В уряді хочуть фінансувати освіту в ручному режимі

Прикінцеві положення законопроекту про держбюджет надають право ручного управління галуззю освіти

В уряді хочуть фінансувати освіту в ручному режимі

Прикінцевими положеннями законопроекту «Про Державний бюджет України на 2016 рік» Кабінету Міністрів України надається право ручного управління в реалізації положень Законів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів державного та місцевих бюджетів.

Про це йдеться у листі ЦК Профспілки працівників освіти і науки до Голови Комітету з питань науки і освіти Верховної Ради Лілії Гриневич, в якому викладені зауваження та пропозицій до Рішення комітету «Про проект Закону України про Державний бюджет України на 2016 рік».

Зокрема, у профспілці наголошують, що ручне управління стосуватиметься законів, що регулюють освітню галузь.

«Це стосується закону «Про вищу освіту» у повному обсязі, положень законів «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про позашкільну освіту», «Про дошкільну освіту», «Про професійно-технічну освіту» щодо гарантій держави на безоплатність та обов'язковість отримання повної загальної середньої освіти, рівень оплати праці педагогічних, науково-педагогічних працівників, безоплатності забезпечення підручниками, стипендіями, пільговим проїздом, а також норм щодо фінансування малочисельних сільських шкіл та галузі в цілому, навчального навантаження, наповнюваності класів, груп, встановлення доплат за класне керівництво, перевірку зошитів та інших, пенсії за вислугу років, безкоштовного харчування учнів 1-4 класів тощо», - зазначають у профспілці.

У зв’язку з цим у профспілці вважають за необхідне доповнити постановляючу частину Рішення парламентського Комітету з питань науки і освіти «Про проект Закону України про Державний бюджет України на 2016 рік (реєстр. № 3000), поданий Кабінетом Міністрів України», положеннями, врахування яких має сприятиме поліпшенню фінансового стану освітньої галузі в 2016 році.

ОЗНАЙОМИТИСЬ З ПРОПОЗИЦІЯМИ ПРОФСПІЛКИ

Освіта.ua
18.12.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Zinger
За годы независмости количество училищ возросло на 50% (с 800 до 1200), а ВУЗов стало больше, чем во Франции и Германии вместе взятых, особенно частных; при этом численность населения уменьшилась до 46млн, а численость рабочих мест не растет.Сегодня в тени крутится еще один бюджет, как при таких низких доходах содержать такое раздутое количество учебных заведений? Министерство образования за взятки раздавало лицензии налево и направо, думая, что бюджет все витерпит. Теперь министру Квиту не позавидуешь, ему приходится все это разгребать. Это все равно, что построить здание без документации: денег жалко, а сносить придется. Хуже всего, что за безответственные действия чиновников, как всегда, расплачиваються те, кто в этом не виноват!
Натэл
В урядi вообще не хотят финансировать образование. По большому счету, а зачем оно? Как сказал один из политологов, никто не будет звать Украину в космос, а для обслуги и такого хватит.
zaza
Мусарам тупорылым дали зарплату в 7 штук, а учителя должны работать за еду? Сволочи конченые! Проведите переатестацию педработников и дайте им такой же как мусорам оклад! Не страна, а банановая республика!
Шиншилла
Для zaza: Хочу посмотреть, как экс-мэр Омельченко будет сейчас предлагать ментам больше, чтобы отмазать свое авто, сбившего снова человека, и делать виноватым этого пешехода.
Лариса
Ще до того ж... хто отримує по 7 тисяч навчались цілих 2 місяці
Коментувати
Сергей Лимонов
Уряд повністю знімає відповідальнвсть за освітню галузьз себе і перекладає на плечі місцевих (бідно-дотаційних) громад! піпєц! усьо пропало!
Zinger
Для Сергей Лимонов: Ви переконані, що місцеві громади такі бідні? А ви поцікавтися їх бюджетами, а головне- кошторисом витрат! Ви там такі діри і провалля знайдете, що для всіх вчителів на доплату вистачить.
Коментувати
Симон Петлюра
Не міністерство, а банда корупціонерів... Шини на Майдан. Нова Революція!!!
opana
Для Симон Петлюра: Хачу в Рассею!!! Там спокойно. Там нет майданов. Там нет корупции. Образование на высшем уровне. Там все детки ходят в школу. Все жаждут знаний. Особенно в глубинке.
вроде у нас
Для opana: не то же самое,особенно в глубинке.ПЛЮС ТОТАЛЬНАЯ коррупция.
Яна
Для opana: так в чем проблема? Вперед, в свою "страну обетованную"! Или вас тут кто-то держит? А то из-за таких, как вы, в нашей стране война и деньги приходиться тратить не на образование, а на армию.
Коментувати
Шиншилла
В ручном режиме - это значит, захотел Яценюк оказать материальную помощь каким-то новым комитетам или помочь Польше с электрикой, ву-а-ля, урезаем доплату за проверку тетрадей на 1 год. Пусть целый год родители проверяют тетради. Тогда зачем свистеть про качество образования, его не будет.