Директори центрів оцінювання звернулися до Порошенка

Директори регіональних центрів оцінювання якості освіти засвідчили свою підтримку керівництву УЦОЯО

Директори центрів оцінювання звернулися до Порошенка

Директори регіональних центрів оцінювання якості освіти підписали звернення до президента України Петра Порошенка з приводу заяв і дій Генпрокуратури щодо посадових осіб УЦОЯО, в якому засвідчили свою підтримку керівництву Українського центру оцінювання якості освіти, і особисто його директору Ігорю Лікарчуку.

"Система ЗНО, запроваджена у 2007 році, стала єдиним прозорим механізмом, який працює і діє упродовж усіх років свого існування, доводить свою прозорість, ефективність, спроможність, значущість: надає молодому поколінню віру в дотримання правових стандартів нашої держави", - йдеться у зверненні.

Директори регіональних центрів оцінювання якості освіти наголошують, що гучні заяви під час вступної кампанії не лише дискредитують діяльність Українського центру, а й ставлять під загрозу курс на позитивні зрушення в галузі освіти України.

"Соціологічні опитування, відгуки абітурієнтів, вчорашня реакція соціальних мереж – це свідчення суспільної довіри Українському центру оцінювання якості освіти та його керівництву", - наголошується у зверненні.

Директори центрів нагадують, що за часів перебування Януковича на посаді президента Ігоря Лікарчука було звільнено, однак вдалося зберегти систему ЗНО, хоч вона і не мала розвитку.

"З поверненням Лікарчука І.Л. на посаду директора УЦОЯО зроблено суттєві кроки в реформуванні і розвитку системи оцінювання", - наголошують керівники регіональних центрів.

"Сьогодні звертаємося до Вас як до Гаранта прав і свобод громадян нашої держави з проханням зберегти систему ЗНО в Україні, надати можливість їй розвиватися та забезпечувати позитивні зміни та реформи в освітній галузі, а освітянам, які причетні до організації та проведення ЗНО, зокрема колективам Українського та регіональних центрів оцінювання якості освіти, працювати на користь України. Просимо взяти під особистий контроль та забезпечити відкрите та справедливе розслідування ситуації, що склалася з УЦОЯО", - зазначають автори звернення.

"Засвідчуємо свою підтримку керівникам УЦОЯО, насамперед Ігорю Леонідовичу Лікарчуку, віримо, система ЗНО матиме розвиток та поширення в Україні", - йдеться у зверненні до Петра Порошенка.

Звернення підписано всіма директорами регіональних центрів оцінювання якості освіти, зокрема, Вінницького, Дніпропетровського, Донецького, Івано-Франківського, Київського, Львівського, Одеського, Харківського та Херсонського РЦОЯО.

