Мінправди буде патронувати систему освіти

Міністерство інформаційної політики хоче здійснювати інформаційний патронаж в освіті

Мінправди буде патронувати систему освіти

Міністерство інформаційної політики, що було створено 2 грудня, буде не лише контролювати ЗМІ, але й патронуватиме систему освіти. Про це йдеться в положенні про це міністерство, що оприлюднене Українською правдою в середу.

Зокрема, проект положення про створене міністерство передбачає, що МІП здійснюватиме нормативно-правове регулювання у сферах поширення інформації, просвітницької діяльності, державного інформаційного патронажу в системі освіти та державних органах влади, засобів масової комунікації, формування і використання національних інформаційних ресурсів, створення умов для розвитку суспільства, а також у сфері державного нагляду (контролю) за діяльністю засобів масової комунікації.

Також передбачається, що Міністерство інформаційної політики відповідно до покладених на нього завдань братиме участь у підготовці навчальних планів і програм навчання фахівців у сфері інформаційної політики, їх професійній підготовці, перепідготовці та підвищенні кваліфікації.

Як відомо, 2 грудня Верховна Рада, проголосувавши за склад уряду "в пакеті", окрім призначення всіх міністрів, створила Міністерство інформаційної політики на чолі з Юрієм Стецем.

Проти створення Міністерства інформаційної політики виступали представники медіаспільноти та громадськості, побоюючись цензури з його боку.

Новопризначений міністр Юрій Стець є кумом президента Петра Порошенка, у минулому він керував "5 каналом", що належить Порошенку. Останнім часом Стець очолював Управління інформаційної безпеки Нацгвардії.

Як зазначається у проекті положення створеного відомства, Міністерство інформаційної політики є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади із формування стратегії інформаційної політики держави та забезпечення її дотримання у сферах просвітницької діяльності, створення інформаційної продукції, сприяння розвитку засобів масової комунікації, формування і використання національних інформаційних ресурсів, створення умов для розвитку інформаційного суспільства, а також у сфері здійснення державного нагляду (контролю) за діяльністю засобів масової комунікації та поширенням суспільно важливої інформації, незалежно від їх форми власності, в тому числі в питаннях, що стосуються національної безпеки.

