Бюджет 2015: освітянам збережено доплати

Усі норми щодо Закону України "Про освіту" у наступному році залишаться незмінними

Бюджет 2015: освітянам збережено доплати

29 грудня Верховна Рада ухвалила закон "Про внесення змін і визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" (№ 1577), який зокрема містив положення про доплати працівникам освіти і науки та інші норми, що стосувалися освітньої сфери.

Презентуючи проект закону перед початком голосування, прем’єр-міністр заявив, що всі норми щодо Закону України "Про освіту" залишаться незмінними.

Також будуть збережені всі норми щодо вступу до навчальних закладів поза конкурсом. Безкоштовним харчуванням у професійно-технічних училищах будуть забезпечуватися діти-сироти, діти-інваліди, діти, позбавлені батьківського піклування, а також діти з малозабезпечених сімей.

"Щойно проголосували зп 1577: усі доплати освітянам, визначені у законах - збережені! Також продовжено безкоштовне харчування для пільгових категорій та учнів 1-4 класів. Підручники - безкоштовні для соціально незахищених, малозабезпечених та передбачено відшкодування коштів за підручники для національних меншин, які друкуються малими тиражами і тому є дорогими", - прокоментувала результати голосування у своєму Facebook голова Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти Лілія Гриневич.

За прийняття зазначеного законопроекту пізно вночі проголосувало 256 народних депутатів.

