Osvita.ua Новини Чтение публикации
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ольга
Цими реформами ви знищите сільську школу! Учителі залишаться без роботи! Що ви будете робити з педагогічними кадрами при такій оптимізації шкіл?
Ольга
Яким чином держава забезпечить 100% практичну спрямованість предметів природничого циклу? Це просто фантастика при нашому економічному стані!
Базіліо
Нова концепція працюватиме на отупіння дітей. Хтось із тих, хто її писав, думав про це? Ні! А для чого? Їм би тільки показати, що вони працюють. Але мені цікаво, як вони все це реалізують при такій економічній кризі? Якщо вдасться, то зніму капелюха.
Учитель-методист
"Наша педагогика озабочена тем, как научить детей, которые не хотят учиться, и мы не умеем научить детей, которые того хотят". Эти слова принадлежат Исааку Кушниру - геометру с мировым признанием, заслуженному учителю Украины, преподавателю Киевского института усовершенствования учителей имени Б.Гринченко. Автор имеет более пятидесяти книг, десятков статей, напечатанных в журналах «Математика в школе», «Квант», «В мире математики». Составил сотни авторских задач и собрал «Золотую коллекцию лучших задач элементарной математики». Недавно наткнулась на его интервью. Кто незнаком с трудами этого человека - рекомендую познакомиться. Вот такие люди и долджны решать дальнейшую судьбу украинского образования.
Світлана
Почніть з налагодженням шкільних програм. Почитайте підручники, розвяжіть задачки в початкових класах. Зробіть реальну шкільну програму для всіх дітей. А підручники для 6 класу получили одні тести, а де теорія. Дітям в селах де не всі мають інтернет, чи не доступний в селі, звідки вчити. Почніть з простого і поступово покращуйте освіту. Поверніть повагу до вчителя. Коли я вчилась, ми поважали вчителя. А зараз принижують. Не всі діти можуть гарно вчитись, але і з сіл виходять великими, знаменитими людьми. І знову 12 річка. А дітей учениць хто буде бавити в 12 класі. З 18 років служили хлопці, а це в школі просижувати штани будуть. Міністерство - поверніться лицем до школи.
Володимир
А ви читали, що написали? Це на яку тему написали твір. Якщо курси кожного року, то хто буде вчити учнів в школі? Ваша концепція знищить всі села. А в селі тільки осталась одна школа, де всі мешканці відвідують всі заходи. Учні доглядають за селом (благоустрій території), загиблими воїнами і т.д. А скільки директором, батьками, вчителями шукаючи спонсорів і своїми рученятами покращують свою домівку (школу). Тільки за два роки безкоштовно побудували внутрішню вбиральню, дошкільний заклад, замінено всі дерев’яні вікна на пластикові, новий комп’ютерний клас. І це по крупному, а по мільзі не перечислити. А тепер це все похоронити? А хто мішає міністру МОН України навести порядок зараз по освіті заборонивши будь-яким державним органам вимагати від шкіл виконання функцій, які не підлягають освіті. Кому не лінь шлють по 10 листів в день. Щоб чекати спрощення в освіті то ще більше загрузять. Повернули б краще атестацію вчителів попередню. Так хочуть знизити зарплату вчителям забираючи все, а вони планують...
cherni73
Для того, щоб побачити якийсь результат, необхідно завершити розпочате. на сьогоднішній день у школах працюють за трьома різними програмами. жодна з них не доведена до кінця. то про яку реформу може йти мова? для того, щоб підвищити якість освіти, потрібно, аби середня школа давала якісну освіту. У поекті Концепції я не побачила того, щоб зміни відбулися на краще. Таке враження, що автори проекту ніколи не працювали у школі, віддалені від неї. Якщо у цей важкий для країни час, коли і діти, і дорослі знаходяться у стресовому стані, ми і далі будемо "реформувати" галузь освіти, то ризикуємо залишитись взагалі без грамотних людей, а ті, що залишаться у занедбаній країні, будуть безграмотними. у Концепції "зелена" вулиця відкрита лише для ВНЗ, а як зробити, щоб діти мали змогу здобувати ту вищу освіту? завдяки ЗНО, яке планують проводити навіть після початкової школи? Куди мають "податися" вчителі шкіл після реформівання? про їх соціальний захист жодного слова. допоки в Україні не...
