Уряд не скорочуватиме зарплати освітянам

За словами прем’єра, народні депутати і члени Кабінету Міністрів будуть отримувати "голий оклад"

Уряд не скорочуватиме зарплати освітянам

Кабінет Міністрів не скорочуватиме соціальні витрати та заробітні плати. Про це повідомив прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на брифінгу в понеділок, 28 липня. Глава уряду зупинився на основних моментах законопроектів, які Кабінет Міністрів вносить до Верховної Ради.

За його словами, незважаючи на те, що через війну на Сході України витрачаються мільярди гривень, "що через присутність російських терористів і російської армії на кордонах України і всередині України іноземні інвестори звернули свою активність і очікують стабілізації ситуації", Уряд України знайшов можливість не зменшувати соціальні витрати, "не скорочувати фактичний розмір заробітних плат, не відправляти всіх у неоплачувані відпустки, а залишити рівень соціального забезпечення, який був".

Він зазначив, що в проекті змін до Державного бюджету України уряд пропонує додаткове фінансування для українських Збройних Сил, Національної гвардії і всіх задіяних в антитерористичній операції у 9,1 мільярда гривень. Окрім того, проект змін до Держбюджету передбачає виділення окремо мільярда гривень на соціально-економічний розвиток регіонів.

Щодо рішень стосовно збалансування бюджету та зменшення витрат, Арсеній Яценюк повідомив: «Народні депутати України і члени Кабінету Міністрів – всі будуть сидіти на голому окладі. Це мінус 400 мільйонів гривень по центральних органах виконавчої влади».

Уряд України також пропонує скоротити витрати на утримання всіх контролюючих органів і інспекцій на 70%. Глава уряду зазначив, що зараз в Україні "близько восьми десятків різного роду інспекцій, контролюючих інстанцій, установ, які в основі своїй гроші збирають тільки собі в кишеню, а не для Державного бюджету, і точно ніяким позитивним чином не впливають на розвиток української економіки".

Також уряд пропонує заборонити проведення всіх видів перевірок, окрім Державної фіскальної служби і тих перевірок, які потребують безпосередньо персонального рішення Уряду.

Проект змін до Держбюджету передбачає введення тимчасового податку - військового збору в розмірі 1,5% додатково до податку на доходи фізичних осіб. Цей тимчасовий податок вводиться лише до кінця поточного року.

"Цих 1,5% будуть напряму йти на фінансування Збройних Сил", - зазначив Яценюк.

Як відомо, минулого тижня ЦК Профспілки працівників освіти і науки України звертався до голови парламенту Олександра Турчинова, прем’єр-міністра Арсенія Яценюка та Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти з проханням не ухвалювати зміни до бюджету, які могли звузити трудові права педагогічних, науково-педагогічних, інших працівників навчальних закладів та установ освіти, а також інших бюджетних галузей.