Освіта.ua
29.12.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вчитель
В Закарпатській обл.один район не доплатив освітянам від 800 до 1000 гр.за березень.То як же оплачувати комуналку в селі,чи в місті?На папері повний розрахунок...,а на ділі???Отож,і зарплата не "світить",і субсидія не положена.Що ж ми мовчимо???Ніхто не намагається пояснити в чому річ!!!!Чому в одних районах та школах все нормально,а в інших недоплати таких великих розмірів?Чим завинили ми перед Богом,чи перед чортом...
Олександр
Працюю вчителем на 1,5 ставки в сільській школі Вовчанського району, маю дружину, яка не працює і 2 дитини, отримав авансу лише 400 грн. за два тижні замість1400. Зарплати обіцяють ще менше. Маю достовірну інформацію, що в сусідніх районах з педагогів майже нічого не зняли. Зарплатня нижче мінімальної. В чому причина і кому жалітися чи це взагалі реально?
катерина
Нам взагалі зняли з лютого місяця надбавки, "нібито" невистачає грошей. Ще й жорстка економія.
Гостья
Забудьте вы про эту надбавку. Новый МОН сделал то, чего не решался или не успел сделать беглый Табачник. Вы что, не видите, что у нас тотальная экономия сейчас на всем. Я знаю, о чем они думали, когда решили "оптимизировать" эту надбавку за престижность. О том же, о чем наш директор: учителей родители накормят, как врачей - пациенты. Новая коррупционная схемка, увы.
вчителька
Що з надбавкою 20%, як в областях? допоможе нам профспілка чи ні ? що взагалі вона нам дає?
Світлана5
Для вчителька: Кривий Ріг. Престижність зменшили на 10%. Більше не чіпали нічого,але це в нашому районі. Як по інших-не питала
Лилия
Во многих школах уменьшили, но это еще зависит от директора. Есть школы, где оставили 20 %, не знаю, что за статус у них такой. Интересно, а работникам методкабинетов выдали аванс?
Вчитель
А як вам надбавка у розмірі 0,1%. У нас така - поголовно всім. Профспілка - атавізм радянської системи, робота профспілок зводиться до обслуговування адміністрацій - робота формальна...
Коментувати
Olenka
26 січня 2015 Хмельницька обл Волочиський р-н аванс виплачено лише міським вчителям Сільські їсти не хочуть і діти їх також!!!
пм
А в нас Днз(сільське місцевість,тернопільський р-н) не отримав ще 30% за грудень,а надбавку 20% ми не одержуємо від квітня. Тому навіть і не чекаємо на аванс за січень Ще нам говорять про скорочення педагогічного і технічного персоналу.
Маша
Телеканалы молчат, никому до нас нет дела.
о!!!
Херсон теж без авансу.Прибираємо з вух лапшу! Обіцянка-цяцянка.
Галина
Володимирець теж без авансу. І ніхто не каже чи він буде
Ivan Stromilo
Вінниця теж без авансу!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Маша
Отлтчное начало реформ - задержка аванса 5 дней!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Іван
А у Львові начальство зробило розумно. Наприклад, ми не мали осінніх канікул, чотири суботи відпрацювали в 1 семестрі, а, нвттмість, зекономили на енергоносіях, всі доплати залишились. Навіть трохи премії видали.
Маша
Черкаси- 19 січня - аванс не виплачено!
Сільський Учитель
Ніякі доплати нам не збережено!!!!! Брехня!!!!!!! Місцева влада сказала - немає коштів!!!!! Це в Доманівському районі Миколаївської області....Враження таке,що ми не в Україні живемо......Невже "вищестоячі" не знаютьт про це?Де шукати правду?
св
Для Сільський Учитель: м Харків, доплата за престижність 2%. Нехай би собі забрали вже все, бо до мільйонів не вистачає престижності!!!!!!
Коментувати
Вчителька
В районо сказали, що в січні і лютому місяці оплачуватимуть тільки голу ставку (без перевірки зошитів, класного керівництва, завідування кабінетами і т.д.). Сказали, що можливо повернуть в березні. Слабо віриться в це "можливо"...
навикилишетренуються
Для Вчителька: не повернуть. Можливо почнуть платити. У нас у вересні познімали надбавки, у листопаді повернули частково. Та попереднє не оплатили...
Коментувати
пример учителям
Водители связались между собой со знакомыми с каждым депо, решив готовить забастовку на 15 января. И уже не только трамвайщики, но и троллейбусники и автобусники забастуют. Если не будет погашения за ноябрь и 70% за декабрь, то водители остановятся. Никто никого жалеть уже не будет, будем стоять до последнего. Пока не выплатят долг и не дадут слово, что будем жить нормально.
я
Одесская область. С 12 января 1-4 классы не кормят. Вернее кормят только тех детей, у кого родители малоимущие... Завтра посмотрим.
Елена
Для я:
Елена
Для я: Так питание переложили на местные бюджеты, а их еще не приняли, да и такие деньги вряд ли найдут
Юлия
А у нас сегодня отсутствовал школьный автобус. Сказали,что на неопределённое время.
Коментувати
Тамара
Сьогодні телефонувала усім батькам учнів класу і попереджала, що з 12 січня харчування для учнів 1-4 класів буде за кошти батьків на невизначений час. Як же після цього вірити усім тим заявам, які проголошують наші керівники, депутати....
fgh
Для Тамара: Случайно не в Харьковской области?
Тамара
В Житомирській олбасті. Директору школи повідомили в усній формі. Письмового розпорядження станом на 9 січня 2015 не було.
Коментувати
Студент
А в Эстонии : Министерство образования и науки об изменениях с 1-го января 2015 года С 1-го января в сфере образования и науки вступит в силу ряд важных изменений в законах, которые улучшат доступ к начальному образованию, гимназисты будут получать бесплатный обед, расширится круг получателей учебного пособия и сами пособия будут более доступными. Минимальная зарплата учителей составит 900 евро и с академическим персоналом вузов и научными сотрудниками будут заключатся бессрочные договоры."
разочарованный Учитель
Для Студент: Я хочу в Эстонию!!! Потому, что учитель должен знать за что и за сколько он работает!!! А в Украине учитель только "повинен розуміти ситуацію і не питати про зарплату", а за декабрь выплатили всего 30% да и то 24 декабря !!! С Новым Годом !!! Зарплата не повышалась сколько лет подряд??? Доплату за престиж оставили - 1%, но зато исполнение работы хотят на высшем уровне и вовремя!!! До каких пор учителей будут считать быдлом ? До каких пор будут РЕФОРМИРОВАТЬ??? Реформировать нужно уровень зарплаты, а потом систему образования!!! Я так считаю! "Бытие определяет сознание" - может кто-то сомневается ? Я - нет...
Слава Украине
Хероям Слава!
Коментувати