вчитель
хто б не прийшов до влади, чомусь вважає, що реформи потрібно розпочинати саме з освіти. про держзамовлення ніхто вже й не згадує. про яку профільну освіту може йти мова, якщо держава "не знає" яких саме спеціалістів потребує! наведіть лад в країні! всі можливі і неможливі функції поклали на вчителя, не враховуючи навчальну і виховну! учитель-бугалтер, учитель-психолог родинний, учитель-контролер для будь-якої сім’ї, учитель - контроль за всіма організаціями з гуртковим профілем роботи, учитель- виконавець функцій соціальних служб і т.д. перелік досить великий. щодо фінансування: ніякої конкретики, знову все ляже на кишені батьків, або ж ми переходимо до фінансування освіти батьками вцілому? відкриємо дитсатки та школи "на дому" - це якісна освіта?" моніторити вчителя щорічно, викладача ВУЗУ відрядити за кордон для підвищення кваліфікації." щоб підвищити кваліфікацію викладача вузу - відправте його в школу на уроки, в реальний світ, до реальних дітей! в середньостатистичну школу!
мама
Для вчитель: +++, на дому действительно скоро будет самая качественная освита! у нас на дому только и получается, в школе ниче не дают...может и проблемы эти все потому, что надо уводить освиту в онлайн, ну зачем сидеть 45 минут над темой которую на каком-нибудь видеоуроке за 10-15 минут тебе спокойно, понятно и индивидуально изложат в инете...там же и зачет можно сдать, а если чего сложное-то и к платному репетитору не грех обратиться, лучше ему заплатить за освитню услугу, чем по-пустому на ремонты-подарунки сдавать...
это называется красиво ограбить!!!
для мамы:проведите эксперимент:посмотрите новости по ТВ, а через час перескажите со всеми подробностями и анализом, датами, фамилиями, географическими названиями, причинами и последствиями кому-нибудь из родных. и так несколько вечеров подряд.запишите и НОВОСТИ и вашу интерпретацию, а затем сравните. А лучше запломбируйте себе зуб с помощью инструкции в интернете.Ведь учить и лечить это так легко!!!
Коментувати
Небайдужий
Як може принижений державою вчитель виховати гідну, всесторонньорозвинену, національно-свідому особистість? Спочатку потрібно створити належні умови для "нового" навчально-виховного процесу, а потім робити кординальні зміни в освіті. Звикло керівництво лише диктувати що робити і нікого не питати як краще. Таке враження (після прочитання проекту концепції), що це якесь "вредительство", що метою є все остаточно розвалити і добити. Спитати б авторів коли, де і скільки вони "учителювали". І що значить "повний робочий день"? А чи відомо авторам, що у вчителя підготовка щовечора займає кілька годин, а перевірка зошитів, щоденників і т.д. Роздатковий матеріал, презентацію чи лист-опитування до уроку без комп"ютера у класі не зробиш. Тоді у вчителя буде справжня повна робоча доба!
Противник
Цікаво, а автори нової концепції освіти взагалі працювали в школі?Їхнє "НОВЕ" занадто шкодить дитині. Де таке видно, щоб дитина в 2 класі розвязувала рівняння, чи в 5 читала про атоми та молекули????????? Шановні автори, ви забуваєте, головне дитині-не нашкодити!!! Сходіть в школи, вивчіть можливості учнів, а тоді "запроваджуйте своє НОУ-ХАУ"
мама
Для Противник: да ну, в 5 ом атомы и молекулы как-раз хорошо идут, детям интересно!
возможно
Для мама: та все ж рівняння в 2 класі чи варто давати ВСІМ дітям???
Коментувати
Розвал освiти
Ваш текст...Не знаю,чи допоможе,але треба звертатися до президента, щоб схаменув наших мiнiстрiв поки не пiзно.
Лурдес
Для Розвал освiти: До чого тут Президент? У нас керує... Словом, зовсім інші керують.
Коментувати
Володимир
Це концепція організації навчально-виховного процесу. Розвитку освіти тут немає, швидше за все, знищення освіти. В таких умовах нормальна людина працювати не зможе.
