У МОН розповіли про долю концепції розвитку освіти

Після громадського обговорення концепції розвитку освіти документ буде подано на розгляд уряду

У МОН розповіли про долю концепції розвитку освіти

Після громадського обговорення Концепції розвитку освіти України на період 2015 – 2025 років, що завершиться наприкінці грудня 2014 року та публікації кінцевого варіанту, документ буде подано на розгляд уряду. Про це йдеться у повідомленні, оприлюдненому на сайті Міністерства освіти і науки.

У Міністерстві освіти нагадали, що проект концепції підготовлений Стратегічною дорадчою групою при МОН, до якої входять представники Коаліції неурядових організацій "За освітню реформу". Технічна та фінансова підтримка Стратегічної дорадчої групи фінансово забезпечується Міжнародним фондом "Відродження".

"Експерти СДГ також беруть участь у підготовці проекту базового закону "Про освіту" та співпрацюють з широким освітянським середовищем (Громадська Рада МОН, громадянська платформа "Нова Kраїна") та галузевими експертними групами при інших міністерствах (група з децентралізації, група з електронного врядування тощо)", - йдеться у повідомленні МОН.

У міністерстві наголошують, що основні положення концепції розвитку освіти викликали в суспільстві жваву дискусію.

"Пропозиції висловлюються на зібраннях освітян, в соціальних мережах, на порталі "Освітня політика" та на інших майданчиках, безпосередньо надсилаються на адресу МОН України, надходять до благодійного фонду «Інститут розвитку освіти», який є координатором роботи Стратегічної дорадчої групи при МОНУ", - повідомляють в Міносвіти.

Також в освітньому відомстві висловили переконання, що більшість пропозицій свідчить про зацікавленість активних освітян у реформуванні освітнього сектору.

"Переважна більшість коментарів і пропозицій мають конструктивний характер і засвідчують зацікавленість активної частини освітянської спільноти та небайдужої громадськості у реформуванні освітнього сектору", - зазначається у повідомленні МОН.

У Міністерстві освіти і науки запевнили, що зауваження та пропозиції стосовно концепції упорядковуються експертами Стратегічної дорадчої групи при МОН і обговорюються на експертних зустрічах і в режимі on-line.

Планується обговорення Концепції в регіонах. Частина положень Концепції включена до парламентської Коаліційної угоди.

"Громадське обговорення Концепції завершиться наприкінці грудня 2014 року. Зауваження та пропозиції будуть враховані експертною групою при доопрацюванні Концепції. Після публікації кінцевого варіанту Концепції її буде подано на розгляд Уряду", - наголошують у Міністерстві освіти і науки.

Наступним кроком буде підготовка Дорожньої карти освітньої реформи на основі концепції.

"Дорожня карта буде покроковим планом реалізації основних положень Концепції – з визначенням конкретних результатів, термінів, індикаторів, оцінкою ризиків та описом варіантів дій. Для розробки Дорожньої карти буде залучено ширше коло фахівців як з освітнього сектору, так і з інших галузей", - повідомили у Міністерстві освіти і науки.

В освітньому відомстві повідомили, що експерти Стратегічної дорадчої групи висловлюють щиру подяку усім, хто надіслав свої зауваження та пропозиції до проекту концепції та сподіваються на подальшу конструктивну співпрацю.

Як відомо, нещодавно Міністерством освіти і науки було презентовано проект Концепції розвитку освіти на період 2015-2025 років.

