Osvita.ua Новини Чтение публикации
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Іванна Іванівна
Я в шоці від цієї концепції!!!Батьки купляють парти,стільці,бо діти не мають на чому сидіти.Коштами батьків утримуються тепер школи(бо давно б завалились),а вони пропонують різні чуда.Я не дивуюсь іноземцям,бо вони далекі від реалій.А Шиян,Хобзей із решти львівських "академіків" мені смішно! Невже ви ,ШАНОВНІ,такі далекі?Чи хочете пригрітись на старості років,щоб вас не жбурнули на смітник? До чого ви у Львові освіту довели,а ЛОІППО? Взятки на взятках? Та ваша Барна,як з людей гроші дерла? Ви,може п Шиян,не знали? А тепер,такі розумні,чесні влились в таку "елітну" команду!А ви скільки часу працювали вчителями? Замість того,щоб залучити вчителів,то влізли ті,які тільки керували і гребли гроші! Я В ШОЦІ!!!!Вчителі,ОБ"ЄДНУЙТЕСЬ!Страйкуйте! НЕ допустіть до розвалу в освіті!
ЭРА
Для Іванна Іванівна: ДІЙСНО, ХОБЗЕЙ ІЗ СВОЇМИ РАБОВЛАСНИЦЬКИМИ ДУМКАМИ ПРО ПОВНЕ ЗАКРІПАЧЕННЯ ВЧИТЕЛІВ ВЖЕ РОКІВ 10 НОСИТЬСЯ
Коментувати
Яна
Шановні колеги! Звичайно, автори концепції трішки далекі від сучасної школи, але це не привід їх ображати. Давайте краще ми запропонуємо їм наше бачення змін. 1. Звичайно, може пенсіонерів вчителів і забагато працює у школах, однак один пенсіонер відрізняється від іншого. Мені ще далеко до пенсії, тому я часто звертаюся саме до досвідчених вчителів по допомогу. Хоча серед них є і такі, які вже просто допрацьовують майже останніх років 20. Але й серед молоді є такі, що втомилися вже на другому році роботи. Індивідуальний підхід. 2. Атестацію в жодному разі не можна передавати школі. Тому що це корупція у закритому вигляді: хто догоджає адміністрації - той і отримає категорії і звання. Дуже багато конфліктних ситуацій! Повинна бути незалежна комісія вища за навчальний заклад, яка складатиметься з фахівців. 3. Адміністрацію повинні обирати педпрацівники таємним голосуванням. Пенсіонерів керівників не повинно бути і близько! Це люди, як правило, які собі присвоюють тільки нагороди, а працювати не хочуть!
Галина
Для Яна: та хіба ж вони трішки відстали? тавони відстали назавжди!
Коментувати
Світла Думка
Зауваження та думки щодо Проекту Освіти2015-2025:Схвально ставимось до застосуванняЗНОдля учнів при переході з одного рівня освіти на інший.Профільна підготовка доцільна,але лише у ланці школи ІІІ ст.Перехід до дворічної Магістратури.-цікава думка!Єдині стандарти(індикаторизнань,умінь і навичок для учнів і викладачів,-у цьому є сенс,алепотребує розумного і виваженого підходу(а автори Концепції-настільки грамотні,чи це не для них?)Забезпечення рівного доступу до якісної освіти- це найголовніше завдання цієї галузі,таке бажане для всіх Громадян країни,але здається про це вже говорилося ще раніше;такий доступ нібито вже є.Зайвим і непотрібним є залучення громадських,батьківських та наглядових рад до контролю за дотриманням запланованого розвитку,бо це призведе до хаосу і особистих порахунків,оскільки кожен розуміє розвиток по-своєму:те,що є розвитком для одного,- для іншого може бути повною деградацією.Зайвим ,незрозумілим і непотрібним є надання даним радам повноваження для ініціювання...
громадянин
Мені "подобається НОВА КОНЦЕПЦІЯ РОЗВИТКУ ОСВІТИ". Цікаво, учасники групи, які працювала над її створенням працювали в школі? Яка може бути КОНЦЕПЦІЯ..., якщо в країні війна???????????Всі громадяни збирають кошти для військових в зоні АТО - а "вони" в наступному навчальному році забезпечать школи новим обладнанням.Звідки візьмуться кошти????????????? ЯКІ СВІТЛІ ГОЛОВИ!
Міністр
Для громадянин: На "концепцію" грошей не треба!!! Батьки як купували крейду до школи так і будуть купувати. Ось і вся концепція!!!!
