МОН планує перехід на електронні закупівлі

Метою впровадження системи електронних закупівель є ефективне використання бюджетних коштів

МОН планує перехід на електронні закупівлі

У Міністерстві освіти і науки, з метою пошуку найкращих цінових пропозицій на ринку товарів та послуг, планують перехід на систему електронних закупівель, що має сприяти ефективнішому використанню бюджетних коштів.

Про це йшлося на нараді щодо запровадження пілотної системи електронних державних закупівель, що відбулася у Міністерстві освіти і науки.

Під час заходу заступник міністра освіти і науки Олег Дерев’янко підкреслив важливість та актуальність питання проведення прозорих тендерних закупівель та повідомив, що завданням міністерства є запровадження електронних закупівель по всій системі освіти.

"Електронні закупівлі створені для того, щоб відшуковувати найкращі цінові пропозиції на ринку товарів та послуг. За допомогою системи електронних закупівель набагато ефективніше використовуються бюджетні кошти", - зазначив заступник міністра.

За словами Олега Дерев’янка, сьогодні застосування такої системи допорогових тендерних закупівель дає можливість отримати більше інформації про постачальників та віднайти більш прийнятні варіанти пропозицій.

Один із координаторів проекту Prozorro.org – ініціативи, яка реалізована активістами Майдану разом з представниками ІТ-галузі, Христина Гуцалова розповіла про зручність в користуванні системою електронних закупівель. Вона наголосила, що система створена для того, щоб запропонувати ІТ-рішення, які спростять роботу в закупівлях, по-друге, система зробить цей процес прозорим; по-третє, поверне довіру бізнесу до проведення державних закупівель.

За словами координатора системи, до бази даних постачальників, що налічує 150 тисяч компаній, приєднуються електронні майданчики – площадки, які пропонують проводити тендер в режимі он-лайн.

Окрім того, система надає замовникам різні переваги в сервісі, клієнтську підтримку, забезпечує всі умови, для того, щоб було комфортно працювати в ній.

Координатор проекту також зазначила, що в системі можна проводити дискусії між замовником та постачальником, щоб встановити певний баланс на ринку товарів та послуг. Під час формування перших пропозицій постачальники не бачать запропонованих цін один одного для того, щоб виключити змову між ними, а також ні хто з адміністраторів системи не знає скільки пропозицій надійшло першочергово на ринок.

За словами координатора системи, до Prozorro.org підключено три торгівельні майданчики та їх кількість зростатиме. Під час наради представники електронних майданчиків E-Тender SmartTender.biz ознайомили учасників наради з принципом їх роботи.

Освіта.ua
28.04.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів