Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Наталія
В проекті ні слова не сказано про одну із ланок загальної освіти -це позашкільна освіта. Куди віднесуть позашкільні заклади? А це тисячі вихованців, учнів, слухачів, тисячі кваліфікованих педагогів, які розвивають творчі та професійні здібності дітей. Які, також працюють на мізерні зарплати, половину з яких витрачають на оснащення, технічне забезпечення своїх гуртків, щоб іти в ногу з суспільством.
Тетяна
Проект має врахувати оновлення в дошкільній освіті (обов"язковий конкурсний відбір на посаду вихователя, підняття престижу цієї професії, прирівняння нормативів робочого дня та відпустки до норм вчителя початкових класів). В галузі дошкілля криза кваліфікованих кадрів. Вихованки педучилищ не витримують жодної професійної вимоги, старі кадри імітують впровадження сучасних психологічних вимог в дитсадках через низьку мотивацію та професійне вигорання на фоні переповнених груп, порушення норм робочого дня та мізерних зарплат.
EX-edu
УЦОЯО на чолі з паном Лікарчуком хоче підтягнути під себе сертифікацію вчителів! Це жах! я маю глибоке переконання що ця аморальна, деспотична людина має вже піти на відпочинок та залишити багатостраждальну освіту у спокої! Таким як Лікарчук місце на дивані!
Олекса Позняк
Для EX-edu: у тюрмі
Світлана
Державна сертифікація учителів згідно проекту "Про освіту" передбачає: 1) тестування предметних знань учителів; 2) перевірку педагогічних здібностей. На моє переконання пріоритетом тут має бути перевірка педагогічних здібностей. Адже можна прекрасно знати предмет, здати гарно фахові тести з предмета, але донести свої знання дітям такий вчитель не може. Діти не будуть знати предмет. Результат нульовий. Тому акцент треба робити на практичне застосування фахових знань. Перевіряти потрібно систему роботи вчителя, що включає в себе:1) результативність роботи вчителя за 5 років (переможці олімпіад, керівництво МАНівськими роботами,участь у фахових конкурсах, семінарах, конференціях, рецензування програм, підручників та інше.); 2) методи, прийоми, форми роботи вчителя. А перевіряти фах через тестування це абсолютна дурниця та ще через центр тестування, який очолює Лікарчук І.Л.
Zinger
Чиста правда пані Світлано! Але щоби об’єктивно оцінити методи, прийоми та форми роботи вчителя треба за ним спостерігати певний час. Тому чиновники плодять різну паперову звітність, аби було легше прикрити їх некомпетентність як практиків. А чого вартують наші, так звані атетстаційні комісії, які складаються з представників адміністрації школи? Такі комісії мають бути незаангажованими, краще при профспілкових організаціях освітян, куди мають входити представники громадськості, науки та мистецтва, психологи та аналітики,люди, які здатні оцінити талант вчителя, а не кількість папірців, які він написав. Кожен вчитель - унікальна людина, як можна загнати під один шаблон оцінювання його професіоналізму за допомогою тестування?
Коментувати
чи думає хто про дітей
Особливо вражає що для того щоб мати змогу навчатись у старшій школі треба віддати дітей у гуртожитки? Це ж треба побудувати, штати набрати. І лишити підлітків виховання у сімї, в той період їх життя коли це конче НЕОБХІДНО. А ті що не зможуть підти в гуртожитки, що робитимуть у селах? Які робітничі професії? Кому ті робітники потрібні? У нас у районі працює 1 завод і робочих днів для робітників там аж 6 у місяць.
DiX
Re: "На Український центр оцінювання якості освіти законопроектом покладені функції зовнішнього моніторингу якості освіти, проведення ЗНО та участь у сертифікації педагогів, шляхом перевірки їх знань." Виходить, всі, хто вчився в школі на двійки і за хабарі тепер екзаменуватимуть Учителів.
rkbvtynbyf
проведення ЗНО та участь у сертифікації педагогів, шляхом перевірки їх знань. Тоді для чого учитель вчиться 5 років у ВУЗі і кожні 5 років проходить підвищення кваліфікації. Здати ЗНО і відразу пійти робити у вчителі. Навіщо навчатися?
DiX
Для rkbvtynbyf: тепер двієчники з центру підрахуїв, проффесіаналів і проффесорів будуть вчити учителів...
Ви,ймовірно,відмінник
Для DiX: чи не так? Словниковий запас вище плінтуса. Мислення рівня підворіття. Точно.Відмінник.
Небайдужий
Для DiX: І помилок купа!
Коментувати
викладач
"Что касается возможностей преподавателей пройти тесты для абитуриентов, то Квит оценил их как крайне низкие. Тесты для абитуриентов рассчитаны на людей со свежей памятью и молодым умом, заявил Министр." Прочитав цю сентенцію нашого головного освітятина і моєму обуренню не було меж. Яке він мав право судити так про всіх викладачів? Якщо він сам не здатний справитися з тестами для абітурієнтів, то краще би вже мовчав і не демонстрував всім свою некомпетентність.
не освіта
так він судив саме по собі по своєму вже не "молодому розумі". це його субєктивна думка. виникає в нас питання: чи відповідає він займаній посаді?... нехай пройде сертифікацію( разом із своєю свитою), а питання зно будуть складати для них вчителі.
Коментувати
Ольга
Абсурд. Скільки людей залишиться без роботи? Як їм виживати? Хочете якісну освіту? Підійміть престижність вищої освіти! Навіщо вчитися дитині, здобувати вищу освіту, коли зарплата кваліфікованого праціника після закінчення ВУЗу буде 1300-1500грн.
світлана
Для Ольга: підтримую.Спробуй якісно підготуйся до уроку,якщо не маєш за що купити додаткову літературу і наочність
Коментувати
Viktoria
Чомусь не бачу жодного конкретного слова пр позашкільну освіту, В Україні існує мережа позашкільних закладів, в яких діти мають змогу отримати допрофільну освіту, виховуватись, навчатись, розвивати свої таланти та проводити вільний час. здебільшого ця освіта безкоштовна. Що буде,після прийняття нового законопроекту? Знищення цілої виховної системи? Діти знайдуть чим себе зайняти, алехто впевнений, що їх заняття не будуть асоціальними?
Наталія
Сьогодні не вистачає на зарплату вчителям та обслуговуючому персоналу до кінця року, а МОН живе і мислить своїми ефімерними мріями. Невже хтось з Міністерства знає як підвозяться та харчуються діти в сільській місцевості. Тендер на харчування не провели, і чорт з ним, хай виживають. Школи закриємо, хай виживають, тей самий відділ освіти з РМК, який до речі на сьогодні завалили своїми ж моніторингами, звітами нікому не потрібними, хай виживають. Людина яка керувала вищим навчальним закладом ніколи не зрозуміє загальноосвітній навчальний заклад. І ніяка сільська громада не в змозі утримувати ні школу, ні зарплату вчителів. Збирати гроші у батьків? А батьків скоротили, так як не має чим платити зарплату. Про які реформи можна говорити
VV18
Як завжди забули про позашкільну освіту. Не згадали як на Всеукраїнському рівні так і на рівні так званих органів місцевого самоврядування. То що позашкільної освіти не буде зовсім?
Гість
Для Володимир: 35 дітей і 45000 зарплати в місяць Та за ті ж 30000 в місяць, можливо організувати доставку в межах 25 км в комфортному автобусі. Так це тільки зарплата, а утримання?
Гість
Таке враження що у нас школи не для навчання дітей, а для забезпечення зарплатою директорів і вчителів малокомплектин шкіл. Чому їх фінансують за рахунок інших шкіл. Встановіть сумму на учня, а якщо громада зможе доплачувати і тянути школу, хай впрягається. Встановіть розумнмй коефіціент для таких шкіл 1,5 чи навіть 2. Більше потрібно ? За рахунок громади.
Василь
Якось усе "задом-наперед" виходить у нашого МОН. Спочатку - конкурс підручників, потім - конкурс навчальних програм, і нарешті - проект нового закону про освіту. Хіба не розумніше було б робити усе в зворотному порядку?
LPT
Умных и пафосных слов в этом законопроекте, конечно, много... . Но! живо представляю себе общежития для пубертатов в сельской местности... . Это ж будет просто ого-го!
Олекса Позняк
===Полянськийквітсовсунвиродки===
Володимир
Шановні колеги, годі скиглити, я наприклад працюю директором сільської малокомплектної школи, яка вірогідно буде скорочена в першу чергу, так, неприємно втрачати роботу, так буде скрутно, так важко перелаштовуватись, але це неминучий процес. Але де вихід? - Заховати голову як страус в пісок від проблем, чи почати їх вирішувати? Тут вже кожен повинен визначитись сам. Раджу працювати над собою, готуватись до переатестацій і створювати дієві профспілки - для захисту своїх прав. Чи можливо хтось запропонує щось краще?
Олекса Позняк
Для Володимир: Мій багатий життєвий досвід стверджує що після закриття малокомпклетних шкіл директори не займаються ударним вирощуванням свиней у себе на господі, а, як правило, виринають іноді разом з завучами, на посадах в райвно за грамотну здачу школи і недопущення бунту учителів та селян
Володимир
Для Олекса Позняк: Шановний Олекса, я ж просив не скиглити, а давати пропозиції. Ось і дайте відповідь на такі питання - 1 Чи в силі сільська громада фінансувати школу де навчаеться 35 дітей і витрати на фонд заробітньої плати складають 45 тисяч в місяць? 2. Чи мають можливість 2 учня в класі розвивати ті ж комунікативні якості? Дасте відповіді хоча б на ці питання і я буду Ваш палкий прихильник. А посади в райво скорочуються також і особисто мені там нічого не світить. Відповіді типу "розкуркулити олігархів" не приймаються так як це по перше не в мої компетенції і як свідчить історія потребує річок крові.
сільський директор
Для Олекса Позняк: Якщо до районного центру в один кінець 28 км, то вранці у переповненій маршрутці на 8 ранку у відділ на роботу ще потрапити можна, а от добиратися додому о 18 і з них 18 км по полю і між лісосмугами - перспектива не райдужна. Вже краще свині, можна і корову. Але, як на мене, може наша держава утримувати і малокомплектні, принаймні ті, в яких 70-130 діток, судячи з масштабів розкрадань на державному рівні
Коментувати
Людмила Адамян
А чи не станеться так, що сільські діти, які вирішили закінчити старші класи вдома, 1 вересня змушені будуть вирішувати проблему з подальшим навчанням? Адже буде вже запізно. В кожній сім’ї свій привід і причини залишити дитину саме вдома для закінчення навчання.
Лариса Януль
За 5 років у молодшій школіми точно отримаємо дуже"якісну" підготовку, тому, що зараз за 4 деякі учні не вміють ні читати ні писати
Ура! Канікули!!!
А про зарплату ні слова. Чи я може не помітила в тексті? З такими вимогами і за таку зарплату вони лишаться в школі самі. Вони приколююються чи що, УЦОЯО буде сертифікувати вчителів!!! Ну ще пенсіонери і старші вчителі напишуть їхнє ЗНО, а молодь, яка вступає в пед з 136 балами...