ГПУ заявляє про десяток випадків заміни балів ЗНО

Заступник генпрокурора Олег Заліско заявив про незаконне втручання у електронні системи УЦОЯО

ГПУ заявляє про десяток випадків заміни балів ЗНО

Проведення слідчих дій в Українському центрі оцінювання якості освіти не призведе до масового перегляду результатів ЗНО та не зашкодить законній роботі УЦОЯО. Про це на брифінгу 22 липня розповів заступник Генерального прокурора України Олег Заліско, повідомляє Укрінформ.

"У жодному разі система ЗНО не буде зірвана, оскільки незаконні втручання не були масовими", - сказав Заліско.

За його словами, наразі відомо про всього близько 10 незаконних втручань. "Буде проведено відповідну експертизу, де ми встановимо кількість незаконних втручань. Система це фіксує і проведені вчора слідчі дії не дадуть можливості внести у неї зміни. Ми будемо бачити результат і масовість цього. Зараз нам відомо про приблизно 10 фактів незаконного втручання за 2015 рік, хоча в ході проведених обшуків ми одержали такі відомості і за 2014 рік", - зазначив заступник Генпрокурора.

Він не повідомив, яку винагороду отримували працівники УЦОЯО за кожне втручання, але сказав, що "зверталися не прості люди, в тому числі працівники правоохоронних органів".

Заліско наголосив, що Український центр оцінювання якості освіти працює стабільно, незважаючи на проведені вчора слідчі дії. "Центр працює стабільно, жодна з його функцій не порушена. Проведення слідчих дій саме зараз, у період ЗНО, була обумовлена необхідністю забезпечити неможливість знищення відомостей про вчинення злочину, а саме незаконного втручання у реєстр осіб, які пройшли незалежне оцінювання", - підкреслив він.

Заступник Генпрокурора додав, що певні особи, які незаконно втручалися у електронні системи УЦОЯО, вже встановлені, щодо решти працюють правоохоронні органи. "При проведенні комплексу гласних і негласних слідчих дій нами одержано інформацію про незаконне втручання у єдину систему оцінювання якості освіти та реєстр осіб, які пройшли ЗНО. Ці втручання проводилися працівниками Центру, яких зараз досудове розслідування встановлює. Хоча певні особи вже встановлені і стосовно них проводяться слідчі заходи", - підсумував він.

Заліско також розповів, яким чином проводилося стороннє втручання у систему, яка раніше пройшла експертні дослідження і вважалася сповна захищеною від цього. "Система автоматично проводить психометрію людини, яка складає ЗНО, та встановлює єдину систему балів, тому стосовно окремої людини змінити будь-яку позицію, підвищити чи знизити бали неможливо. Тож із тих, хто складав у цьому ж регіоні ЗНО, підбиралася людина з приблизними психометричними даними і проводилася заміна таких даних на користь особи, що зверталася до Центру", - пояcнив Заліско.

За його словами, таким чином абітурієнти, що отримали непрохідні бали могли потрапити до університету навіть на бюджетну форму навчання. "Для чого це робилося - зрозуміло: якщо особа склала ЗНО на 112 балів, але після проведення заміни отримала 190, то могла вступити до вишу в тому числі на бюджетну форму навчання", - підсумував заступник Генерального прокурора.

Зазначимо, що у генеральній прокуратурі не називають прізвищ посадових осіб причетних до незаконної зміни результатів ЗНО. 

Як повідомлялось раніше, в Українського та регіональних центрах оцінювання якості освіти виникли технічні проблеми в роботі.

 

