Osvita.ua Новини Бюджет освіти не цілком задовольняє потреби, - МОН
Бюджет освіти не цілком задовольняє потреби, - МОН

Обсяг бюджетних коштів, передбачених для Міносвіти на 2016 рік, не цілком задовольняє потреби галузі

Бюджет освіти не цілком задовольняє потреби, - МОН

Обсяг бюджетних коштів, передбачених для Міністерства освіти і науки на 2016 рік, не цілком задовольняє потреби галузі, але МОН використає весь потенціал для якісних змін як в освіті, так і в науці. Про це йдеться у повідомленні Міністерства освіти і науки щодо розвитку освітньої галузі у 2016 році.

У міністерстві повідомляють, що протягом 2016 року в Україні двічі відбудеться підвищення соціальних стандартів. Зокрема, у травні та грудні заплановане збільшення розміру мінімальної заробітної плати, відповідно до 1450 грн. та 1550 грн.

"При цьому збільшаться також розміри оплати праці працівників галузі. Водночас зростуть і виплати адресної грошової допомоги молодим фахівцям, які після закінчення навчання працевлаштувались до загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів", - зазначають у Міносвіти.

Загалом бюджет МОН-2016, у порівнянні із 2015 роком, збільшено на 0,6 млрд гривень і становить 17,4 млрд гривень.

У Міністерстві освіти також висловили впевненість, що збільшенню обсягу коштів, які можуть бути використані безпосередньо на освітянську галузь, сприятиме зменшення розміру Єдиного соціального внеску.

Фінансування вищих навчальних закладів ІІІ і ІV рівнів акредитації здійснюється за бюджетною програмою "Підготовка кадрів вищими навчальними закладами ІІІ і ІV рівнів акредитації та забезпечення діяльності їх баз практики", обсяг видатків якої становить 11,4 млрд. гривень, що на 0,3 млрд гривень більше, ніж у 2015 році.

У відомстві повідомили, що зараз розробляється новий порядок фінансування ВНЗ на основі державного фінансування вищої освіти, а не держзамовлення, який має бути запроваджений у 2016-2017 роках.

Також урядом прийнято рішення, що у 2016 році фінансування вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації, підпорядкованих МОН, не буде передаватись на утримання місцевих бюджетів, а залишається за бюджетною програмою з обсягом фінансування 4,0 млрд гривень, що на 0,2 млрд гривень більше, ніж у 2015 році.

Видатки на проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2016 році передбачені у сумі 122,3 млн гривень, що на 12,3 млн гривень більше ніж у 2015 році.

На освітню субвенцію з державного бюджету передбачені видатки у сумі 44,8 млрд грн., що на 0,8 млрд грн. більше, ніж у 2015 році.

"У грудні 2015-го, за рахунок невикористаних коштів освітньої субвенції 2015 року, було спрямовано на місця додаткові кошти: 0,6 млрд гривень – на придбання шкільних автобусів на засадах співфінансування (50% – за рахунок залишку освітньої субвенції, 50% – за рахунок коштів місцевих бюджетів) та 0,2 млрд гривень – на оснащення опорних шкіл сучасною матеріально-технічною базою, які будуть використовуватися і у 2016 році", - повідомляють у Міністерстві освіти і науки.

Також у Державному бюджеті на наступний рік передбачені видатки на фінансування Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти у сумі 2,6 млн грн.

