Освітян-сепаратистів звільнятимуть

Навчальний процес забезпечуватимуть ті, хто не заплямував себе в терористичних організаціях

Освітян-сепаратистів звільнятимуть

У Міністерстві освіти і науки попереджають про звільнення освітян, які брали участь у антидержавній діяльності. Про це йдеться у листі міністра освіти і науки до місцевих органів управління освітою та керівників навчальних закладів щодо особливої відповідальності педагогічних та науково-педагогічних працівників.

У відомстві зазначають, що у той час, як більшість освітян проявляють високу громадянськість і патріотизм, надаючи моральну та матеріальну підтримку Збройним силам України, Національній Гвардії, добровольцям у справі захисту територіальної цілісності й державного суверенітету України, незначна частина осіб брали безпосередню участь в організації так званих "референдумів" у Донецькій та Луганській областях чи навіть були безпосередніми учасниками терористичних організацій "ДНР" та "ЛНР".

"Недотримання або порушення педагогічними та науково-педагогічними працівниками законодавства, участь у антидержавній діяльності повинно тягнути за собою правові наслідки, що визначенні законодавством України, в тому числі Кодексом законів про працю України", - йдеться у листі МОН.

У Міносвіти наголошують, що підвищена відповідальність освітян обумовлена тим, що вони перебувають в особливому правовому становищі та виконують специфічні функції, не властиві іншим категоріям працівників. Дії чи бездіяльність таких працівників можуть призвести до порушення конституційних прав і свобод громадян, завдати значної шкоди суспільним відносинам та авторитету держави.

Так, відповідно до пункту 3 статті Кодексу підставою для звільнення особи з ініціативи власника або уповноваженого їм органу є вчинення працівником, який виконує виховні функції, аморального проступку, не сумісного з продовженням даної роботи.

Примірний перелік суб’єктів, які можуть бути звільненні за зазначеною підставою, наведений у статті 50 Закону України "Про освіту", а також в абзаці третьому пункту 28 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 6 листопада 1992 року № 9 "Про практику розгляду судами трудових спорів". Це можуть бути керівні, педагогічні, наукові, науково-педагогічні працівники, спеціалісти, вихователі, вчителі, викладачі, практичні психологи, соціальні педагоги, майстри виробничого навчання, методисти, педагогічні працівники позашкільних закладів.

"Звільнення на підставі зазначених вище правових норм допускається як за вчинення аморального проступку при виконанні трудових обов’язків, так і не пов’язаного з ними (вчинення такого проступку в громадських місцях або в побуті)", - наголошують у МОН.

У зв’язку з цим місцевим органам управління освітою та керівникам навчальних закладів доручено при комплектовані кадрів педагогічних та науково-педагогічних працівників, укладанні та переукладанні контрактів взяти до уваги зазначенні обставини та забезпечити, щоб навчально-виховний процес в системі освіти України забезпечували особи, які не заплямували себе в терористичних організаціях чи пособництвом їм.

Міністерство освіти і науки та Державна інспекція навчальних закладів України вживатимуть спеціальних заходів стосовно моніторингу вирішення зазначених питань.

