним завданням для мене сьогодні, є захист вчителя від таких "люстраторів" як ви . Вчитель став взагалі вразливий. Я не тримаюсь за цю посаду.Баба з воза-кобилі легше.Почніть реформи із себе. Самі взяток не беріть і не давайте.
Zinger
А спробуйте не давати, коли решта дає? Але в цілому я з Вами згоден. Кричать, як правило ті, хто нічого не дає. В той же час, дуже складно бути білою вороною, кожен день відчуваєш на собі недоброзичливий погляд, претензійну міміку і ходиш у стані "винуватого". Бо виходить, що всі мають що дати, а ти ніби не хочеш! Вихід один: тримати міцні нерви або поміняти місце праці.
Коментувати
Павлович
Заголовок статті повинен звучати ТАК:"Бюджет освіти не цілком задовольняє потреби МОН" або "Бюджет освіти ВЗАГАЛІ не задовольняє потреби галузі, - МОН".
ффф
У доброго господаря на все є гроші і ситі навіть котик із собакою а в поганого вітер свище і діти по світу йдуть...
завуч
Побудують хаби,де навчатимуться одиниці?Чому за ці кошти не створити нормальні освітні сервіси в Інтернеті .Діти і так там проводять більшу частину свого часу.Мають планшети ,а там навчального немає нічого,навіть підручники не можна нормально завантажити.За 26 років роботи в школі я не бачила нових надходжень приладів, реактивів,муляжів,комп’ютерної техніки в школи.Дожилися, завантажуємо старі навчальні фільми та показуємо їх .Де новітні технології? Де сучасні розробки багатьох тисяч методистів ,професорів освітянської сфери. Вчитель повинен іти на урок озброєний новими технологіями, а не шукати по Інтернету інформацію до кожного уроку,незалежно де він проживає !Повинні бути розроблені такі програми, які адаптовані на виклад матеріалу і перевірку знань. Думаєте,що все це неможливо? Помиляєтеся. Але це не можна показати суспільству,щоб відчитатися, що зробили. А ось хаби видно.А вчитель нехай навіть не спить,шукає інформацію щоб хоч трішки бути сучасним,принести ПК і показати її дітям.
нпк
Для завуч: Повністю підтримую!!!!!!!!!!!!!!!!!
Коментувати
Іван Іванович
Зато щороку районні відділи звітують про мільонні економії. Ці б "економії" та на розвиток освіти. А за невикористаня коштів, потрібно карати.
сільський вчитель
А хто чув про ті придбані автобуси та про опорні школи, які будуть у 16 році? Цирк та й годі.Горе-реформа...
Zinger
Шановні колеги! Вітаю Вас з Новим роком! Нехай він буде для всіх нас щасливим і добрим. Усіх гараздів та достатку Вам, вашим родинам , нашій державі, нехай наші воїни повертаються додому здорові і неушкоджені! Ще раз з наступаючим Новим роком!
Zinger
Для Макаренко. Наші ПТУ у такому обскубаному вигляді та застарілою матеріально - технічною базою взагалі нікому не потрібні. А почитаєш нові стандарти підготовки кваліфікованих працівників плакати хочеться. Держава фінансує тільки теоретичну частину навчання, а 50% складає виробниче, на нього ні копійки. То кого ми готуємо, теоретиків чи практиків?
макаренко
Для Zinger: а ты что сумел создать для учреждения может создал базу гитлер не ориентируется в истинной работе пту и интересах бедных родителей чтобы их ребенок получил профессию рабочего??
Zinger
Вы такой Макаренко как я Сухомлинский. Сами себе протворечите. Сначала утверждаете, что в Моне никто не обращает внимания на ПТУ, а потом обвиняете педагогов, что они ничего не создали. Откуда вам это знать. Я веду речь о настоящем обучении, а не протаскивании через ПТУ и липовый диплом, который ниченго не стоит на рынке труда. В этом вы видите интерес бедных родителей?
Коментувати
Zinger
Для Макаренко. Наші ПТУ у такому обскубаному вигляді та застарілою матеріально - технічною базою взагалі нікому не потрібні. А почитаєш нові стандарти підготовки кваліфікованих працівників плакати хочеться. Держава фінансує тільки теоретичну частину навчання, а 50% складає виробниче, на нього ні копійки. То кого ми готуємо, теоретиків чи практиків?
макаренко
Для Zinger: просто за время незалэжнои украины на пту в моне никто не обращал внимание пустили дело на самотек государственной политики в отношении пту вообще не было. Как и к экономике страны. Теперь проще всего разворовать базы пту и пустить с молотка.
Голосzнарода
Для макаренко: Як можна в медколеджі навчати акушерок, коли на практичній базі одне оглядове крісло післявоєнного часу, та і те списане, проте користуються, бо нема чим. А сучасні акушери-гінекологи студентів на огляд не пускають, бо це неєтично і незаконно. Так що вчаться акушерки всім тонкощам професії в медколеджі винятково по підручникам та лекціям.
макаренко
Медколледж мог бы себе купить кресло за деньги контрактников.
Коментувати
Элик
"50% – за рахунок коштів місцевих бюджетів)" - хорошо придумано. Это чтобы местные меньше воровали или чтобы Киеву больше досталось с региональных налогов?
Zinger
Для Элик: Это для того, чтобы государственные чиновники наконец-то начали считать деньги, а не роздавали каждой сороке по ложке, ибо каждая сорока тоже хочет есть. За последние 20 лет в Украине чмсленность начеления уменьшилась, а колличество ПТУ возросло с 800 до 1300. Для кого? Зароботчане от образования превратили обучение в бюджетную кормушку. 50% выпускников даже не появляются на рабочих местах после окончания ПТУ: девчонки выходят замуж, ребята идут в армию или едут на заработки, или сидят на шее родителей. А ПТУ отчитываются липовыми справками, что все трудоустроены, которые достать не представляет труда. Если бы обучение в ПТУ было платным ( как в странах Европы) свое существование прекратило бы как минимум 70% заведений.Я не против бесплатного профессионального образования, хотя за него платят из бюджета, тоесть мы. Я против такого разбазаривания средств при полной безответственности граджанина, который получил "профессию" на халяву!
Коментувати
1
http://m.ukrainian.voanews.com/a/poroshenko-yatsenuk-reuters-cohen/3124685.html Воруют ежегодно "12 мільярдів доларів" , а нам рассказывают сказочки, что не хватает денег, нужно экономить на нищих пенсионерах и бюджетниках, на сельских школах и т.д. Подлецы!
макаренко
А почему целомудренно автор молчит о пту? Их просто слили тихо.
Голосzнарода
Для макаренко: Існує така практика, що приватні підприємці, заводи і фабрики самі обучають своїх робітників все одно, бо отриманий рівень знань в пту не дозволяє таким робітникам ефективно працювати, їх доводиться перенавчати. Так що роботодавець від цього нічого не втрачає.
макаренко
назовите хоть одного работодателя котлрый "переучил" работника
Голосzнарода
Для макаренко: Ну от приватний завод по сусідству, беруть всіх на роботу пресувальниками-вулканізаторами і різноробочими, але спочатку 2-3 місяці у них навчання проходять за мінімальну платню, учаться працювати із апаратурою. Але оскільки робота важка фізично, то весь час все одно з’являються нові вакансії. Та і кожен розумний роботодавець, якщо хоче мати прибутковий бізнес, сам перенавчає працівників, чи навчає з нуля.
Коментувати