Освіта.ua
30.12.2015

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
dolf
Кто знает почему в г. Киеве в одном районе (Деснянский) выплатили индексацию (за 5 месяцев) а в другом (Днепровский) нет? Не в одном городе живем? Или разные законы?
Может вы знаете?
Для dolf: А почему в Деснянском замены уроков не оплачивают, а во всех остальных районах – да. Почему так?
dolf
Работаю в двух школах. Одна в Деснянском другая в Днепровском. Не знаю как у Вас в школе, мне все замены оплачивали. В Деснянском 100%. Заменял перед каникулами коллегу все заплатили. Даже в расчетчке стоит правильное количество замен и оплата. Если Вам не оплачивают напишите официальное запрос к директору школы, в район, город и прокуратуру. По закону они обязаны Вам ответить. Если молчать и не разбираться, то Вас всегда будут нагибать.
Виктория Николаевна
В ДНЗ Днепровского района не выплатили 20% муниципальных и замены. Якобы нет средств, но обещают возместить все в январе. Получается, что из бюджета 2016 года вытянут долги 2015? Не повлечет ли это дальнейшие несостыковки в бюджете 16года? И как это может повлиять на нашу ЗП в дальнейшем? И на вопросы от dolf хотелось бы услышать ответы. Зато наши депутаты закупают сладкие новогодние подарки для детей детских садиков. Интересно, за чей счет?
Коментувати
Катерина
Як будуть харчуватися учні 1-4 класів у 2016 році .Надайте відповідь
Мама ученика
Для Катерина: в нашей школе прошла призентация вендинговых торговых автоматов, видимо скоро поставят. Вот так и будут дети питаться ...цены обещали на среднем уровне, но на карточке не меньше 50грн. должно быть.
123
Для Катерина: фінансування буде з місцевого бюджету, якщо коштів не буде, то за рахунок батьків, одна з вимог МВФ - урізання соцстандартів
Коментувати
Ротор
Потреби совсун на державну охорону і автомобіль??? А про учнів і учителів ви взагалі думали, реФФорматори???
Долой коррупцию!
Сокращение, оптимизация... Очень полезное дело. Но пусть это коснется также заместителей директора. Не хочу обобщать, но конкретно в нашей школе одна завуч устроилась слишком комфортно: все надбавки сохранены, и это при том, что на нее работают подчиненные - где-то отчеты набирают вместо нее, где-то уроки ее заменяют безвозмездно, куда-то ездят вместо нее. А я смотрю и думаю: за что эта особа получает довольно высокую зарплату? А 3-4 праздника в год позволяют ей собрать еще и урожай даже с тех классов, где она не читает свой предмет. Предлагаю МОНу подумать об экономии не только на простых учителях.
Марина Александровна
Для Долой коррупцию!: поддерживаю.
завуч
Яка злоба, ненависть, болото! Ви так повгрузали ! Я працюю завучем на половину ставки,маю навантаження 17 годин, маю власні сайти ,які створила і обслуговую сама.Впевнена , що навіть і ви є користувачами.За мене ніхто не проводить уроки,не пише документацію ,не організовує навчальний процес і урожай ,як ви говорите,ні я, ні мої вчителі не збирають.А основним завданням для мене сьогодні, є захист вчителя від таких "люстраторів" як ви . Вчитель став взагалі вразливий. Я не тримаюсь за цю посаду.Баба з воза-кобилі легше.Почніть реформи із себе. Самі взяток не беріть і не давайте.
Zinger
А спробуйте не давати, коли решта дає? Але в цілому я з Вами згоден. Кричать, як правило ті, хто нічого не дає. В той же час, дуже складно бути білою вороною, кожен день відчуваєш на собі недоброзичливий погляд, претензійну міміку і ходиш у стані "винуватого". Бо виходить, що всі мають що дати, а ти ніби не хочеш! Вихід один: тримати міцні нерви або поміняти місце праці.
Коментувати
Павлович
Заголовок статті повинен звучати ТАК:"Бюджет освіти не цілком задовольняє потреби МОН" або "Бюджет освіти ВЗАГАЛІ не задовольняє потреби галузі, - МОН".
ффф
У доброго господаря на все є гроші і ситі навіть котик із собакою а в поганого вітер свище і діти по світу йдуть...
завуч
Побудують хаби,де навчатимуться одиниці?Чому за ці кошти не створити нормальні освітні сервіси в Інтернеті .Діти і так там проводять більшу частину свого часу.Мають планшети ,а там навчального немає нічого,навіть підручники не можна нормально завантажити.За 26 років роботи в школі я не бачила нових надходжень приладів, реактивів,муляжів,комп’ютерної техніки в школи.Дожилися, завантажуємо старі навчальні фільми та показуємо їх .Де новітні технології? Де сучасні розробки багатьох тисяч методистів ,професорів освітянської сфери. Вчитель повинен іти на урок озброєний новими технологіями, а не шукати по Інтернету інформацію до кожного уроку,незалежно де він проживає !Повинні бути розроблені такі програми, які адаптовані на виклад матеріалу і перевірку знань. Думаєте,що все це неможливо? Помиляєтеся. Але це не можна показати суспільству,щоб відчитатися, що зробили. А ось хаби видно.А вчитель нехай навіть не спить,шукає інформацію щоб хоч трішки бути сучасним,принести ПК і показати її дітям.
нпк
Для завуч: Повністю підтримую!!!!!!!!!!!!!!!!!
Коментувати