Освіта.ua
22.07.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
WM
А вот реально будет интересно)Дискуссии уже поутихли.Если Иваны и Правдорубы завтра опять начнут гнать пургу,то они точно боты)Хотя я надеюсь что это таки люди и они поняли что Ликарчук коррупционер.
Сергей Лимонов
Для Івана:"В прокуратурі як набухаються - відразу ж лізуть срати в Інтернет"- ось "правильні "коменти для вашого розумового розвитку і рівня вихованості! Скажи мені хто твій друг...
Сергей Лимонов
Розумні люди сталять моїм постам +: за правдивість та аргументованість висловлювань! А недалекі боти - клянуть і підгавкують сволоті продажній! Кожному- своє!
Іван
Яка ж зараза,цей Лимонов.Як він дістав своїми дурнуватими постами! Не вартий Лікарчукового нігтя,а скільки смердить!
Правдоруб
Для Іван: лімонов - це прокурорський бот. Вони в прокуратурі як набухаються - відразу ж лізуть срати в Інтернет.
WM
Для Іван: Ликарчукового ногтя)))))))Да он походу Господь Бог для вас да???Кстати боты тут есть-да вот только боты Ликарчука.Понимает мужик что скоро его погонят,вот и бьется в агонии пытаясь сохранить должность.
Коментувати
Сергей Лимонов
Дивні уявлення про реноме у людей що ТАК волають про Лікарчука!Навіть якщо зловживання і виявлені то краще про них промовчати щоб не кинути тінь на систему ЗНО! Забагато честі для нього: ЗНО - БУТИ!_Лікарчук - на вихід з речами!ЗНО не дорівнює Лікарчук енд гоп-компані!
Сергей Лимонов
А закінчиться весь цей балаган нагородженням "святого" Лікарчука якимось орденком чи медалькою самим Президентом з нагоди річниці Дня Незалежності! Не вірите? Ну згадайте тоді нещодавне нагородження голови ЦВК Охендовського Порошенком! А бо (взагалі за межами добра і зла) Ющенка нагородившого КІВАЛОВА(!!!) у 2005 році! Справедливість перемагає???
Правдоруб
А взагалі, давайте всі разом поцікавимося: як співробітникам прокуратури (і зокрема Шокіну) вдається купувати собі маєтки вартістю в кілька мільйонів доларів та автомобілі, що коштують далеко за сто тисяч доларів, якщо офіційні зарплати у всіх у них менші від однієї тисячі доларів за місяць?
Правдоруб
Знайшли до кого звертатися! Порошенко-Вальцман в долі з Шокіним. Власне він його на цю посаду і призначив. Щоправда Вальцману вистачило клепки в голові відправити свого сина за кордон де він "служив артилеристом на лондонських фронтах і в морській піхоті на Лазурному узбережжі Франції.".
Валентина
Син здавав ЗНО в минулому році. Поступив на прикладну математику КПІ, та навіть пройшов в ІПСА, але зупинились на ПМ. До речі, курси при КПІ дали багато в плані полегшення навчання в подальшому в ВУЗі. А здавав син ЗНО з математики і фізики без репетиторів! Правда навчався в математичному ліцеї та ще їхня класний керівник і вона ж викладала математику на надзвичайно високому рівні з дітьми займалась (без жодних додаткових оплат зі сторони батьків) і вчительці фізики - окреме "дякую". Із 28 учнів класу всі поступили в ддддуже гарні ВУЗи (КПІ, Шевченка, Могилянка, Грінченка, КНЕу, Драгоманова, Львівька політехніка), причому, - тільки одиниці на контракт, а в основному на бюджет хороших факультетів (до речі не тільки математичного напрямку). Але й клас був дуже сильний на протязі всіх років навчання. ЗНО - це шанс для розумних дітей. Як в Радянському Союзі, адже погодьтесь. Там теж були взятки і періодично гучні справи по цьому. Але ж розумні діти при бажанні - ПОСТУПАЛИ і вчились (навіть із забитих сіл).
Іван
Уявіть,як тепер довго наше суспільство підозрюватиме УЦЯО в махінаціях?Якщо наша прокуратура хотіла знищити систему ЗНО,їй це вдалось! Це можна було зробити без всеукраїнського ославлення,елементів концерту та дурнуватих заяв.
НЕБАЙДУЖИЙ
ПОКАЗНИК ПРОЗОРОСТІІ СЬОГОДНІ - МОЯ УЧЕНИЦЯ ПРОХОДИТЬ НА БЮДЖЕТ В КІМО!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! МОЯ ДОНЬКА 4 РОКИ ТОМУ НЕ ПРОЙШЛА, БО ЗАЙЦЕВА ПРОПУСТИЛА НА БЮДЖЕТ БЮЛЬ-БЮЛЬ-ЩГЛИ, НУРМУХАМЕДОВИХ І ІЖЕ З НИМИ (ПРІЗВИЩА ТАКОГО Ж ТИПУ) НІЧОГО НЕ МАЮ ПРОТИ ПЕРСОНАЛЬНО ЦИХ ДІТЕЙ, АЛЕ ГЛИБОКО СУМНІВАЮСЯ, ЩО ГОСТІ ЗІІ СХОДУ СКЛАЛИ ЗНО НА 200 (ЯК МОЯ ДОНЬКА, ДО РЕЧІ). У СПИСКУ БЮДЖЕТНИКІВ ТОГО РОКУ - ЖОДНОГО УКРАЇНСЬКОГО ПРІЗВИЩА. А ЦЬОГО РОКУ РОЗУМНІ ДІТКИ НА ВЕРШИНІ РЕЙТИНГІВ. ТОМУ ПРОТИ УЦОЯО ТАКІ МАСКИ-ШОУ, БО НЕ ЗАХОТІЛИ БЛАТНИМ ДІТКАМ МАЛЮВАТИ ВИСОКІ БАЛИ