що булобачилищобудепобачимо
Для Міністр: ми самі купуємо крейду, бо та, що видається "державою" по дошці не пише
Аня
розчиніть цукор у воді та витріть дошку. писати буде!!!
Коментувати
маркіза
створювати проект концепції розвитку освіти з такими помилками - граматичними, особливо стилістичними - просто смішно, вивчіться спочатку самі.
Yana Light
7. Чому так мало уваги приділено позашкільній освіті – виходить, що потрібно тільки зберегти майно позашкільних закладів? А оновлення матеріально-технічної, навчально-методичної бази їм не потрібне? 8. Недоцільно проводити щорічне підвищення кваліфікації педагогічних працівників. 9. Роз’яснити, що представляє собою сімейна та індивідуальна освіта. 8. І останнє: щодо національної багаторівневої сертифікації випускників старшої школи і закладів професійної освіти з іноземних мов та комп’ютерних компетенцій – це означає, що буде створена ще одна нова установа (можливо центр сертифікації), яка буде оцінювати учнів з цих двох напрямків. А яка ж тоді роль і вага оцінки, яку учень отримає в школі? В загальному даний проект потребує допрацювання, спрощення, доступності для всіх громадян країни, чіткості і конкретності (без вживання словосполучень «типові європейські норми», якщо планується, наприклад, зміни в тривалості навчання – потрібно чітко це прописувати!!! ).
Yana Light
4. Також виникають питання щодо забезпечення організації домашніх візитів (home visits) з метою виявлення потреб сімей у підтримці розвитку й навчання їхніх дітей – які саме повноваження має у даному випадку педагог? можливо не треба переобтяжувати педагогів функціями соціальних служб? 5. Дану концепцію потрібно розглядати одночасно з концепцією економічного розвитку країни (зміни до бюджетного, соціального, пенсійного законодавства ). Оскільки недоцільно розглядати функціонування навчальних закладів ІІІ ступеня, попередньо не забезпечивши вчасний і якісний підвіз учнів (як відомо, ні якісних автошляхів, ні автобусних парків на сьогодні нема). 6. Щодо запровадження суцільної електронної ідентифікації всіх громадян України, які навчаються - чи будуть виключення пов’язані з віросповіданням батьків та учнів?
Yana Light
Пропозиції до Проекту концепції розвитку освіти України 2015-2025 років: 1. Не переобтяжувати даний документ (як і існуючі навчальні програми) словами іншомовного походження, словами вжитими тільки англійською мовою та спеціалізованими термінами – оскільки, якщо ця концепція подана на обговорення усієї громадськості, то сумнівно, що всі батьки розуміють що таке «урівноважування некогнітивного й когнітивного складників навчальних планів» і тому подібне. Якщо вживання таких термінів необхідне, можна зробити пояснення авторів до основного тексту. 2. Також потребують роз’яснення вжиті авторами визначення: «дипломна хвороба», «професійна деградація частини учительських кадрів», «моральне старіння методів і методик навчання» - на основі яких досліджень дані терміни виникли і що саме вони означають? Мають бути конкретно вказані, наприклад, назви застарілих методів, методик, наведені ознаки «професійної деградації», «дипломної хвороби» і т.д. 3. Хотілося, щоб у цьому документі були дотримана...
ARIVA
для того щоб створити нормальну концепцію потрібно поїздити по всім регіонам України і просто на круглих столах поспілкуватись з вчителями. потім результати співставити і вуаля ось вам концепція яку ми зробили. АЛЕ Ж НІ НАШІ МІНІСТРИ ДО ТАКОГО НЕ ОПУСТЯТЬСЯ
реалист
Для ARIVA: у этой реформы другие задачи:снять с государства ответственность за качество образования, до минимума довести финансирование, а желательно сделать образование доходным для государства делом.Качество образования будет зависеть от того, сколько получатель этой услуги может за него заплатить.Как и медицина.Бесплатно - минимум.Все элементарно просто.Деньги-товар-деньги.Все продается, все покупается. Это и есть основная ценность того мира, куда мы пытаемся попасть.Забывая про свои ценности.Создается "система выжимания пота" из учителя, да и из родителя.Кого интересует мнение наемного работника? Пора перестать мыслить советскими и социалистическими штампами.Базовая идея, главное содержание исторического периода сегодня - переход в буржуазный мир. Разрушим все до основания и ...ВПЕРЕД!
