Коаліційна угода: майбутнє освіти очима парламенту

Угода парламентської більшості передбачає проведення соціально-гуманітарної реформи, в тому числі освіти і науки

Коаліційна угода: майбутнє освіти очима парламенту

Робочий текст коаліційної угоди "Блоку Петра Порошенка", "Народного фронту", "Самопомочі", Радикальної партії та "Батьківщини", що оприлюднений ввечері 14 листопада, окрім реформування інших сфер життєдіяльності України розкриває зміст соціально-гуманітарної реформи, яка включає заплановані кроки майбутньої парламентської коаліції у русі до якісної освіти та сучасної науки.

Зокрема, парламентська коаліція, яка складатиметься з п’яти політичних сил, має намір ухвалити новий закон "Про освіту", який має підвищити якість української освіти та забезпечити рівні можливості доступу до якісної освіти кожної дитини, незалежно від фізичних можливостей, соціального статусу та місця проживання родини.

В умовах ощадливого використання бюджетних коштів парламентська коаліція зобов’язується не допустити зменшення рівня оплати праці педагогічних працівників.

Також буде змінена система оплати праці педагогів із поступовим запровадженням стимулюючих доплат і кар’єрного просування для вчителів, які підтвердять свій професійний рівень під час незалежної атестації.

Коаліційною угодою передбачено проведення децентралізації управління освітою, поширення зовнішнього оцінювання і моніторингу якості освіти на різних рівнях освіти, запровадження державно-приватного партнерства для розвитку навчальних закладів різних організаційно-правових форм.

Майбутні парламентарі декларують переорієнтацію освіти на формування необхідних для життя ключових компетентностей, для цього будуть оновлені стандарти освіти, проведений поступовий перехід до 12-річного терміну здобуття середньої освіти та реалізоване профільне навчання.

Також буде підсилено вивчення англійської мови на всіх освітніх рівнях та забезпечено участь України у міжнародних порівняльних дослідженнях якості освіти.

Коаліційна угода передбачає збільшення охоплення дітей дошкільною освітою, зокрема через доступ до послуг піклування, родинного виховання, розширення спроможності дитячих садків усіх форм власності, доступності їх послуг.

Новообраний парламент має намір створити систему виховання відповідальних громадян із патріотичним і гуманістичним світоглядом в рамках дошкільної, шкільної та позашкільної освіти.

Планується також здійснити кроки із запровадження здоров'язберігаючих технологій в освіті.

Документ, узгоджений майбутньою коаліцією, передбачає поступове охоплення широкосмуговим Інтернетом усіх навчальних закладів України, а також створення на базі сільських шкіл соціально-культурних центрів місцевих громад.

Передбачається, що на основі ухваленого закону "Про вищу освіту", буде утверджено реальну університетську автономію, підзвітність за результати роботи, розвиток наукових досліджень, забезпечення справедливого прозорого вступу та викорінення хабарництва у вищих навчальних закладах.

Коаліційна угода також передбачає внесення змін до Бюджетного Кодексу в частині забезпечення автономних прав ВНЗ з використання зароблених ними коштів та грантів.

Депутати зобов’язуються підтримати запровадження принципу "гроші ходять за студентом", зокрема при розподілі державного замовлення. Також коаліційна угода узгоджує процес удосконалення мережі вищих навчальних закладів.

У напрямку розвитку професійної освіти пропонується залучати роботодавців до всіх ланок організації освітнього процесу, ухвалити закон "Про професійну освіту", розробити Національну систему кваліфікацій. Також угода передбачає підтримку освіти дорослих для розширення життєвих можливостей громадян та підвищення їх мобільності на ринку праці.

У науковій сфері майбутній парламент планує ухвалити новий закон "Про наукову і науково-технічну діяльність", створити Національний науковий фонд для грантового фінансування фундаментальних досліджень, запровадити ефективний механізм розвитку наукової матеріально-технічної бази вищих навчальних закладів та наукових установ, звільнити від оподаткування коштів грантів на виконання наукових та науково-дослідних робіт й розвиток матеріально-технічної бази наукових досліджень.

Також здійснюватиметься підтримка прикладних досліджень і розробок, орієнтованих на підвищення обороноздатності та забезпечення національної безпеки України, буде знято заборону на затвердження нових державних цільових наукових і науково-технічних програм, стимулюватиметься наукова та інноваційна діяльність молоді.

Учасниками майбутньої коаліції підтримано входження України до Європейського дослідницького простору, набуття статусу асоційованого члена Рамкової програми ЄС "Горизонт 2020", створення умов для довгострокового стажування українських учених за кордоном тощо.

