Osvita.ua Новини ЛІКБЕЗ: новий сайт про історію України
ЛІКБЕЗ: новий сайт про історію України

Мета проекту "ЛІКБЕЗ" - боротьба з міфами та стереотипами російської пропаганди

ЛІКБЕЗ: новий сайт про історію України

Українські історики створили сайт "ЛІКБЕЗ" для людей, які шукають надійне джерело для отримання компетентної історичної інформації, щоб сформувати свою позицію і мати можливість її обґрунтувати. Про це повідомляє «Українська правда. Життя».

В публікації зазначається, що на проекті "ЛІКБЕЗ" спростували вже понад 50 негативних стереотипів та очевидних перекручень щодо української історії.

Як розповідає координатор проекту Кирило Галушко, більшість міфів російської пропаганди крутяться кругом таких основних тем: що Крим і "Новоросія" — «исконно» російські території; що Україна — це штучне утворення, яке не має історії до 1991 року; що територія України — це подарунки або царів, або більшовицьких вождів.

На сайті "ЛІКБЕЗ" можна знайти прості роз’яснення щодо найпоширеніших перекручень української історії. А для тих, хто хоче дізнатися більше — дано посилання на джерела.

Необхідно зазначити, що над проектом працює близько 20 істориків з Інституту історії України НАНУ, Українського інституту національної пам’яті, Київського національного університету ім. Т. Шевченка, Наукового гуманітарного товариства, Інституту української археографії, Всесвітньої асоціації україністів.

Освіта.ua
23.09.2014

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
OLEG
ІСТОРІЯ ІСНУВАННЯ БУДЬ ЯКОГО НАРОДУ ДЕРЖАВИ ЗАЛИШАЄТЬСЯ В ЕТНОСІ ТА МАТЕРІАЛЬНО - ДУХОВНОМУ СПАДКУ. ПРОБЛЕМА ГРУНТОВНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ І Є ВІДТВОРЕННЯ ТИХ ЧИ ІНШИХ ПОДІЙ МИНУЛОГО. ПРОБЛЕМА В ПІДХЩДІ ДО ЦЬОГО З НАУКОВИМ ПІДГРУНТЯМ А НЕ З ПОЛІТИЧНИХ ТА ІДЕОЛОГІЧНОГО ТРАКТУВАННЯ ТИХ ЧИ ІНШИХ ПОДІЙ. ІСТОРІЯ МИНУЛОГО І ДОСІ ПІД ГРИФОМ ТАБУ І ЩОДО ІСТОРІЇ ЄВРОПЕЙСЬКИХ ДЕРЖАВ ТА АЗІЇ. МІФИ ЕЛІТ А НЕ ДІЙСНІТЬ ФАКТІВ. А КОМЕНТАР ПРО : "Взагалі достомено історію не можна пізнати, тому що це дійсність, якої немає, яка відтворюється тільки в джерелах." ЦЕ КОМЕНТАР ДЕЛЕТАНТА ЩОДО ІСНУВАННЯ САМОЇ НАУКИ ІСТОРІЇ ТА ЛЮДСТВА!
Віталій Москаленко
Взагалі достомено історію не можна пізнати, тому що це дійсність, якої немає, яка відтворюється тільки в джерелах. Нам залишився тільки текст. Але текст, а тим більш спогади - дуже суб”єктивна річ. Непізнаність посилюєтся в значній мірі й тому, що непроникна завіса текстів породжує інтерпретації. Ми кожен раз придумуємо свою історію. Історія і міфотворчість, можна сказати, рідні сестри. Україна є - ото і вся історія
Аля
Будь-ласка. поясніть чому більшість статей написані виключно російською мовою адже це сайт про історію України, для українців в тому числі. Чи знову відбувається популяризація російської мови?
Віталій Москаленко
Виключно? А може винятково. Російською аби читали не тільки щирі українці
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!