Оберіть подію року в освіті

Визначайте головні події, що вплинули на життя освітян та освітньої галузі разом з Освіта.ua

Оберіть подію року в освіті

2014 рік був багатим на події в країні. Суспільні зміни також відобразилися і на освітній сфері. Деякі експерти називають зміни, що відбуваються в освіті, однією з небагатьох реформ, яку розпочато новою владою країни.

Освіта.ua пропонує читачам визначити найбільш знакові події, що вплинули на життя освітян та освітню сферу країни у році, що минає.

Звільнення Табачника
. Після втечі Януковича з України, 23 лютого Верховна Рада України ухвалила рішення про усунення з посади міністра освіти і науки Дмитра Табачника, який протягом свого чотирирічного перебування на посаді запам’ятався скасуванням 12-річного навчання у школі, внесенням змін в програми з історії України, вибудовуванням корупційних схем тощо. Звільнення Табачника призвело до оновлення керівного складу Міністерства освіти і науки.

Прийняття закону про Вищу освіту
. 1 липня Верховна Рада прийняла довгоочікуваний закон "Про вищу освіту". Проект закону був розроблений ще у 2012 році робочою групою, яку очолював ректор НТУУ "КПІ" Михайло Згуровський. Робота над законопроектом здійснювалася на засадах обговорення представниками громадськості, студентства та представників понад 30 освітніх організацій. За визначенням освітніх експертів, ухвалення законопроекту має сприяти розвитку вітчизняної вищої школи та вивести українську вищу освіту на європейський шлях розвитку.

Зміна умов вступу абітурієнтів до ВНЗ
. Міністерством освіти і науки змінено умови прийому абітурієнтів до вищих навчальних закладів, що мають на меті забезпечити прозорість зарахування вступників до університетів. З наступного року вступ до навчальних закладів також відбуватиметься за результатами ЗНО, але при вступі визнаватимуться результати тестування лише поточного року, буде впроваджено принцип пріоритетності заяв на вступ до вишів, списки зарахованих абітурієнтів ВНЗ формуватимуть фактично після подачі всіх заяв абітурієнтів.

Прогрес українських вишів у світових рейтингах
. За результатами міжнародного рейтингу вищих навчальних закладів QS World University Rankings 2014/15, що визначає результати діяльності університетів світу за основними академічними показниками, до рейтингу включено 6 українських вищих навчальних закладів. Два університети ввійшли до Тор-500 списку. Це є найбільшим представництвом українських університетів за всю історію їх участі у рейтингу, що відповідно є певним прогресом для національної освітньої системи України.

Ініціативи щодо зміни структури середньої освіти
. Група експертів, яка працює над проектом Концепції розвитку освіти на 2015-2025 роки та проектом рамкового закону про освіту ініціює законодавче закріплення нової моделі здобуття повної середньої освіти впродовж 12-ти років за схемою на 5+4+3. Також передбачається розвантаження навчальних планів та впровадження обов’язкового зовнішнього оцінювання учнів після закінчення 9 класу.

Зміна формату проведення ДПА школярів
. Міністерство освіти і науки до 2016 року має намір поєднати проведення зовнішнього незалежного оцінювання та державної підсумкової атестації з усіх навчальних предметів. Також освітнє відомство відмовилося від практики нав’язування збірників завдань ДПА учителям та школярам. Атестація у початковій, основній та старшій школі буде проводитися у формі підсумкових контрольних робіт. Завдання для проведення підсумкових контрольних робіт укладатимуться навчальними закладами за рекомендаціями МОН. У 2015 році випускники шкіл складуть об’єднаний тест з української мови і літератури, результати якого будуть враховані як державна підсумкова атестація з цього предмета, а також як зовнішнє незалежне оцінювання, у разі бажання випускника продовжити навчання у вищому навчальному закладі.

Презентація проекту Концепції розвитку освіти до 2025 року
. Міністерством освіти і науки презентовано проект Концепції розвитку освіти на період 2015-2025 років. Проект концепції підготовлено Стратегічною дорадчою групою "Освіта" для надання консультативної та експертної підтримки Міністерству освіти і науки у розробці Дорожньої карти освітньої реформи. Концепція охоплює п’ять основних напрямів розвитку освітньої галузі, реформування яких здійснюватиметься впродовж наступних років.