Освіта.ua
23.07.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
вова путин
Еще раз скажу. При злочинной владе януковича зно работало, как часы, безупречно и без нареканий. А при "демократических" силах приказало долго жить.
МАРИНА
А чого б не анулювати незаконно заслужені високі бали? Хай провірять у всіх регіональних центрах,а то вже довіри до ЗНО немає!!!
Оксанка
А якщо занижували бали? Це нормально? Мені зняли 7 балів, просто так, з української мови за твір.. Це ж теж неправильна перевірка?
Учитель
Для Оксанка:
Учитель
Для Оксанка: "Ні за що" не знімають, знімають за помилки
Коментувати
Правдоруб
У мене запитання до заступника Генерального прокурора України Олега Заліско. Як тобі, пасивному любителю одностатевого кохання, при твоїй офіційній зарплаті менше тисячі доларів на місяць вдається їздити на автомобілі, що коштує більше ста тисяч доларів?
Сергей Лимонов
Для Правдоруб: а ти особисто перевіряв пасивність/активність прокурора?
Коментувати
Сергей
Лимонов ДЕБИЛ не бегай по закладкам и не спамь!!!!!!!!!!!!!!!!!
Сергей Лимонов
А закінчиться весь цей балаган нагородженням "святого" Лікарчука якимось орденком чи медалькою самим Президентом з нагоди річниці Дня Незалежності! Не вірите? Ну згадайте тоді нещодавне нагородження голови ЦВК Охендовського Порошенком! А бо (взагалі за межами добра і зла) Ющенка нагородившого КІВАЛОВА(!!!) у 2005 році! Справедливість перемагає???
обидно
Возможно, что это давно отработанная система...Дочка поступала в 2011. Она с первого курса поражалась, что девочка 200бальница з української мови, которая с ней учится, делает просто элементарные грамматические ошибки. Я думала, что в моём ребенке просто засела обида, потому что при абсолютно правильном тесте ей за вислів сняли 10(тестовых) баллов, вернув после апелляции только 4(тестовых)балла при этом за что она потеряла 6 (тестовых) баллов никто так и не смог объяснить! Ошибок нет, но все вернуть нельзя.... А теперь всё понятно, более менее... Неприятно.
эта девочка
Для обидно: привыкла к общению в инете, где на грамматику НИКТО не обращает внимания. То есть в инете безграмотно писать элементарные вещи - это НОРМА
Коментувати
Leox
Лише 10 випадків на 250 тисяч абітурієнтів? Це супернадійна система, браво ЛІкарчук!
Ліда
Для Leox: Навіть якби це була1 дитина Лікарчук має піти у відставку.
Коментувати
Иван Иван
Скорее бы разогнали всех этих идиотов из УЦОЯО, которые только себе цену набивают! Ничего толкового, кроме несправедливых изменений в Условия приема в 2015 году эти горе-патриоты от образования не принесли! Поэтому вывод один - НА ФИГ С ПЛЯЖА!! А еще удивляет процент тех, кто здесь в голосовании "не доверяет обвинениям ГПУ" (наверное сам Ликарчук по сто раз голосует) ))Что тут скажешь - КОНЧЕНЫЕ!!
Mykola
Так, систему вони налагодили. Лікарчука у відставку!
Лана
Для Иван Иван. Зміни в Умови вносить МОНУ, а не Центр. І не ображайте людей з відмінною від вашої думкою.
Иван Иван
Для Лана: Уважаемая! Если вы от условий приема также далеки, как Ликарчук от элементарных представлениях об объективности, то спешу Вам сообщить следующее: УЦОЯО является одним из инициаторов (и как правило самым главным) изменений в Условия приема, а тысячи предложений ВУЗов разного характера как правило остаются в мусорках туалетов МОН!
Коментувати
Сергей Лимонов
Неначе люди подуріли ...Нічого не бачуть й не чують! Критики Лікарчука однозначно за ЗНО!!! Але проти корупційних схем та махінацій!Можна подумати що без "сивочолого мудрагеля" завалиться Сонце на Землю і настане апокаліпсис!ЗНО бути- навіть не обговорюється! Але без культа особистості- панове! Хай називає відкрито (без еківоків) прізвища високопосадовців що телефонували! Країна повинна знати своїх"героїв"!Хай бореться за своє чесне ім`я! Пи СИ І не смішіть курей висловлюваннями про прохання політиків і можновладців щодо пропихання чад у вузи через УЦОЯО: для них Британія- США Франція и Німеччина: чхати вони хотіли на ЗНО і Лікарчука! Не по Сенькє шапка
Лана
Для Сергей Лимонов: Ну хоч з однією Вашою думкою згідна. Країна має знати своїх героїв. Чому поряд з прізвищами тих посадовців не оприлюднити список шукачів легкого життя. Це було б цікаво, особливо графа- місце роботи батьків. А ЗНО - бути!
Коментувати
Василь Недригайло
Один тільки коментар на цитату "Центр працює стабільно, жодна з його функцій не порушена" буде таким: взято з офіційних сайтів регіональних центрів ОЯО "Із технічних причин Український та регіональні центри оцінювання якості освіти тимчасово не мають можливості вносити зміни до персональних даних учасників зовнішнього незалежного оцінювання, виготовляти дублікати сертифікатів та довідки з результатами." http://test.dn.ua/index.php?newsid=185 ; http://test.dn.ua/index.php?newsid=185 ; http://dneprtest.dp.ua/cms/index.php
Іван
НЕ ВІРЮ! ЖОДНОМУ СЛОВУ,ЖОДНОМУ ТВЕРДЖЕННЮ! Наша прокуратура поламала зуби об сильних цього світу і насіла на самих незахищених. Маєте претензії,підозри?Треба було просто зайти до Лікарчука,викласти факти і з того зама не лишилось і пилу. А так,опозозили всю систему ЗНО,освітян,Лікарчука. Наступного року ніхто не віритиме в справедливість ЗНО,- НІХТО. Ще більше випускників втечуть за кордон. Ляпас,даний системі ЗНО з таким дурнуватим підходом,довго не забудеться,а підозри лишатимуться дуже довго.
1
Для Іван: Дуже смішно:"Треба було просто зайти до Лікарчука,викласти факти..." Це що діти побилися і треба просто підійти до вихователя? Що за дитячий садок. Ніхто нічого не ганьбить і ляпаси ЗНО не дає. Скільки можна ототожнювати керівника центру із самим ЗНО. ЗНО і лікарчук - різні речі.
Ліда
ЗНО віримо, Лікарчуку-ні
Коментувати