вчитель
Шановні! У Новій Концепції передбачено багато позитивних змін у розвитку освіти: вибір підручників, посібників вчителем, перехід до оплати праці за результатами діяльності(стимул для вчителя), атестація вчителя у незалежних центрах (стимул самовдосконалюватись), кількість предметів на останньому етапі-7-8( а не 22 і більше, як зараз) закінчення кожного етапу навчання ЗНО( стимул для учнів). Проте, про що думали розробники Концепції, коли запропонували, що основним органом управління ЗНЗ має стати піклувальна рада, яка буде запрошувати на роботу вчителів, встановлювати їм категорії і тд.(з якого числа населення буде сформована ця рада, щоб була компетентна вирішувати ці питання?)Чи скорочення вчителів(Куди подітися кваліфікованим вчителям, з дипломом, досвідом?). Тобто у Новій Концепції є багато "відірваного" від, життя, практики і реалій сьогодення. Нічого не сказано про матеріальне забезпечення ЗНЗ і самого вчителя, нічого не сказано про права вчителя, йдеться лише про обовязки.
Коментувати
концепціоналіст
концепція би мала бути реальною, придатною до втілення вже завтра. а так це мрії фантазерів. з того балабая не буде ні... чого
катманду
Список ворогів України Віктор Громовий (Кіровоград), Бодувайн ван Вельзен (Нідерланди), Тарас Добко (Львів), Альґірдас Забульоніс (Литва), Світлана Калашникова (Київ), Сергій Клепко (Полтава), Володимир Ковтунець (Київ), Оксана Овчарук (Київ), Людмила Паращенко (Київ), Павло Полянський (Київ), Олександр Сич (Київ), Олег Смірнов (Київ), Наталя Софій (Київ), Єгор Стадний (Київ), Тарас Фініков (Київ), Павло Хобзей (Львів), Олег Шаров (Київ), Роман Шиян (Львів), Юрій Шукевич (Київ), Тарас Юрчишин (Львів).
Natalia Rudnitskaya
У цілому мені Концепція освіти подобається. Але ж куди нам дітися від комформізму, яким ми себе обгорнули? Мені імпонує система освіти Польщі. Думаю, досвід польських колег нам був би корисним.
Галина
Для Natalia Rudnitskaya: прочитайте концепцію на тверезу голову
Коментувати
Zhenya Mokrenko
Концепція руйнівна, бо за сучасних темпів економічного розвитку, скоро не буде не тільки кому вчити, а й кого. Які можуть бути реформи, якщо зараз, коли вже майже пройшло півріччя, у 6 класі немає підручників з біології. Я працюю дві чверті " на пальцях". Матеріальна база як у "кам"яному віці". Комьютерний клас один(10 машин), інтернет не для всіх. І це міська! школа. За новою концепцію наша школа одразу - труп. Але питання: куди подіти 20 учителів із стажем роботи 15-20 років? Це прямі кандидати, які , не пройдуть " атестацію", бо ми нікому не потрібні!! І про дітей... У мене двоє, в початковій школі. Я з жахом очікую моменту, коли в потоці реформ вони( і ще тисячі інших) не зможуть адаптуватися, остаточно втратять інтерес до навчання і будуть "німими рабами".А в тих, хто навчав дітей за кордоном, і надалі вистачить грошей. А ми, вчителі, будемо змушені йти з простягненою рукою, очікуючи на нову концепцію...
ARIVA
Для Zhenya Mokrenko: ось тому потрібно перейняти в японців систему освіти частково в них є закон в якому чітко зазначено що вчитель має право працювати в школі лише 15 років і після цього йде на пенсію з наступним безкоштовним навчанням від держави на будь-яку іншу професію. Я ж пропонує цифру 20 років і вільний від школи.
реалист
По всему видно, что вам около 30 лет.Учителем вы были не долго и завучем стали недавно, а главное, знаете, чье место займете потом. И кажется вам, что 20 лет -это много.А 20 лет - это период, в течении которого учитель только учится чему и как учить.Становится мастером. Он перестает метаться в поисках себя, каждый шаг в профессии продуман и отшлифован. Его не обманешь дутыми обещаниями.Ему не вскружат голову ни фантазии революционеров-романтиков, ни популизм смешных политиков любых мастей.Он знает что Божий дар, а что яичница. Напрасно вы так пренебрежительно об учителях со стажем.
Вчитель
Видно дуже розумні складали цю концепцію, які нічорта не розуміють!!!
Коментувати
Педагог, але не вчитель
Концепція має складатися з двох пунктів: 1. Привести матеріально-технічну базу усіх (від дитсадка до ВНЗ) навчальних закладів до такого рівня, який би забезпечував належне функціонування закладів. 2. Підвищити престижність праці педагога (від вихователя дитсадка до викладача вуза). Коротко, ясно, але нездійсненно в нашій країні.