Прагнення МОН до дебюрократизації освітнього процесу
. Міністерство освіти і науки неодноразово зверталося до органів управління освітою, керівників інститутів післядипломної педагогічної освіти та керівників методичних кабінетів з вимогою забезпечити дотримання принципів педагогічної свободи вчителів. Проте освітні чиновники ігнорують звернення профільного міністерства та продовжують практику покладання на вчителів невластивих їх професії функцій. Для вирішення ситуації у Міністерстві освіти планують змінити принцип взаємодії управлінь освіти місцевих органів влади з навчальними закладами шляхом внесення відповідних норм у новий законопроект "Про освіту", які дозволять зменшити вплив та тиск на школи з боку чиновників.

Соціальний стан освітян
. У грудні в мережі було оприлюднено пропозиції Міністерства фінансів щодо змін до законодавчих актів у рамках підготовки держбюджету 2015 року, які у разі їх прийняття можуть вплинути на соціальне становище освітян. У Міністерстві освіти і науки та Комітеті ВР з питань науки і освіти висловили переконання про неприйнятність запропонованих фінансових обмежень, зокрема підвищення педагогічного навантаження вчителів, збільшення наповнюваності класів тощо.

Відкриття онлайн-курсів "Prometheus".
У жовтні в Україні стартував інтернет-ресурс "Prometheus", що є першим українським проектом масових онлайн-курсів (МООС). Ресурс надає вільний і безкоштовний доступ до навчальних курсів університетського рівня всім охочим незалежно від місця проживання, віку, майнового становища чи статків. На сьогодні проектом пропонується дев’ять курсів від викладачів провідних вищих навчальних закладів України.

 