Окгев
Задум добрий і "на часі"... Ось тільки забезпеченість ШСД до Інтернету закладів освіти до 2020 року :) Але доступ ще не означає технічних (і не тільки) можливостей його повноцінного використання під час навчального процесу... Хочеться вірити, що автори не з категорії письменників-фантастів!!! (Чи є зважений бізнес план цього грандіозного заходу?). Деякі пункти концепції (в плані реалізації по-НАШОМУ), мають душок "1932-33" і "1937" для учасників процесу (хто виживе - отримає??? свою частку короваю в 2020 (тоді ВВП України буде близький до ВВП Франції). І коли вже МИ "відірвемось" від того "совка" (так любимо "круглі" дати). Та, з точки зору здорового глузду, цю реформу, навіть за найсприятливіших обставин, не можна почати втілювати раніше 2017 р. Уявляєте ШОК населення від запланованих економічних реформ 2015-2016 (адже 1 крок їх - це ДУЖЕ суттєве скорочення всіх видатків держбюджету (при такій то інфляції)... А тут ви, панове, ще.. (А, зрозумів, вона один із пунктів цього...)
Педагог
Для Окгев: Хто виживе? Згідно п. 3.2.5. "Консолідувати мережі шкіл на основі розрахунку: початкова шестирічна школа функціонує за будь-якої кількості учнів, базова — не менше 100 учнів, старша — не менше 200 учнів", сільські школи однозначно не виживуть, бо прості арифметичні підрахунки показують, що в основній школі має бути в середньому не менше 20 учнів у кожному класі, а в старшій (10, 11, 12 кл.) - 200, тобто не менше 2-х паралелей. Отже, в сільській місцевості залишиться лише початкова школа з одним учнем ))).
возможно
Для Педагог: села не стане. Його знищать іншими методами. Будуть резервації у великих містах
Коментувати
Irakliy
Проект концепции развития образования и науки на 2015-2025 годы был разработан украинскими и зарубежными экспертами при поддержке международного фонда «Відродження» и благотворительного фонда «Институт развития образования». Заместитель министра образования и науки Павел Полянский назвал этот документ «первым аккордом в симфонии общественной дискуссии о будущем украинского образования». «Это большой миф, что все в обществе хотят качественного образования ‒ часть людей желают получить удобное образование, чтобы дети не переутомлялись, чтобы студенты не учились много. Нам необходимо найти взаимопонимание по всем пунктам, чтобы они не вызывали отторжения»,‒ заявил господин Полянский."- відторгнення викликають Квіт, Полянський, Совсун, Гевко і Стріха! Досить руйнувати українську освіту !
Вчитель і батько
Мої пропопзиції: 1.Наповнюваність класів 12 - 15 учнів; 2.Ставка вчителя 18 годин і не годиною більше, оплата всіх гуртків та секцій; 3. Менше всіляких конкурсів, операцій, заходів - дайте вчителю нормально працювати з дітьми, дати їм знання; 4. Оплата праці: від 4000грн. (може якось зацікавите молодь до роботи в школах, особливо в сільських), 5. Пільги на компослуги поверніть в село ; 5. Однозначно - менше звітності; 6.Зменшити кількість паперової та електронної звітності; 7. Всіх педагогів пенсійного віку(хто пропрацював на пенсії 2 роки) на заслужений відпочинок
Наталія
Для Вчитель і батько: Двома руками за!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Вчитель
Це дійсно слова того, хто працює в школі і розуміє, що потрібно робити... А не тих, хто і дня вчителем не був
Лурдес
На заслужений відпочинок-із ЗАСЛУЖЕНОЮ пенсією!
Коментувати
Семен Мухін
Шановні можновладці. Вистачить реформ. Як ви уявляєте вчителя-реформатора, якого не поважають діти, батьки? Ні для кого не секрет, що учні наділені великими правами, а вчитель безправний. Батьки вчать вчителів як виховувати і вчити своїх дітей. Відновіть авторитет вчителя! Щоб учитель відчува себе Людиною!
Світлана
Для Світлани: століттями переймали досвід роботи української методики, століттями наші діти були найрозумнішими. Для чого нам підлаштовуватись до інших методик? Краще посильте відповідальність батьків за поведінку своїх дітей у школі, поставте вчителя,нарешті, на гідне місце, дозвольте практикуючим вчителям писати підручники (ПІДРУЧНИКИ, а не головоломки), забороніть "готові домашні завдання" й твори до продажу, телефони в школі.