ARIVA
Для Педагог, але не вчитель: Привести матеріально-технічну базу усіх (від дитсадка до ВНЗ) навчальних закладів до такого рівня, який би забезпечував належне функціонування закладів. цікаво навіщо це робити коли в класі сидить максимум 5 учнів (говорю про дитячий садок і школу). Зрозумійте село вимирає і цю тенденцію не зупинити. Молодь масово тікає в місто. Єдина нормальна модель розвитку для України це американська де є 1 сильна школа куди звозять усіх учнів. не вигідно для держави утримувати 10 - 15 шкіл коли можна тримати одну з великою наповненістю і автопарк автобусів.
Коментувати
Svet
Я пропоную дещо інший варіант. 1. Наповнюваність класів не більше 24-25 учнів. 2. Для вивчення іноземної та української мови, математики клас ділиться. 3. Можливе збільшення годин ставки до 20-22 при таких умовах: а) підвищення мінімальної зарплати вчителя до середньої по промисловості із збереженням надбавок; б) введення окремої посади вихователь класного колектива ( по паралелях чи різновікових вертикалях), учитель повинен вчити!; в) саксування всіх інтерактивних предметних конкурсів, МАН (залишити тільки при умові не включення в обов’язкові пункти рейтингу школи); г) скасування конкурсу "Учитель року" (навіть пояснювати не буду); ґ) атестація вчителя один раз у 5 років по результатам роботи, форма підвищення кваліфікації за бажанням; д) заборонити інститутам, університетам, академіям та іншим установам проводити конкурси, тільки від МОН (обмежена кількість). Думок багато, та хто прислухається? Можливо, в чомусь неправа. Обіцяю подумати;-)
ARIVA
Ось реальні реформи які потрібно зробити в сучасній школі: 1. клас має бути 15 чоловік 2. дайте можливість учням обирати предмети які вони хочуть вивчати (в середній школі 2 в старшій 5) 3. забороніть учням йти з школи з 9 класу 4. канікули розділіть порівну літні і зимові і всі проблеми з економією завершені 5. оптимізація потрібна однозначно малакомплектні школи потрібно ліквідувати, але робіть це продумано, щоб не було масового безробіття вчителів 6. закупіть більше шкільних автобусів і передайте їх не в школи, а на сільські ради звідки будуть возитись діти 7. скоротіть ВНЗ (в Україні їх 608 здається) їх стільки непотрібно 8. ДПА має бути тільки у формі ЗНО яке буде проводити зовсім ліва особа 9. перепідготовка вчителів має бути тільки в дистанційному режимі (немає чого сидіти на курсах там нічого не вчать) 10. всіх пенсіонерів з шкіл виперти (це не обговорюється) 11. директор школи має бути менеджером, а не вчителем (заборонити йому читати уроки) 12. Пенсія для вчителя після 20 років в школі + безкоштовне...
Анна
Для ARIVA: заборонити учням йти з школи після 9 класу? неймовірно, ми що, живемо при тоталітарному режимі? Вигнати всіх пенсіонерів? Добре, а кого на їх місце запросимо? Молодь не надто бажає йти до шкіл працювати. Все потрібно робити з розумом, а не з вилами кидатися на ту занедбану шкільну освіту. Радикалізм тут не допоможе.
ARIVA
повірте коли вас притиснуть закриваючи вашу школу ви будете шукати роботу однозначно і я дуже хотів би подивитись як вас молоду вчительку не візьмуть до школи працювати через те що на цій посаді сидить пенсіонер. який отримує зарплату + пенсію. Крім того пенсіонери сидять переважно в міських школах в сільську школу молодь однозначно не хоче йти (зарплати пшик, житла немає + більша половина класів на індивідуальному навчанні) як такому спеціалісту розвиватись (сам знаю 5 років в школі після ВУЗУ). а на рахунок 9 класу кажу однозначно немає чого учням йти з школи і вчити шкільну програму в ПТУ. реально освіти вони не дають ні шкільної ні професійної. (знаю точно стикаюсь з цим постійно) закінчать школу отримають документи і тоді на професію яка їм подобається хай йдуть навчаються на 1 рік.
Галина
для ARIVA: повністю вас підтримую. у нашій школі працює багато пенсіонерів. через них не вистачає навантаження молодим вчителям. а пенсіонерів і не випхнеш, вони і чути не хочуть про вихід на пенсію
Коментувати
это называется красиво ограбить!!!