Освіта.ua
30.07.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олекса Позняк
Ша !!!!!!! Без нервов. Было разъяснение что касается это тех кого осудит суд. Надеюсь учителей с автоматами не было
Луганск-Украина
В моей школе учителя не только активно проводили референдум, сидели в комиссиях, а еще включали военные песни плюс содействовали местные власти. И у нас если увольнять учителей-сепаратистов, то нужно будет уволить 50-60 % работников. На митинг тоже предлагали зимой выходить руководство. Вообщем тут болото!!!!
дорослий
Для Луганск-Украина: Ну да, ну да... Не забудь ше список підготувати таких вчителів на стіл Квіту.
Коментувати
Miron Saldan
Наша освіта залишається надзвичайно консервативною протягом останніх років незалежності , а причин тут багато : і старі кадри , і недовчене поповнення заочниками ,корумпованість всіх ешелонів освіти .... В Києві сидів Табачник - міністр освіти Росії і йому служили : зав.облвно ,ті призначали "своїх" - у райвно , те "слідкувало" за подіями в школах - на керівників призначали за гроші , а не за знання і досвідом. Міністру -новому, треба цей ланцюг розрубити ,бо дальше все буде по старому : ніяких патріотів ,інтелектуалів ми не виховаємо . В країні війна , коштів не вистачає , але психологи ,лаборанти ,секретарі у школах де дітей менше 100 , дальше продовжують одержувати зарплату, хоч за законом , вони там не повинні бути.Молоді педагоги працюють на 3-5 уроках , а пенсіонери мають майже всі по 0,5 ставки.
Алиса
Кабинет министров Украины предлагает предоставить руководителям бюджетных учреждений право устанавливать для работников режим неполного рабочего дня и отправлять их в отпуска без сохранения зарплаты — без согласия и предупреждения работников. Об этом говорится в доработанном законопроекте о внесении изменений в Закон Украины «О Государственном бюджете Украины на 2014 год» (относительно корректировки показателей), зарегистрированном в парламенте 30 июля (№4308а), сообщают «Комментарии». «Предоставить право руководителям бюджетных учреждений в пределах бюджетных назначений без согласия и предупреждения работников устанавливать для них режим работы на условиях неполного рабочего времени и предоставлять отпуска без сохранения заработной платы на определенный этими руководителями срок», - говорится в законопроекте. Помимо этого, предлагается обязать руководителей контролирующих и надзорных органов власти в рамках экономии бюджетных средств принять меры для оптимизации штатной...
Світлана
Для Алиса: В прийнятому законі написано: Керівникам центральних органів виконавчої влади….здійснити заходи щодо оптимізації штатної чисельності працівників, надання працівникам відпусток без збереження заробітної плати, встановлення для працівників режиму роботи на умовах неповного робочого часу і т.д. А саме школи не належать до органів виконавчої влади. (Винонавча влада – міністерства, державні служби, агентства,інспекції і т.д.)
Вчитель
Для Світлана: Сьогодні в "Новинах" конкретно сказали - відпустки за власний рахунок ДО 2 ТИЖНІВ бюджетникам - лікарям і вчителям. ОСЬ ВАМ !!! От тільки цікаво, а як же навчальний процес ? Адже заміни в цьому випадку не оплачуватимуться. Чи ми, як у радянські часи, будемо працювати наголому інтузіазмі один за одного. ДОЖИЛИСЬ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Світлана
Все це суперечить прийнятому закону. Да і як, наприклад, уявляете переведення вчителя на неповний робочий час?! Будемо працювати не 45 хв, а 25? І як можно відправити вчителя за свій рахунок, а хто буде навчати дітей, особливо в тих школах, де, наприклад, тільки 1 фахівець з того чи іншого предмета.
Коментувати
Олена
Одназначно підтримую! Такі педагоги не мають морального права працювати викладачами, вчителями. Чому вони можуть навчати, повчати майбутнє покоління, коли самі стали на шлях зради національних інтересів.
вчитель
Для Олена: правильно! Учителями должно работать только бессловесное быдло!
Лилия
А давайте всех учителей расстреляем! Что бы ни один "сепаратист" не проник в школу. На территории Донбасса с растрелами мирных жителей, в т.ч. учителей уже процесс идет. Пора переходить к другим регионам.
Коментувати
Родион
З "сепаратистами" боротися доручено ЦИТ: "місцевим органам управління освітою та керівникам навчальних закладів ". Тобто тим хто поголовно були в партії регіонів і підтримували режим Януковича.
w