Яна
Для НЕБАЙДУЖИЙ: Солідарна з Вами! Торік і моя дитина стала студентом ІМВ завдяки власним знанням, високим балам ЗНО і максимальній прозорості вступної кампанії. Раніше, до запровадження ЗНО, я про таке б і не мріяла. Система ЗНО - це неймовірний шанс дітям!
рррр
Потрібно іще й для вступу в магістратуру запровадити ЗНО, тому що зараз іде неймовірна торгівля бюджетними місцями майже відкритим текстом.
Яна
Якби ж то. Давно час це зробити.
Коментувати
Олекса Позняк
Лыкарчук!Оприлюдни довідку про ручку й чашку!!!
1
От люблять у нас займатися ж...лизством. ЗНО і лікарчук поняття не тотожні.
Ліда
"Директори регіональних центрів оцінювання якості освіти наголошують, що гучні заяви під час вступної кампанії не лише дискредитують діяльність Українського центру, а й ставлять під загрозу курс на позитивні зрушення в галузі освіти України." А де він той курс на позитивні зміни? Хто його бачить? Одна зверхність і нелюдяність. Перевіримо і зганьбимо всіх- оце ваш курс?
Андріана
Для Ліда: Ні, будемо гладити по голівці нерадивих освітян, і далі вдавати, що в нас усе добре, імітуватимо сяку-таку роботу і ні за що не відповідатимо. І буде нам щастя.
Гость
І УЯВЛЯЕТЕ ЗА ТАКУ СЯКУ РОБОТИ ЦІ КЛЯТІ ОСВІТЯНИ ОТРИМУЮТЬ АЖ 80 ДОЛЛАРІВ. 80 ДОЛЛАРІВ КАРЛ!!!
Андріана
Багато педагогів і ті гроші даремно отримують. Бездарі і ледареві заплати й 8 000 доларів, і все одно класним професіоналом він не стане ніколи.
Коментувати
SPIKA
10 років пишалась тим, як змогли керівники УЦОЯО у нашій корумпованій Неньці організувати ЧЕСНЕ!!! ЗНО ( яке не продавалось, на відміну від щорічних скандалів у Росії). Лікарчук, якого звільнили Янукович і Табачник, знову повернувся, почав його удосконалювати, і що - прокурорські діти балів не дібрали, а Лікарчук не продається? Мої діти завдяки ЗНО вступили до декількох вузів на бюджет, невже за внуків прийдеться хабарі давати? ЖАХ??? Ганьба ГПУ!
1
Для SPIKA: Та ваш любий лікарчук на наступний рік надумав зробити ЗНО за прикладом російського ЄГЕ, а отже, і проблеми, і скандали, і грунт для корупції підготував удосконалювач-рехформатор
Коментувати
Є!Бали
Нічого їх жаліти. В центрі оцінювання якості освіти влаштовуються працювати переважно ті, хто шукає легкої наживи і (або) не хоче бруднити руки такою справою, як навчання і виховання дітей. Думали, якщо самі перевіряють, то їх перевіряти ніхто не буде. А дід Шокін їх попустив. На нуль помножив.
РО
Для Є!Бали: Дивна у вас логіка, а хто ж тоді в Центрі має працювати, якщо хто б там не працював, то він "прилаштувався". Так можна сказати про будь-яке керівництво.
Валерія
Для Є!Бали: А Ви, шановний, напевно цікавились особами які працюють в УЦОЯО та регіональних центрах?)) Тоді Ви напевно знаєте, що вони є професійними викладачами та вчителями, які або працювали, або і сьогодні продовжують працювати у ВНЗ та ЗНЗ країни за сумісництвом. Мають позитивні відгуки від своїх учнів та їх батьків. Тобто знають систему освіту з середини, з усіма її проблемами, складними питаннями та "хворобами", намагаються внести позитивні зміни в "брудну" (за Вашою думкою) справу навчання і виховання дітей.
Коментувати
Олександр
А от справжнім вчителям, слід піти назустріч. Скільки вже було прохань: розвантажте навчальні програми, додайте певну к-сть годин з деяких предметів, а з похідних, зайвих заберіть. Але при цьому дайте гідні умови праці: зарплату, соц. захищеність, підіть назустріч.. У нас все складно.. І конфлікт який розгорівся це тільки доводить. Довго нам ще прийдеться йти до якісної освіти. І на цьому шляху, опір чинить влада та суспільство. Ігоре Леонідовичу, тримайтеся!
Олександр