Очікується, що проект Коаліційної угоди найближчим часом буде підписаний представниками парламентських політичних сил.

Освіта.ua
15.11.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Викладач
Андрій Гевко поширює альбом від Tamara Denysenko. 13 листопада о 22:42 · Фотозвіт з Рочестерщини:) Welcoming Open World Leadership Center Ministry of Education officials from Ukraine. Вітаємо - Welcome to Rochester, NY-- Open World delegation of medical professionals from Ukraine. A very nice group of OW visitors from the Ministry of Education of Ukraine at the Ukrainian Cultural Center of Rochester, NY Open World delegation of Officials from the Ministry of a Education from Ukraine at Welcome dinner with RGC Board and host families. Це зі сторінки у Фейсбуці заступника міністра Квіта ГЕВКА Андрія! Він вже скоро за півроку роботи у міністерстві лопне від сала!!! Ледацюга, якого світ не бачив. Ніде і раніше не працював, крім помічника нардепа від Свободи Головка. Коли його однолітки на фронті- він за американські кошти в США обі дається ... Ми тут про реформи... А його і Квіта з Совсун і Лікарчуком з Полянським гнати в три шиї треба !!!
Капаліка
Як у сусідів кажуть "гладко было на бумаге, но забыли про овраги". Знов ані конкретики, ані чіткого плану дій. Одні декларативні заяви. Ухвалили закон про "Вищу освіту". Поки що це лише привід для столів різних геометричних форм та розмірів.
рідік
просто б написали що будуть робити ще у грудні і що - з нового року. на рік-два. а малювати картини як воно буде колись - це не діло
VV
Знову ля-ля: робити зміни в напрямках освіти потрібно саме тим хто працює за даним напрямком; потім бажання; головне це гроші, гроші і ще раз гроші.
студент
Люди - ви всі боєтесь нового! ДОСИТЬ. Те що впроваджується Дуже потрібно... ви навіть не уявляєте собі... я сам закінчив школу декілька років тому, і розглядаючи цю систему з усіх сторін і проживши нею, я можу сказати все, що зараз робиться мо же виглядає даремним тягарем, але є справді необхідною річю... може вся Європа чи Америка тупа?! - але вони давно працюються цими системами... школярів потрібно розрузити і дати їм можливість вільно навчятися тому чого вони хочуть в тих умовах в яких вони це звожуть сприйняти. а студентам дати можливість реалізуватись - миж хочему отримати висококваліфікованих кадрів. звісно можно і по старинці навчатися "квадріуму" або "тривіуму"... всі дорослі хто тут пишуть і скаржиться - самі навіть не уявляєте, що ваша програма в радянські часи була набагато простіша і це визнаються багото викладачів, які цього не соромляться. і попрошу людей, які пишуть тут про майдани - Будьласка не зачипайте тут тем, окрім Освіти. У нас усе в поганому стані, але якщо ми цим будмио...
Олекса Позняк
Для студент: Для студент: Мы не против реформ. Но в образовании 7 с ложкой а 1 с сошкой.Пахарю учителю копейки платят на пенсию выйдет полкопейки получит а лодарюгам- взяточникам-госслужащим расширяют права гнобить этого труженника до могилы. Причём тут америка с европой?Прочитал что в нью йорке 11 инспекторов образования которые от имени государства решают конфликтные ситуации между школой и родителями. И всё!!!!А нью йорк как пол украины!!!ВСЁ РЕШАЕТ СОВЕТ ШКОЛЫ. Там и родители и учителя и директор которого этот совет нанял и может уволить. А НЕ РАЙОНО!!!! Америка Грузия не может себе позволить районо-оно и дорого и ненужно. Дефолт на носу!!!! Все реформы сводятся к тому что вот закрутим гайки у учителя и будет счастье.
Коментувати
небайдужий громадянин
"парламентарі декларують переорієнтацію освіти на формування необхідних для життя ключових компетентностей"...навчать рахувати гроші і спілкуватися ангілійською. Ось вам і споживач більш високого рівня.
Карасік
Для небайдужий громадянин: Тільки чиї гроші будемо рахувати? Я не пам’ятаю щоб колись держава давала кошти на розвиток освіти, все держиться на плечах батьків та спонсорів. А хто сам захоче спілкуватися англійською, той навчиться. Спочатку опустили нижче плінтуса, тепер ще довго не піднімуть
Коментувати
оксана