Зачем нам образование?Это роскошь не для толпы. Кому нужно образование, повезет своих деток в Лондон.Будем учить писать, читать, считать, воевать и оказывать первую медпомощь.Образование будет как новости ТВ: обо всем и ни о чем, побазарили,замылили людям глаза и привет. Учителей сократим, школы частично закроем. Создадим рынок дешевой раб силы, которой образование не нужно.Пусть выращивают кукурузу. Из нее в сша добавки в бензин делают. Освоим, будем энерго независимы. Оплата на уровне ВВП на душу?В том году ВВП Укр на душу=3800$. В месяц в среднем по 320 на учителя. В нормальной школе учителя так и получали. А какой нынче будет ВВП? В 2015-16 заберут все у образования,людей выгонят поиздевавшись, а до 2020 все реформаторы разбегутся или ввяжутся в новую войну, что само по себе не предполагает никакого развития. Реформы во время войны - это естественная причина сокращения всего и навсегда. Всех бюджетников на улицу или на юго-восток. Перспектива...Пусть сначала возьмут в Европу.
westa
Так, я підтримую, те що, щорічна атестація вчителів це маячня, таке може писати тільки людина, яка дуже далека від сереньої школи. Вибачте, шановні " реформатори", але.... ви при своєму розумі писали це, чи це написано, аби тільки написати? І ще, а чим вас не задовольняє навчальний рік і його терміни???? Не лізте хоть ТУДИ!!!!! Чи ВИ, шановні пишите, аби було тільки щось написане, аби щось змінити???? Скажіть мені: ДЛЯ ЧОГО ВИ ЗАЛУЧИЛИ ПРЕДСТАВНИКА НІДЕРЛАНДІВ???? Не міряйте чужої сорочки, БО ВОНА ЧУЖААААА, а ви думайте своїми мізками, чомусь НІХТО З НІДЕРЛАДІВ ВАС НЕ ГУКАВ ДО СЕБЕ ДЛЯ СВОЇХ РЕФОРМ, А ВИ ПОПЕРЛИСЯ???? Ось до чого доводить мавпячий інстикт!!!!
училка
После последних "реформ" и положения в стране... в голову "лезит" противная мысль: "Слава Богу, моя выросла и заканчивает весь, этот дурдом, называемы у нас образованием... Не хочу внуков... Во всяком случае в нашем государстве.... Слава Богу, через 2 года выслуга, только бы не отменили..." Не думаю, что такие мысли должны появляться после "рефорМ" повышения уровня образования... Реформы же должны вести нас к лучшей жизни?.. Или я ошибаюсь?
zmey
Для училка: Все старо как мир... Кто может - тот учит. А кто не может - тот учит как надо учить! Откуда бывший ректор разрекламированного коммерческого гуманитарного вуза может знать о действительном состоянии дел и проблемах в негуманитарных вузах, а, тем более, в школах!? А если он безгранично доверяет своим "работникам" МОН, т.е. по - современному "образовательным менеджерам", то, вынужден напомнить одно о-о-о-чень точное определение тов. Позорнова об этих самых деятелях - "коекакеры". Какая из частей этого слова главная в практической деятельности министерства - решите сами... Кстати, о птичках... По подпольным сведениям из ПФУ с 1.01.2015 понятие "пенсия по выслуге лет" уйдет в небытие. Вместе с увеличением пенсионного ценза до 63 лет. В общем движемся в сторону "идеального пенсионера" - умрем в день выхода.
Коментувати
ARIVA
Прочитавши нову концепцію освіти я дійшов висновку, що люди які її писали справді били в школі тільки тоді коли в ній навчались. Я як вчитель і завуч школи бачу реальні проблеми в школі і можу з впевненість сказати, що освіту потрібно реформувати, але її мають реформувати самі вчителі, керівники шкіл, а не міністри з ВНЗ. Для того, щоб створити справжню концепцію розвитку школи потрібно для початку поїздити по регіонам і поспілкуватись з викладачами, вникнути в проблеми міських і сільських шкіл. Реформа в освіті має бути не тільки в школі, але й у ВНЗ та профтехучилещах. Це не правда , що вчителі нічого не зможуть зробити, що на їхню думку ніхто не буде зважати. Нам потрібно всім обєднатись і спільно вирішувати, як ми маємо йти в майбутнє, адже ніхто крім нас цього не зробить. Потрібно ламати свій менталітет і казати, що моя хата з краю...
небайдужий громадянин
Для ARIVA: коли цю Концепцію - Стратегію "приймуть", то скажуть "...за ініціативою директорів, вчителів, громадськості"...
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!