Освіта.ua
28.07.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Юлия
Нас, учителей, ссылаясь на ЗУ "Про внесення змін до Держ.бюдж.Укр.на 2014 р." від 31.07.2014 № 1622- VII, абз.6.6 , принудительно отправили в отпуск за свой счёт на срок от недели до 10 дней. При мизерных зарплатах, потерять треть зарплаты - это нет слов. Город Харьков.
КОРОПЩИНА
Де шукати захисту? Примусово заставляють йти у вiдпустку за свiй рахунок працiвникiв шкiл. Як в iнших регiонах?
ψ Психолог ψ
"Заклади України забезпечені практичними психологами та соціальними педагогами лише на 54,1% від нормативної потреби. Основними причинами відсутності у навчальних закладах фахівців психологічної служби, на які вказують керівники психологічної служби, є: обмеженість місцевого бюджету, недостатність фінансування, недостатність кошторисних призначень, та мають місце випадки, коли кількість дітей у навчальних закладах не відповідає нормативам чисельності практичних психологів та соціальних педагогів, затверджених відповідними нормативно-правовими документами Міністерства освіти і науки України. " ( Лист Міністерства освіти і науки України №1-9/374 від 25.07.2014 р. "Стан та особливості діяльності психологічної служби системи освіти у 2014-2015 навчальному році " ) ХТО ПЕРЕВІРЯЄ, ЧОМУ НЕ ЗАБЕЗПЕЧЕНІ ЗАКЛАДИ НА 100 % ПСИХОЛОГАМИ І СОЦІАЛЬНИМИ ПЕДАГОГАМИ ??? Панове ! Граєтесь з вогнем ! Не на тих фахівцях економите ! Доведеться платити медикам, правоохоронцям та ритуальникам. ВИБІР ЗА ВАМИ!
фтшлі
Згурівський район, КИївської області. 20% урізали ще з квітня місяця. З приводу закриття - придумали інше слово - "РЕОРГАНІЗАЦІЯ" - із шкіл 1-3 чи 1-2 ступеня зробили початкові. Кількість шкіл залишилась та сама, а вчителі - вилетіли, от і нема потреби шукать гроші на підвищення зарплат...
Вчитель
Шановні,а чому ж Ви не звертаєтеся ,пишіть хоча б,а то всі мовчите,а потім ображаємось....
Коментувати
Родион
Нічого не маю проти адекватних вчителів-пенсіонерів. Звичайно, в розумних межах. Але, коли начальник відділу (управління), спеціаліст, методист, директор школи, заступник 5-10 років на пенсії (буває з маразмом) і керує, то це КОРУПЦІЯ. Їх за вірну службу, що часто межувала із злочинами тримали регіонали, говорили, що заміни немає гідної. Після зміни влади - легкий переляк і знову вони незамінимі. Це робота з кадрами? В мене багато ???!!!???!!!
можливо й так
Для Родион: знаєте, буває корупція і в тому, що на роботу прийняли людину за проханням... І працює , така людина. А школа ніяка. А директор-пенсіонер знає як зорганізувати колектив, що змінити, а як зміна не спрацювала, то він із колективом шукають інших шляхів. ТАКИМ заміни НЕМАЄ. І школи в них світяться не одним - двома дітьми, а всіма. І люди до них намагаються відправляти власних дітей. Не поріть гарячку - завжди варто дивитись з усіх сторін
олександр
Як бути якщо 20 років керує навчальним закладом "САМОДУР" для якого люди якісь "овечки", і в навчальному закладі все робиться на ентузіазмі викладачів, а для нього чи час зупинився чи годинник зломаний, а для влади (лівої ,правої, кольорової)все байдуже.? На перевиборах завжди один кандидат . м.СУМИ
Адріана Химинець
Потрібно заборонити працювати вчителям-пенсіонерам після 10 років роботи після пенсії!. Досить! Вчитель у 40 років з двома дітьми немає ставки, тому що потрібно дати години пенсіонеру - це справедливо?
Коментувати
Світлана
У місті Комсомольськ Полтавської обл. можливо зекономити гроші не забираючи у вчителів 20%. У нас при кожній школі своя бухгалтерія і в кожній по два а той по три бухгалтера. Можна зробити централізовану бухгалтерію при відділі освіти як це було раніше. Також на сім шкіл міста в методичному кабінеті чотирнадцять методистів і їх можна зменшити до чотирьох чоловік.