На будь-які реформи потрібні гроші!!!! Який доступ до Інтернету і які комп*ютери у сільській школі?!!!Знову йди до спонсорів, проси горші, бо влада не закладе на це жодної копійки. У мене в школі зараз за Інтернет платять учителі і батьки, його якість низька. А відділ це не цікавить, кажуть, якщо не працює Інтернет у школі, йдіть "по всьому селу і просіться послать "електронку" !!! У Києві наприймають різних реформ, програм, а грошей на них на закладають, скидають усе на місця! Кому-кому, а сільській школі, де все тримається на ентузіазмі учителів та набайдужих батьках ( а таких дуже мало!) від тих реформ буде кінець. А жаль, бо наші дітки - добрі, чуйні, розумні, надзвичайно ПРАЦЕЗДАТНІ, виховані. Не хочеться, щоб вонизабули своє сільське коріння, народну духовність... Скільки ж великих людей вийшли саме із села!
вважаю
Для оксана: яка духовність? Яке коріння? Оксано, Ви про що? Вас відправляють вихідці із села (ті, що у відділі просиджують штани) шукати по селі звідки відправити електронку, а Ви до цього моменту говорите про "надзвичайно виховані". Надзвичайна вихованість, вона не у "доброго дня", а у "я там виріс. То моє рідне і Я хочу, щоб там людям було добре". Так що - маємо те, що виховали, бо"Скільки ж великих людей вийшли саме із села", яке занепадає, як і країна...
Коментувати
ЛПТ
"...передбачено поширення зовнішнього оцінювання і моніторингу якості освіти на різних рівнях освіти." ... Если это будет узаконенно, то большинство проблем в образовании исчезнут сами собой.
Valko
Підтримую V.L., але якщо нічого не робити, то краще не буде. Зміни потрібні.
V.L.
Для Valko: Я не проти змін, як і не за зміни ради змін. Але іноді складається враження, що дехто думає, що от приймемо новий закон і все стане добре. Сам по собі, навіть найкращий закон, мало що може змінити. Погано, як правило не від того, що погані закони, а від того, що їх ніхто не хоче виконувати.
Коментувати
Геннадий
От майдаунов от образования никакого будущего ожидать не стоит. Порошенко врет как дышит и подельники такие же.
Illya Olefir
Для Геннадий: Ну, звичайно, це ж не проффесори з табачніками.
Геннадий
Для Illya Olefir: согласен, новые значительно хуже.
Gordon
Для Illya Olefir: Вы знаете,на фоне этих деятелей даже ворюга Табачник выглядит лучше!Назначили бы в Министерство адекватных людей,и никто бы не говорил что при Табаке было лучше.Чего только одна Совсун стоит.Человек который никогда гос. должность не занимал и ничего для образования толком не делал.Её псевдореформы это вообще песня.Вообщем если убрать Квита и Ликарчука,а взамен поставить людей по адекватней,тогда и народ успокоиться.А так-то если выбирать между Квитом с его псевдореформаторами и ретроградом Табачником,то я однозначно за Табачника.
Коментувати
V.L.
Ухвалення чергового закону не може підвищити якість освіти. Якість освіти залежить перш за все від учителя. Виявіть повагу до вчителя і можете розраховувати на поліпшення якості. Інших шляхів нема.
Думающий
Смешно!) одни лозунги. А цену всему этому набору желаний кто то считал? Или это просто очередной популизм от Гриневич и Квита?)
Ми вам покажем Кузькіну мать
Для Думающий: Ви сумніваєтесь у професіоналізмі квітів. І правильно думаєте. Нас чекають такі перемоги, що вчителі згадають Табачника, як свою молодість, чудову і безшабашну
саме так
Для Ми вам покажем Кузькіну мать: 23 роки не знаю кого згадувати, яким словом... Можливо Гайдара з його Тімуром і командою?
В шоці
Поверніть повагу до вчителя. Це можна зробити 2 способами:зробити достойну зарплату, а по-друге, не робити з вчителя колектора, що вибиває гроші з батьків - на фарбу, дошку, вікна, зошити, розкрийте очі - школа давно платна, як і медицина. Не робіть з вчителів цапів відбувайлів, тому у батьків, відповідно й у дітей таке відношення. Зробіть крок назустріч школі - нехай це буде 50 грн плата офіційно в місяць з дитини, а то міське управління хизується - які гарні класи, як школа добре підготувалася до навчання, за рахунок батьків і на нервах учителів. Що тільки вчитель не робить у школі - і фарбує, і миє, дерева садить , гребе лист - дайте можливість вчити і виховувати дітей, ось вам і вся реформа, не видумуйте велосипед, краще допожіть матеріально, не витрачайте державні кошти на якісь програми, підручники
Коментувати