Освіта.ua
03.12.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ирина
2030-й год. Отмечается ...тилетие реформы образования. С докладом выступает министр образования. - Такого, как у нас, образования нет нигде! Я облетел весь земной шар и знаю!!! Из зала возмущенные возгласы: - Не может быть! Земля плоская, предметы тяжелее воздуха летать не могут - а если что и взлетит Божией милостью - разобьется о небесную твердь!
Олекса Позняк
Друзья! Проблема не в учителе. Моя мама после войны чтобы выучить немецкий язык ходила в соседнее село к знакомой которая выучила его на работах в германии. Она и сейчас читает Гёте в оригинале.Учебников не было! Учителей не было! видеоуроков!!! Современный ученик просто не хочет учиться!!!Вот проблема проблем!!!!Я говорю своим ученикам что использую на уроках только 5% мозга только потому что они не хотят брать больше. да и времени наши программы на серьёзное изучение математики физики не дают-поскакали по верхам и дальше скачем.У образования 2 ОСНОСВНЫЕ ПРОБЛЕММЫ ДЕБИЛЬНЫЕ ПРОГРАММЫ ПРИ НЕХВАТКЕ ВРЕМЕНИ И НЕ ЖЕЛАЮЩИЕ УЧИТЬСЯ УЧЕНИКИ
Катя
Для Олекса Позняк: ученики всегда не желали учиться! Но ведь как-то в космос полетели...?!
Коментувати
Тортилла
Давайте правде в глаза посмотрим: огромная армия неучей и невежд заполонила наши школы.Эти горе-учителя способны плодить только таких же невежд, как они сами! Я знаю, что говорю, потому что с ужасом смотрю каждый день на своих неразвиты, хамоватых юных коллег. Они,как раз , и согласны работать за полторы тысячи,чтобы их только не трогали!Газетки малюют, стишки разучивают. Уже никто и не вспоминает, что в школе дети должны изучать науки и получать знания . Экзаменационные центры для учителей - это очень хорошая идея. Нужно выбросить весь мусор, а те высококвалифицированные профессионалы, которые останутся, сумеют поставить себя на должный уровень в обществе!
iren2000
Для Тортилла: +1000000 У меня через годы до сих пор нервный тик от некоторых учителей дочери. Надо в трудовой книжке ставить отметку "Категорически не годен к работе с детьми!" или "Направить на обучение в начальную школу!"
ИГорь
Для Тортилла: Люба папі, дак а хто залишиться?) молодь вже не йде до школи, пенсіонер допрацюють, і що ми тоді робитимемо, будете вчити своїх дітей самі.
ИГорь
Для Тортилла: і навіщо створювати центри, ви мабуть не знаєте, але вони уже є, це Інститути після дипломної освіти, краще їх реформуйте!
Коментувати
Monivec
Перший заступник міністра освіти і науки І.СОВСУН на своїй сторінці в Фейсбуці пропагує протестний рух в університетах і підбиває на це студентів:"Ми от з Yegor Stadny можемо розказати, як організовувати протести проти планованих зверху рішень в університеті на прикладі спроби впровадження у Могилянці кредитно-модульної системи;)))) правда ж,Serhiy Kvit?:)))" Може Інна Романівно Ви ще почнете вчити як треба палити в будівлях університетів? Інна Романівно! Приведіть цей приклад з свого бурхливого жіття в МОН,як Ви в кабінеті першого заступника міністра освіти і науки разом з директором юридичного Департаменту МОН палите... Чого вже ж мовчати. Героїню-протестувальницю з хибними манерами гулящої діви хай всі студенти України разом з батьками добре знають!!! ГАНЬБА !
Олекса Позняк
Как говорил Бацька=Я на вас не давлю. Вам решать, но будет так, как я вам сказал И ещё в тему=Потеряем учителя — капец, будем ходить пьяными и дурными
небайдужий
Для Олекса Позняк: нажаль, є частина вчителів (упевнений, у кожній школі), яких краще "потерять" - менше шкоди...
iren2000
Такое впечатление, что некоторые учителя в детстве потеряли своего учителя и теперь ходят пьяными и дурными
саме так
Для Олекса Позняк: пожаліллась якось бабуся на вчительку, що покинула дітей. ЇЇ розумниця внучка із сумом розповідала, що раніше виконувала за певний час купу роботи, а з іншою із сумом спостерігає за дітками, що пишуть на дошці те, що в неї вже давно написане. І знаєте - пару розмов із молодою вчителькою, і вже бабуся заспокоїлась. ЇЇ онучечка почала отримувати ту кількість завдань, яка давала можливість її голові не байдикувати. Є шанс на те, що живе залишиться жити
Коментувати