Іван Іванович
Зато щороку районні відділи звітують про мільонні економії. Ці б "економії" та на розвиток освіти. А за невикористаня коштів, потрібно карати.
сільський вчитель
А хто чув про ті придбані автобуси та про опорні школи, які будуть у 16 році? Цирк та й годі.Горе-реформа...
Zinger
Шановні колеги! Вітаю Вас з Новим роком! Нехай він буде для всіх нас щасливим і добрим. Усіх гараздів та достатку Вам, вашим родинам , нашій державі, нехай наші воїни повертаються додому здорові і неушкоджені! Ще раз з наступаючим Новим роком!
Zinger
Для Макаренко. Наші ПТУ у такому обскубаному вигляді та застарілою матеріально - технічною базою взагалі нікому не потрібні. А почитаєш нові стандарти підготовки кваліфікованих працівників плакати хочеться. Держава фінансує тільки теоретичну частину навчання, а 50% складає виробниче, на нього ні копійки. То кого ми готуємо, теоретиків чи практиків?
макаренко
Для Zinger: а ты что сумел создать для учреждения может создал базу гитлер не ориентируется в истинной работе пту и интересах бедных родителей чтобы их ребенок получил профессию рабочего??
Zinger
Вы такой Макаренко как я Сухомлинский. Сами себе протворечите. Сначала утверждаете, что в Моне никто не обращает внимания на ПТУ, а потом обвиняете педагогов, что они ничего не создали. Откуда вам это знать. Я веду речь о настоящем обучении, а не протаскивании через ПТУ и липовый диплом, который ниченго не стоит на рынке труда. В этом вы видите интерес бедных родителей?
Коментувати
Zinger
Для Макаренко. Наші ПТУ у такому обскубаному вигляді та застарілою матеріально - технічною базою взагалі нікому не потрібні. А почитаєш нові стандарти підготовки кваліфікованих працівників плакати хочеться. Держава фінансує тільки теоретичну частину навчання, а 50% складає виробниче, на нього ні копійки. То кого ми готуємо, теоретиків чи практиків?
макаренко
Для Zinger: просто за время незалэжнои украины на пту в моне никто не обращал внимание пустили дело на самотек государственной политики в отношении пту вообще не было. Как и к экономике страны. Теперь проще всего разворовать базы пту и пустить с молотка.
Голосzнарода
Для макаренко: Як можна в медколеджі навчати акушерок, коли на практичній базі одне оглядове крісло післявоєнного часу, та і те списане, проте користуються, бо нема чим. А сучасні акушери-гінекологи студентів на огляд не пускають, бо це неєтично і незаконно. Так що вчаться акушерки всім тонкощам професії в медколеджі винятково по підручникам та лекціям.
макаренко
Медколледж мог бы себе купить кресло за деньги контрактников.
Коментувати
Элик
"50% – за рахунок коштів місцевих бюджетів)" - хорошо придумано. Это чтобы местные меньше воровали или чтобы Киеву больше досталось с региональных налогов?
Zinger
Для Элик: Это для того, чтобы государственные чиновники наконец-то начали считать деньги, а не роздавали каждой сороке по ложке, ибо каждая сорока тоже хочет есть. За последние 20 лет в Украине чмсленность начеления уменьшилась, а колличество ПТУ возросло с 800 до 1300. Для кого? Зароботчане от образования превратили обучение в бюджетную кормушку. 50% выпускников даже не появляются на рабочих местах после окончания ПТУ: девчонки выходят замуж, ребята идут в армию или едут на заработки, или сидят на шее родителей. А ПТУ отчитываются липовыми справками, что все трудоустроены, которые достать не представляет труда. Если бы обучение в ПТУ было платным ( как в странах Европы) свое существование прекратило бы как минимум 70% заведений.Я не против бесплатного профессионального образования, хотя за него платят из бюджета, тоесть мы. Я против такого разбазаривания средств при полной безответственности граджанина, который получил "профессию" на халяву!
Коментувати
1
http://m.ukrainian.voanews.com/a/poroshenko-yatsenuk-reuters-cohen/3124685.html Воруют ежегодно "12 мільярдів доларів" , а нам рассказывают сказочки, что не хватает денег, нужно экономить на нищих пенсионерах и бюджетниках, на сельских школах и т.д. Подлецы!
макаренко
А почему целомудренно автор молчит о пту? Их просто слили тихо.
Голосzнарода
Для макаренко: Існує така практика, що приватні підприємці, заводи і фабрики самі обучають своїх робітників все одно, бо отриманий рівень знань в пту не дозволяє таким робітникам ефективно працювати, їх доводиться перенавчати. Так що роботодавець від цього нічого не втрачає.
макаренко
назовите хоть одного работодателя котлрый "переучил" работника
Голосzнарода
Для макаренко: Ну от приватний завод по сусідству, беруть всіх на роботу пресувальниками-вулканізаторами і різноробочими, але спочатку 2-3 місяці у них навчання проходять за мінімальну платню, учаться працювати із апаратурою. Але оскільки робота важка фізично, то весь час все одно з’являються нові вакансії. Та і кожен розумний роботодавець, якщо хоче мати прибутковий бізнес, сам перенавчає працівників, чи навчає з нуля.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!