Нам потрібно багато чого змінювати. І хоча б поетапно. А в першу чергу - з навчальних програм. Важко покласти себе на місце вчителів, бо програма жахлива. Кваліфіковані вчителі просто її не слідують, бо ефективності з неї .... Програми слід підлаштувати під реалії, розвантажити, бо ті хто їх складав, 99,9% не викладали у школі. Вчителі стоять зараз на одному із нижчих щаблів нашого суспільства. Де таке прийнятно? Цілком підтримую уведення тестування для вчителів у ході підвищення кваліфікації, атестації, бо зустрічав таких вчителів, що жах. Таких слід позбуватися. І це допоможе їх позбутися.
1
Для Олександр: Та дістали вже своїм тестуванням для вчителів, що це за дискримінація по професії.Вчителі повинні здавати тести тільки тоді, якщо представники всіх професій будуть це робити.
Олександр
Для 1: Якщо Ви кваліфікований вчитель скласти тест Вам не складе труднощів. Я повторюся, мені доводилося зустрічати таких вчителів, що навіть не знаю як Вони можуть відповідати цій кваліфікації. Я не говорю про усіх вчителів загалом, але можу стверджувати щодо тих, з якими я безпосередньо "знайомий", і хочу сказати, що деякі з них вважають учнів за ніщо. В них такі поняття як "виховання", "педагогіка" здійснюються геть іншими підходами, які в основному морально,у деяких ситуаціях фізично, шкодять учневі. А вчителя звільнити не так уже й легко..
РО
Для 1: Вчитель - особлива професія. Адже з конкретним вчителем близько сотні дітей щотижня проводять кілька годин. А це ж діти. Це основа всього. У нас же є регулярне підвищення кваліфікації дл вчителів, але гадаю ви здокадуєтеся як у більшості випадків вона проходить. А от незалежне тестування в підсумку таких заходів було б на користь системі. Адже є такі вчителі, які тисячам дітей псують життя. В одній зі шкіл, був свідком, не проводили Кенгуру (конкурс з математики), діти й не чули про таке. Звісно, вчитель не зобов"язаний, але ж діти з 2 по 11 клас не мали можливість брати участь і отримати в підсумку сертифікат. А потім чому діти не зацікавлені в навчанні? Бо є такі вчителі, які до своїх обов"язків ставляться надто формально, без душі.
Коментувати
Олександр
Також, враховуючи сьогоднішні події, реалії, ситуацію в країні, на мій погляд такий скандал виник не просто так навколо вступної кампанії, ЗНО. Таке враження, що намагаються відвернути нашу увагу. Щодо діяльності УЦОЯО під керівництвом Лікарчука.. Про свою позицію я вже сказав: підтримую. Але не всі рішення. Підтримую уведення порогового балу, підтримую уведення системи ЗНО+ДПА, дворівневого тестування і т. д. Це все дасть свої +, і відповідний результат. Та от, не розділяю рішення уведення обовязковості тесту ЗНО з англ. мови наступного року. Ми не готові. З нашим рівнем подання у школах.. за програмами МОНУ.. Ой, ні... Як школяр, який 11 років вчився за підручником Карпюка буде здатен написати тест з англ. мови на хороший бал? Та ніяк. Я провчився саме за такою системою: англійську не складав, бо знав, що не наберу.. + для мене вона не була необхідною.
SPIKA
Для Олександр: Підтримую. Уявляєте, як будуть складати ЗНО з англійської учень німецької, або іншої гімназії, де англ. зовсім не вивчається?
Олександр
Для SPIKA: на ЗНО 2016 р. обовязково виноситься іноземна мова (англійська, німецька, французька, іспанська ...), тобто є можливість вибору. Я забув про це написати. Не конкретно англійська є обовязковою. Я просто її навів для прикладу, так як її вивчав, та вивчаю. Ось: "Результати ЗНО з української мови і літератури, однієї з іноземних мов, а також із математики або історії України будуть зараховані як результати державної підсумкової атестації за курс повної загальної освіти для всіх випускників загальноосвітніх та вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації 2016 року."
Коментувати
Yulia Yakimchuk
Такі перевірки мають проводитись у цій структурі кожного року, щоб завадити корупції. Не знайдуть порушень, то будуть шукати в регіональних центрах та місцевих пунктах тестування. Не знайдуть порушень і там, то або погано шукали, або порушень немає. От і все. А якщо правоохоронні органи не мають права втручатись в роботу центра, який визначає подальшу долю випускників, то систему ЗНО і справді буде дискредитовано. Якщо пан Лікарчук чесна людина, то йому нічого боятися, і нехай подякує правоохоронним органам за допомогу у роботі.