Освіта.ua
25.12.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Преподаватель
Что за продажное голосование? Все кого не спрошу нажимают на катастрофическое ухудшение состояния украинского образования, а рейтинг этого пункта застыл как вкопанный...Как было в первый день 43 процента, так его кто то и держит на таком уровне! Зато кто то выполняет заказ МОН - вытягивают все больше пункт по увольнению Табачника... Уважаемые организаторы и администраторы опроса - не позорьтесь на таком мерзком прихлебательстве ! Люди всё равно при вашей брехне тут приговор Яценюку, Квиту, Гриневич уже сделали! И ваше вылизывание их задниц всё равно и вам и им не поможет!
Геннадий
Для Преподаватель: думаю, вы ошибаетесь по поводу организаторов. У меня нет пункта "катастрофическое ухудшение состояния украинского образования". Зато есть "погіршення соціального стану освітян". Єто принципиально разные вещи. Вы спрашивали у студентов? Им уровень жизни учителя-преподавателя "до лампочки". Их "прет" от Табачника. Они же все "майданутые". Такие же майданутые как и те, кто поставит "-".
Коментувати
дістали
Для того, щоб судді, прокурори, депутати, міністри іт.д. могли якісно виконувати свою роботу, їм дають надзвичайно великі зарплати. Вчителям кидають, мов кістку, те що залишилося після інших. То чи потрібна освіта в Україні? Давайте взагалі закриємо всі школи і не будемо займатися самодурством, імітуючи навчання. Адже при таких умовах вчитель фізично не може навчати. Щоб переконатися поспілкуйтеся із старшокласниками будь-якої школи. Сучасна освітня система в Україні просто розумово калічить дітей. Може я і перегнув трохи, але коли подивишся на державних мужів то важко сказати щось інше
*
Матеріальне становище учителя сьогодні гірше, ніж в девяності. Сергій каже "Было бы наивно и преступно идти на поводу" емоцій такого "тупого" і "безграмотного" пересічного учителя. Але учитель живе тільки на зарплатню!!! А "бытие определяет сознание". Чи закони діалектики відмінимо постановою уряду.
маріанна
якщо б хтось читав наші коментарі та результати голосування із рідного міністерства,то давно б адекватно оцінили ситуацію в освіті і не приймали нереальні закони, не розробляли фантастичні концепції розвитку освіти, немає ніяких прозорих публічних обговорень нових концепцій:що вигадало міністерство,те і буде. Наших чиновників мало б дуже насторожити,що більшість освітян вважають подією року- погіршення матеріального становища вчителів, а не концепцію розвитку освіти, не вірю, що 50 відсотків освітян є ретроградами,які думають тільки про гроші, це означить, що нас вже все дістало
Сергей
Для маріанна: Дорогая Марианна! Выскажу свое мнение: Образование - это работа над будущим страны, инвестиции в перспективу. К сожалению, учительский истеблиштмент то ли в силу своей тупости, социальной лени ли, неэффективности, а может уже и неспособности уже по результатам тянет страну в прошлое, а не будущее. Было бы наивно и преступно идти на поводу у людей, которые-то и Яна Амоса Каменского не все знают. Читайте Бисмарка!
Otto
Для Сергей: +
Антоніна
Для Сергей: Ви реально думаєте, що голодний учитель буде більше переживати про інвестиції в перспективу, ніж про те, як же вижити в даній ситуації??? Каменського, Оніщука, Бабанського та і Бісмарка можна читати і філософствувати про "тупость учительского истеблишмента", коли не вибираєш іти пішки, чи платити 2,50 за проїзд, коли не шукаєш у якому з магазинів молоко на 1 грн. дешевше, коли не мрієш про похід до стоматолога, як про щось недосяжне...
Коментувати
Куди далі
Що ж, головна подія року - це зміна реального розміру моєї зарплати з 250 доларів до 100 доларів, розміру оплати комуналки з 800 гривень до 1200 гривень у місяць, і збільшення ціни на мясо, рибу і медикаменти в 2 рази. Жити страшно... Коли кажуть, що газ подорожчає в 3-5 разів, то при таких зарплатах треба втікати з країни чи з моста у воду... А ви про що? Творчість і реформи? Ну, ну...
Otto
Для Куди далі: Втечете туди, де компослуги та різне страхування становлять більше половини зп ? ;) 15% від доходу держава дає на оплату компослуг, для пенсіонерів 10, решта компенсує, чому не виробляєте субсидію ?
Куди далі
Але другої половини зарплатні там вистачає на здорове харчування (фрукти, сири,риба), на няню для дитини,на відпочинок і оздоровлення за кордоном. І це не депутату, не учителю, а перукарю, причому мамі-одиночці (Польща)... ясно, що вона вболіває всією душею за будь-які інновації у своїй професійній сфері.
Otto
Для Куди далі: +
Коментувати
123
Надо следовать опыту западных коллег – всем учителям и преподавателям вузов объединяться и бастовать 3 дня, потом неделю, пока не подымут реально зарплаты и начнут дебюрократизацию, пора вставать с колен, хотите жить – боритесь за свои права и будущее своих детей и страны, в противном случае – прогибайтесь дальше под этот режим, подконтрольный США, им нужны рабы и быдло, которым проще управлять, делайте выводы, Вы - элита страны и только Вы сможете ее вывести из этой тьмы.
віктор
"Концепція геноциду української освіти на 2015-2025 роки" , яку проводить МОН та пан Лікарчук.
Pavel