Учитель-методист
Авторитет учителя ми зможемо почати відновлювати тільки після того, як держава почне фінансувати освіту, причому не тільки на рівні зарплати учителя, а на рівні всіх напрямів роботи навчального закладу: господарському (виділення коштів на ремонтні роботи та їх виконавців, оновлення техніки, закупівля канцтоварів, мийних засобів тощо), навчальному (відновлення навчально-матеріальної бази дисциплін природничо-математичного циклу: таблиці, макети, муляжі, мікропрепарати, карти; технологічного напряму: обладнання, інтерактивні дошки та інші новітні гаджети тощо), виховному. Коли навчальний заклад зможе функціонувати незалежно від батьківських благодійних внесків, тобто без них. Ось коли від батьків не буде залежати, чи відремонтують туалет або приміщення їдальні, тоді учитель зможе високо тримати голову, ставити оцінки за знання. І ще - треба покінчити з рейтингуванням шкіл в тому вигляді, в якому це зараз існує. Рейтинг школи повинен залежити виключно від якості знань, які показують учні.
Лурдес
Щодо рейтингу за якістю знань. Не можна порівнювати ліцеї та гімназії зі звичайними загальноосвітніми школами, оскільки "вагові категорії"різні.
Коментувати
Макуха
Згодна зі Світланою. Нас, вчителів, ніхто не питав, що ми бажаємо. Знову за нас вс зробили люди, які у школі останній раз були на власному випускному.
Олекса Позняк
Для Макуха: Вас можуть і спитать а запишуть як захочуть
Коментувати
Світлана
Це не створення національної системи освіти, це знищення того, що створювалося століттями. Хто дав право купці людей робити, що хотіти? Не можна тупо копіювати чужий досвід, не все, що робиться в Європі підходить нам. Треба вдало поєднати зі своїм. Ця концепція набір слів.
westa
Мої пропопзиції: 1.Наповнюваність класів 12 - 15 учнів ( діти в 1 клас приходять не готові, батьки ними не займаються, все кидають на вчителя, та й не тільки в 1 класі не працюють, а й взагалі початкова ланка майже вся на вчителі); 2.Ставка вчителя 18 годин і не годиною більше, оплата всіх гуртків та секцій ( в цьому році з трудом "нашкребли" всім по ставці) ; 3. Менше всіляких конкурсів, операцій, заходів - все це не потрібно!!!!! ( дайте вчителю нормально працювати з дітьми, дати їм знання, працювати як з відстаючмим дітьми та обдарованими ) ; 4. Оплата праці : від 4000грн. ( може якось зацікавите молодь до роботи в школах, особливо в сільських, бо сама працюю в такій), пільги поверніть в село на компослуги; 5. Однозначно - менше звітності; 6.Зменшити кількість методистів - які на нашу голову кидають будь - що, аби " показати", що вони працюють і отримати " медаль на грудь"( звичайно не всі, але Є такі )
Олекса Позняк
Для westa: помріяти не шкідливо
Коментувати
Віка Нова
Дуже багато слів сказано. Можливо, не треба так глибоко копати. Пошукати відповіді на поверхні. Де взяти молоді кваліфіковані кадри? Звичайно у педагогічних ВНЗ. Шановні освітянські мужі! Професія учителя вже давно не є престижною. Не будемо говорити, хто її такою зробив... Учитель, який раніше вважався представником інтелігенції, перетворився на двірника, писаря, наглядача і т.д. Та ще й за мізерну платню. Чи багато бажаючих знайдеться ступити на цей шлях з молоді? 1)Найголовніша реформа, яка зараз потрібна освіті - збільшення фінансування усіх ланок шкільного життя. А саме - позбавлення школи залежності від батьківської плати (добровільних внесків). 2) Зменшення наповнюваності класів ( до 15-20 учнів). Як наслідок - збільшення навантаження учителів. 3) Позбавлення учителів непотрібного документообігу. 4) Зменшення кількості учнівських конкурсів, спущених згори (залишити олімпіади, турніри, МАН. Все інше - на канікули мінімум на 2-3-роки. Виховні заходи - тільки на рівні школи)

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!