Для Родион: І тим, хто заставляє вчителів виконувати їх злочинні накази. Вчитель завжди був підневільний: сказали махати прапором і він махатиме, бо без роботи залишиться. Ну, і тепер буде цапом-відбувайлом.
вчитель
Це залежить від людини, її сили волі. Навіть будучи молодим спеціалістом після вузу ніколи не облизував зад, висловлював свою думку, ніколи не брав участь в ригівських заходах і брав участь у виборчіихй кампаніях на боці опозиції. Кожен вибирає свій шлях самі
Имамамамр
Вчитель та Ви мАлАдець! Накатають і на Вас маляву, може є що приховати!?
Коментувати
имя
по-видимому большинство комментаторов затруднилось в понимании прочитанного, в связи с этим, для облегчения понимания, выделю суть замысла ------------------------------------ "Так, відповідно до пункту 3 статті Кодексу підставою для звільнення особи з ініціативи власника або уповноваженого їм органу є вчинення працівником, який виконує виховні функції, аморального проступку, не сумісного з продовженням даної роботи." "Звільнення на підставі зазначених вище правових норм допускається як за вчинення аморального проступку при виконанні трудових обов’язків, так і не пов’язаного з ними (вчинення такого проступку в громадських місцях або в побуті)" ---------------------------------------- если кому-то всё ещё непонятно, то возможно стоит подучить украинский язык мне кажется что, к сожалению, предатели от системы образования в подавляющем большинстве избегут ответственности эта инициатива декларативна и носит популистский характер, для галочки
w
Для имя: А назовите-ка границы аморального поступка. Где точные формулировки? Как определить аморальность?
Коментувати
Украинец
Интересно, как учителей фильтровать будут? Скакать заставят, или отдельную аттестационную комиссию будут создавать. Или среди своих будут предателей искать? Отличная идея фашизма.
Наталя Сковородкіна
Для Украинец: Ви забули про списки учасників т.з. "референдуму", за якими повістки приходили. До того ж сепаратисти не дуже соромились висловлювати свої ідеї, а їх активну сепаратистську діяльність неможливо не помітити.
Олег
Ви ж забули, що учасники референдуму могли проголосувати по різному!!! Дістали вже!
Коментувати
123
Эй очнитесь, у людей на лбу их идеи и жизненная позиция не написана! Какие глупости.
Оксана Гурова Настич
Підтримую!
Джокер Джокеров
Для Оксана Гурова Настич: тупая дибилка!! а ты не думала что есть такое понятие как другое мнение
вчений
Сам ти дебіл. а свою думку хамло при собі залиш
Джокер Джокеров
я забыл таких уродов как ты спросить куда мне чтол спрятать! Наукой лучше занимайся а то наверняка диплом кандидата или доктора (во что мне мало верится) за сало купил! как типичный тупой хохол
Коментувати
w
Уже в ЗМІ і в побуті чуємо такі страшні слова, як "попутчик", "сочувствующие", "кто не с нами - тот против нас", від яких так і віє 37-м роком. А тепер ще й невизначена аморалка нависла.
Украинец
Позор Украине, где вводят фашистские законы!
учитель харківщина
Підтримую лист, навчанням і вихованням повинні займатись порядні патріотичні громадяни. Булоб добре, якби це , у першу чергу, стосувалося чиновників від освіти різних рівнів.
Вчитель , також харківщина
Для учитель харківщина: А в чому проявляється патріотизм зараз ??? У фарбуванні парканів і всього того ,що можна пофарбувати в жовто-блакитний колір ? Чи в одяганні вишиванок ??? В чому патріотизм ???
можливо й так
Для учитель харківщина: ЯК визначати порядність і патріотичність? ХТО цим займатиметься? Випадок, коли людей прагнули звільнити не єдин. І ХТО заважатиме ось таким попитом віяснити стосунки???
Джокер Джокеров
Для Вчитель , також харківщина: это такую как ты патриотку надо поганой тряпкой гнать из системы образования! Откуда вы беретесь такие идиоты в системе образования, да еще и в Харькове??? тебе мало антимайдана???? или хочешь своей кровью на глазах твоих детей умыться??
Коментувати
очень скоро
Этот балаган продержится максимум полгода, а миносвиты подумал, куда будет бежать и где прятаться, ничего найдут и привлекут к ответственности
Кот
Цікаво, а як будуть доводити причетність? За принципом: хто на кого пальцем вкаже?
можливо й так
Для Кот: Кот, а ведь это СОВОК. 37 возвращается???
Панда вернись
У мене враження одне, Квіт є тайним прихильником Януковича, і видаються такі накази, що всі згадують, що за Яника такого маразму не було
завуч
Просто рабочий момент - где же кадры брать взамен сепаратистов, особенно в сельских школах
Коментувати