Необходимы серьёзные реформы и начинать их нужно в первую очередь с министерства образования. С этим МО и его руководством уж точно ничего не изменится. Они все из тех, из бывших, и повязаны коррупцией. Кроме очередной "дойки" учителя и родителей абсолютно ничего не изменится. Все просто завуалируется под красивые слова. Нужна еще одна Эка Згуладзе на место Квита с ее радикальными реформами, может тогда появится луч в нашем темном царстве.
учитель
Для Pavel: Если еще появится одна Ека, мы этого светлого будущего не увидим...
Коментувати
PR
Подія року - це ярмарка в Миколаївській гімназії. Слава Україні! Слава вчителям, які вихвують нових псевдопатріотів, які водили діточок на майдан, а тепер збирають гроші з дітей, начебто на Ато, щоб і далі гинули люди. Слава вчителям, які на цьому сайті писали ПТН, або про Януковича з Табачником, і які привели до влади ублюдків-вбивць.
Натэл
Моя ставка - 2076 грн., при регионалах моя зарплата была "чистыми" - 4800, сейчас - на 900грн меньше. Доллар упал, цены выросли. О чем каких событиях года можно говорить? При этом ты дожен еще и пылать от восторга. Наша власть построила коммунизм в отдельно взятой стране для отдельной категории граждан- для себя. Вот и получается, что при Табачнике жилось легче.
ЛАРИСА
событие года: дебюрократизация. Этот приказ министерства у нас заврайоо запретила рассылать по школам, боятся чем будут заниматься, а так в любое время приедут, иди сюда и дай конспект, который всю ночь писал, и завуч чем будет заниматься, что в приказах будет писать. Так было, есть и будет и все за копейки. Одни начальники!!! Всем им "куля в лоб, так куля в лоб"
Вчитель
Для ЛАРИСА: А що Вам заважає завнтажити лист МОН?http://www.mon.gov.ua/ua/about-ministry/normative/3261-
Regina
Для Вчитель: Мені ніхто й ніщо не заважає його навіть роздрукувати й показати перевіряючому. Й отримати у відповідь: "Листи МОН мають характер рекомендацій, а у нас наказ (інструкція, постанова, чергова бздура) місцевого департаменту". І що тут скажеш? :(
1
Для Regina: Лист спирається на накази МОН, які в цьому ж листі і вказуються для особливих неуків та самодурів. Розкажіть перевіряльникам, що їхні інструкції, писульки і місцеві накази нажчі за ієрархією, ніж накази МОН.
Коментувати
Вчитель
Подія року: УЧИТЕЛЕМОР або ОСВІТОМОР, або ПЕДАГОГОМОР (виберіть правильний варіант)
учитель
Для Вчитель: А также школомор, наукомор, зарплатомор - и вообще полный мухомор!
Коментувати
нарешті канікули
У нас в освіті зараз що не подія - то подія року. Страшно на цей сайт заходити, а ще страшніше до школи ходити. А найбільше пригнічує те, що нічого не міняється і напевно вже не зміниться. Як втручались всі кому не лінь у роботу вчителя так і втручаються. Кожен вказує тобі, як проводити уроки, які писати плани, які оцінки ставити!
Укроп
Підтримую
Коментувати
Vladimir Kalyuzhniy
Событие года - полное безделье министра и его окружения, отказ бороться с коррупцией, нежелание установить демократию в высшей школе. Игры в стратегии вместо дела.
ВД
Для Vladimir Kalyuzhniy: + подальша бюрократизація
Коментувати
DR
Висновок з коментарів. Совок жив, совок живе, совок буде вічно. Шановні колеги, пора усвідомити те, в якому році ми живемо!
student
Для DR: в 2015! і ми люді, а не звірі! Освіта і культура нас робить людьми! і не треба вумнічати, а треба думати, що робити з тими, хто думає про свої корита та крісла, а не про наше майбутнє!
Gordon
Для DR: Значит те кто не хотят, что бы их лишали средств к существованию для Вас Совок?М-да,может бы народ эти драконовские реформы бы и принял,если бы они касались всех и каждого.А то эти реформаторы обдирают самых слабых.А чиновников,депутатов,судей и прокуроров не трогают.Совок-это когда народ нищенствует а парт-верхушка жирует и ездит за границу на отдых.
5116
Для Gordon: ".Совок-это когда народ нищенствует а парт-верхушка жирует и ездит за границу на отдых." - поооостойте. В таком случае каким боком ЗДЕСЬ совок? Это сколько ж у нас партверхушек, извините, зажравшихся? Неужели в совке начальник цеха, директор завода, или мер города имели право иметь что-то, что превышало бы в сотни раз то, что имеет пусть даже рабочий (они поболее зарабатывали). Вы с КЕМ общались в совке? С комсомольскими республиканскими боссами? Или союзными? Обычные люди общались с обычными руководителями, которые возможно имели какие-то большие возможности, но жили обычной жизнью воспитанных людей, НЕ выпирая ни детей своих, ни любовниц...
Коментувати
подія року
Подія 2015 року - картина маслом "Зашморг на шії вчителя"! Можливі варіанти: вчитель, що затягує пасок; вчитель, опущений нижче плинтуса; вчитель та його "благодетелі" з МВФ і т.д.
дістали
Для подія року: Так і пасок вже нікуди далі затягувати !!! ГЕНОЦИД вчителів України стартував ! " Верной дорогой идём товарищи !!!"
Коментувати
Подія
Подія року: "Жопа" - освіті, бо нові люди її перероблюють під себе для переділу зон впливу, матеріальних благ.
сумна правда
головна подія - геноцид вчителів та наукових співробітників
Семен Мухін
Подія року для освітян: усвідомлення того, що з кожним днем усе гірше, і гріше
майбутняжертвареформ
Найважливіша подія року в освіті- капець сільській школі в світлі майбутніх реформацій!