Освіта.ua
03.12.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Капаліка
От цікаво, у США немає міносвіти, але найбільша кількість вишів у всіх світових рейтингах (та й більшість найвищих сходинок за американськими університетами). Немає мінкульту, але є Голлівуд і т.д. Чомусь у нас на кожну проблему реагують не реальними діями, а створенням міністерств, комітетів, комісій, рад, департаментів і т.п. Дуже багата країна. Якщо якась інституція ліквідовується, то одразу порожнеча заповнюється двома-трьома новими. І навіть не працює правило Паркинсона - "якщо в організації набирається 2 тис. працівників, то для роботи їй повнісю становляться непотрібні зовнішні подразники". В Україні ж навпаки: +5% до штату керівної установи = +10% до безглуздого обігу паперів. Які тільки дані не збирають... А коли виникає потреба у якійсь інформації, звіти не відкривають, а знов надсилають термінові запити з вимогою черговий раз надати ті самі показники (тільки для проформи не у вигляді рядка, а у вигляді стовпчика).
Вчитель
В українській школі мають вчити і виховувати українців. Щоб так було, може й треба трохи контролю. А то вже хто що хоче робить, хто що хоче говорить. Чи таке можливе в інших країнах, які мають своє чітке національне ядро
Натэл
Для Вчитель: Мне кажется, что нужно воспитывать граждан, любящих свою страну. И учитывать при этом, что наша страна многонациональная: у нас в школе есть, кроме украинцев, и азербайджанцы, и татары, и метисы, и евреи, и дети украинцев и вьетнамцев. И, поверьте , я, русская, не меньше люблю и жалею эту страну, чем этнические украинцы. Патриотизм не зависит от национальности. Те, кто довел страну до такого жалкого состояния - патриоты? При этом сами они не бедствуют. Не надо подменять понятия. А то будет, как писал классик: " Сначала планировали танцы, потом- аресты, а потом решили совместить". Жаль, что патриотические чувства используются столь глупо и бездарно, но в собственных интересах. Это все плохо заканчивается. В Швейцарии 4 государственных языка, в Индии - 2, в том числе английский, и никто не умер. А наши государство прос... ли, а трескучими фразами прикрываются. А народ звереет от бедности и проблем и ищет виноватых, и находит.
Коментувати
Ватник
Дедушка Геббельс был бы доволен... Даешь министерство пропаганды! Слава Украине! Хироям слава! Во что превращается МОЯ страна??? Кто ответит за все преступления???
Вчитель
Для Ватник: В Україні є спражні Герої, а не Хірої. Якщо наша країна комусь не до шмиги, то хай ідуть у свою СТРАНУ. А відповісти справді прийдеться. Якщо не на людському суді безпосередньо злочинцям, то на Божому - їх нащадкам. Будуть потім взивати - Господи, за що така кара, дивлячись на свої внуків-правнуків... Думайте-гадайте...
Коментувати
Натэл
" Если министерства создаются , значит, это кому- нибудь нужно, значит, они кому- то необходимы ..."
Натэл
И откуда только средства берутся на содержание этих министерств? Уже третье на нашу бедную голову: одно закрыли, три открыли... А говорят, что денег в державе нет. Такое ощущение, что наше новое правительство - своеобразная биржа труда: трудоустраивает, под определенный пласт людей целые министерства создает. Волшебники просто.
indigo
Шини на майдан!!! По-іншому не розуміють!!!
indigo
Ще декілька таких міністерств і УКРАЇНИ НЕ БУДЕ!!!
ИМХО
Для indigo: Декількох забагато, вистачить кілька. Відлік часу та дій вже тривалий час є зворотнім.
Коментувати
indigo
Вітаємо Україну ще з одним міністерством брехні!!!
Петро
Освіті - МІНСТЕЦЬ! З листа МОН України "Щодо забезпечення безпеки вихованців, учнів та студентів" від 04 вересня 2014 року № 1/9-444: "3. Спрямувати педагогічних працівників на проведення роз’яснювальної роботи з батьками та учнями щодо завчасного інформування управлінь освітою або працівників правоохоронних органів про можливі факти вчинення особами, які постійно проживають на території регіонів, протиправних акцій щодо зриву навчально-виховного процесу, у тому числі розповсюдження ними пропагандистських матеріалів, націлених проти центральних та місцевих органів влади. 4. Акцентувати увагу батьків на виявлення сторонніх осіб у містах, селищах, які видаються підозрілими..." А тепер МІНСТЕЦЬ: "розробляє, впроваджує та здійснює координацію заходів по запобіганню нанесення громадянам України шкоди через неповноту, невчасність та невірогідність інформації, що використовується, застосування маніпулятивних інформаційних технологій, що впливають на свідомість громадян..."
Monivec
Перший заступник міністра освіти і науки І.СОВСУН на своїй сторінці в Фейсбуці пропагує протестний рух в університетах і підбиває на це студентів:"Ми от з Yegor Stadny можемо розказати, як організовувати протести проти планованих зверху рішень в університеті на прикладі спроби впровадження у Могилянці кредитно-модульної системи;)))) правда ж,Serhiy Kvit?:)))" Може Інна Романівно Ви ще почнете вчити як треба палити в будівлях університетів? Інна Романівно! Приведіть цей приклад з свого бурхливого жіття в МОН,як Ви в кабінеті першого заступника міністра освіти і науки разом з директором юридичного Департаменту МОН палите... Чого вже ж мовчати. Героїню-протестувальницю з хибними манерами гулящої діви хай всі студенти України разом з батьками добре знають!!! ГАНЬБА !
Педагог
Для Monivec: Та вона ж, мабуть, накурилася. Що ж тут дивуватися, коли голова нікотином затуманилася, то ще не таке видасть. А щодо куріння в кабінетах, то, звісно, цю ситуацію треба виправити. Якщо перший заступник курить, то треба ж, щоб інші брали приклад. Хоча...старшому поколінню важко буде привити таку звичку. Мабуть треба починати зі школи...
Коментувати
Натэл
Печально, очень печально... Оруэлл отдыхает... Дожились... Больше говорить не о чем.
Клин К.М. Клин К.М.
Для Натэл: Есть! Почему Мінправды не возглавил иностранец? И Мносвіти тоже? Га?
Роман
Для Клин К.М. Клин К.М.: Та Ви що?! А як, чого доброго, навчать дітей правильно, вони ж тоді не погодяться, щоб ними неправильно керували! А як Мінправди - та правду буде вимагати показувати і розказувати? Це ж все - кінець "схемам"! Ви що?! Ні, краще кум-брат-сват міністром. Свої люди, як-не-як.
Коментувати
1
Так, новини вже давно не дивлюся, пора припиняти "Освіту" читати. Зайдеш - попсуєш собі нерви. А який сенс?
Павлович
Ось тобі і маєш! Ще одне джерело "цєнних указаній"! Вже в освіті запхані носи мінздоров’я( ну ,Бог з ним), молоді і спорту(ну і чорт з ним), мінекологіїї(ну і конкурси з ним), МВС (не хочу вголос) дежслужба зайнятості там також(дибілізм про працевлаштування випускників) , мінсоцполітики(згадайте пришкільні табори)-також.Рахувати далі? Прокуратура (неправильно проставлено відвідування), санстанції (вже "лебедина" пісня, але: не розслабляйтесь: знайдеться хтось інший)
мыслящий
Да здравствует Йозеф Геббельс! Наше прекрасное правительство с успехом превращает страну в Германию 30х годов. На очереди,видимо, Хрустальная ночь, публичное сожжение опасных для режима книг в Киеве и акция "за чистые улицы"...
no pasaran
Для мыслящий: Яка країна такі й теракти- все як завжди буде зроблено через одне місце, це не перший дебілізм і не останній
Клин К.М. Клин К.М.
Поспорю, уважаемый... . Хрустальная ночь не будет зроблена через одне місце - имеется исторический опыт... . Не дай Бог, конечно.
Я пишаюсь
Хрустальну ніч робили німці, а у нас все буде через одне місце. спочатку приймуть рішення. обговорять на комісії. потім приймуть постанову і забудуть про що вирішували. проведуть голосування і направлять на доопрацювання. Це ж Україна...
Коментувати