Олена
В нашому місті одній школі вчителя написала листа до депутатів з проханням залишити 20% до окладу, В іншій колі нашого профілю вирішили всім по чесному 10% доокладу буз різніці досвіду та досягнень. Тільки в нашй школі директор визиавал всіх на "ковер" та погрожуючи пальцем кричала , якщо не підпишиме наказ про згоду з зняттям 20%, вона нас вижене. З цим урядом та його наказами ми стали ще більшими рабами при начальстві, ніж до революції.
світлана
Не даютьзаробітної плати , ні оздоровчих ,як жити?
світлана
Ми теж за збереження соціальних пільг
можливо й так
Та заради Бога. Шо ті, шо ці - а людей у відпустки без відпускних відправляють, пільги при вступі не зімають, а дітях економлять. Спочатку роблять, потім жахаються результату зробленого й починають шукати винних та шляхи впливу на "винних".
Василь
Учителів м.Первомайська Миколаївської області зобов’язали написати заяви на відпустку без збереження заробітної плати на 10 днів під загрозою звільнення з роботи
можливо й так
Для Василь: а до суду?
Коментувати
Юлия
Оставить депутатов на окладе? Поддерживаю,но знает ли Яценюк,что учителей также оставляют на окладе,снимая 20% надбавку за престижность? Оклад депутата 16 000 тысяч грн.,а оклад учителя 1400- 1800 грн. Предлагаю и депутатам установить подобные оклады.То-то будет ещё больше экономии!
можливо й так
Для Юлия: я никак не могу понять - ЗАЧЕМ НАМ ДЕПУТАТЫ???
Вчитель
А ПОЧЕМУ ВСЕ ГЕРОИ ТОЛЬКО ЗДЕСЬ,ДАВАЙТЕ НЕ СЛОВАМИ ГОВОРИТЬ,А ДЕЙСТВИЯМИ!ВЫХОДИТЕ НА ПРОТЕСТЫ,ПИШИТЕ МИНИСТРУ,А ТО ВСЕ БОЯТСЯ ЗАСВЕТИТЬСЯ,НО ВСЕ НЕДОВОЛЬНЫ,ЧЕМ ДОЛЬШЕ МЫ БУДЕМ МОЛЧАТЬ,ТЕМ БОЛЬШЕ КРОВИ ВЫПЬЮТ!В ЗАКОНЕ СКАЗАНО,ЧТО ЗАРПЛАТУ УЧИТЕЛЯМ НЕ СОКРАЩАЮТ,ПРИНЕСИТЕ ПОД НОС ЗАКОН НАЧАЛЬСТВУ!!!ВОТ И ВСЁ!
Коментувати
Татьяна
Если бы упразднили хотя бы 50% работников районо, гор оно, а также всяких академий непрерывного образования. Эти службы ну НИЧЕГО не помогают простому учителю, а только МЕШАЮТ и отвлекают от работы с детьми.
Олекса Позняк
Для Татьяна: 40 лет назад привёз направление на работу после вуза-В РОНО РАБОТАЛО 5 ЧЕЛОВЕК!!!!!!! Ученики знали в 5 раз больше чем сегодня. СЕЙЧАС 35 ЧЕЛОВЕК!!!!!!За 40 лет работы я не получил ни одного совета или помощи.Воровство и коррупция это работа РОНО. Привёз на вокзал детей в Артек отправлять со школы. Напутственное слово мера Омельченко:"Киев оплатил проезд проживание экскурсии в Артеке детям нашего города" Ученики начинают друг на друга смотреть:А за что РОНО с каждого по 2000 грн взяло?
учитель харківщина
35 чоловік в райво. ні вже більшепо пів-сотні
Коментувати
Родион
Контролюючі органи в освіті хитро замасковані під методичні служби. А без їх методичної допомоги вчителю ну не обійтися... Я не бажаю щоб ці люди залишились без роботи, хай ідуть в школи , де є вакансії. Але пихатість, професійна деградація, відірваність від реалій сучасної школи для багатьох з них буде нездоланною перешкодою.
Олександр
Сущность работы методических служб заключается в одном слове "имитация" , для этого существует еще и магическое слово "контроль" - чиновники от образования в целом исправно рапортуют о проделанной учителями работе, на этом методическая работа заканчивается. А в школе работать не смогут - там надо вкалывать, да еще и покупать все за свои деньги и собирать по случаю семинара или аттестации, или дня рождения методиста
Ніна
Повністю підтримую колег щодо методичних служб: некомпетентність, зверхність, нав’язування підручників, зошитів, непотрібної літератури. Це ж саме стосується інститутів удосконалення кваліфікації-- плюс побори і формальність курсів. В умовах економії коштів пропоную проводити курси підвищення кваліфікації дистанційно.
Семенівна
А ще неохідно ліквідувати МАН !!!!!!Додаткове навантаження вчителю! Фікція!!!
Коментувати