Антикризові заходи не вплинуть на зарплати освітян

Коригування бюджету не позначиться на розмірах заробітної плати, стипендій та інших соціальних виплат

Антикризові заходи не вплинуть на зарплати освітян

У Міністерстві освіти і науки повідомляють, що коригування видатків Державного бюджету України не позначиться на соціальних виплатах працівникам освітньої галузі та студентам.

"Прийняття Закону України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" не порушить для освітян соціальних гарантій, що діють на території України", - йдеться у повідомленні МОН.

Зокрема, продовжуватимуться виплати надбавок за вислугу років, допомоги на оздоровлення при наданні щорічної основної відпустки, винагороди за сумлінну працю тощо.

Також незмінним залишається для учителів та викладачів розмір педагогічного навантаження на ставку. Незмінним залишиться педагогічне навантаження вчителів загальноосвітніх навчальних закладів, керівників гуртків, секцій, студій, клубів, творчих об'єднань позашкільних навчальних закладів, а також педагогічних працівників початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів (шкіл естетичного виховання).

Здійснюватиметься виплата надбавки, яка встановлена педагогічним працівникам з метою підвищення престижності праці.

"Зважаючи на складну економічну ситуацію в країні Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" Міністерству освіти і науки України зменшено видатки на поточний рік на 792,6 млн. гривень, проте таке коригування не позначиться на розмірах заробітної плати, стипендіях та інших соціальних виплатах працівникам галузі та студентам", - наголосили у міністерстві.

Як відомо, 25 березня уряд ухвалив рішення про збереження виплати надбавок для педагогічних працівників. Також на засіданні прийнято рішення про збереження в 2014 році обсягу педагогічного навантаження 18 годин на тиждень.

Освіта.ua
04.04.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вчитель
пані Гріневич на зустрічі з освітянами Херсону повідомила,що в Україні немає закону за яким можна підвищувати нам зарплатню. Ось як!
олеся
у нас хочуть економити на вихователях.Забирають пестижні.Залишають голу ставку.Хай починають економити із себе.а не з найбідніших.
Наталья
Не хочеться вірити, що така освічена людина, як Арсеній Яценюк, підписавши накази 88 і 89, руйнує українську освіту та культуру, принижує українського вчителя, українського бібліотекаря ! Та можете забрати ці ваші подачки взагалі! Але тоді, справедливості ради, поверніть нам наші зарплати, начисляючи їх , як за законом, за тарифною сіткою і з мінімальної зарплати 1218, а не з 852 грн., оскільки навіть з тими відсотками вчителі і бібліотекарі не доотримують від 500 до 1000 грн., а якщо, згідно цих постанов, з людей познімають ще якісь суми, то для освітян це буде крах!
111
Для Наталья: Просьба озвучить содержание приказов.
Мария
Кабінет Міністрів України постановляє: Внести до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 23 березня 2011 р. № 373 “Про встановлення надбавки педагогічним працівникам дошкільних, позашкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів, вищих навчальних закладів I—II рівня акредитації, інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування” (Офіційний вісник України, 2011 р., № 26, ст. 1080) такі зміни: в абзаці першому слова “в розмірі” замінити словами “у граничному розмірі”; доповнити пункт після абзацу першого новим абзацом такого змісту: “Розмір надбавки встановлюється керівником закладу (установи) у межах фонду оплати праці.”. У зв’язку з цим абзац другий вважати абзацом третім.
Коментувати
Мария
Анекдот по этому поводу: вызвала директор в школу отца ученика и объясняет "Ваш сын просто издевается над учителями". Отец в ответ: "А что плохого в том, что он подражает Министерству образования?"
Мария
Сколько же можно врать! Светлана совершенно верно трактовала - "до 20% у межах фонду оплати праці" - єто значит можно и 1% и не платить совсем. Цены выросли, зарплаты урезали, зато требования увеличивают с каждым днем. Это просто наглая издевка над педагогами!
Светлана
4648 від 07.04.2014 класне керівництво: у 1 – 4 класах – до 20 відсотків, у 5 – 11 класах – до 25 відсотків; перевірка зошитів: у 1 – 4 класах – до 15 відсотків, у 5 – 11 класах – до 20 відсотків; Розмір доплати встановлюється керівником навчального закладу (установи) у межах фонду оплати праці. А министр обещал не уменьшать зарплату. Теперь на местах будет отговорка, что нет денег, чтобы не платить. И тоже самое касается 20% за престижность. Міністром фінансів України було прийнято рішення про запровадження гнучкого стимулювання праці педагогічних працівників встановленням надбавок в розмірі до 20 відсотків посадового окладу Только при наличии денег. Министр говорит одно, а делается другое.
Юрій
м.Первомайськ, Миколаївська обл. Вимагають піти за свій рахунок на 2 неділі. Пора починати МАЙДАН!
Учитель
Для Юрій: г. Дружковка, Донецкая обл Мы уже года три их берем ежемесячно, выбирая 14 за год до последнего. И в этом году все по графику - с января уже 6 административных. А вы первый раз с такой экономией столкнулись?
Коментувати
Максим
ДПА 2014: Всі збірники завдань та відповіді 9 клас: http://vk.cc/2rlWdS Всі збірники завдань та відповіді 11 клас: http://vk.cc/2rkXp6
Викладач
Стипендії, з/пл. і надбавки не зменшаться. Нормативи незмінні. Але, нещодавно оголосили, що потрібно до скорочення штату на 20%. Поки що усно, без жодних наказів, розпоряджень і т.п. Знов пакращєння. По стипендії зрозуміло що буде - якщо розмір стипендії незмінний, то треба буде скоротити кількість стипендіатів, шляхом підняття вимог (і Вакарчук, і Табачник про це вже говорили не 1 раз). А по зарплатам і навантаженню - можна хіба що скоротити норми навантаження (аудиторні години скоротити, час на перевірку робіт зменшити, частину робіт взагалі в навантаженні не враховувати). І з/пл не зменшиться, і навантаження не зросте, і скорочення реалізується. Проходили, бачили. Як вам 0,25 год./1 студ. на керівництво семестровою роботою з розрахунками на 20-30 стор. (11,25 хв. на видачу завдання, консультування і 2-3 перевірки, з урахуванням виправлення недоліків)? Зробимо 0,15, або взагалі відмінимо роботу. Головне, що буде дотримуватись норма до 900 год. на рік і збережеться з/пл з надбавками.
так
Можна і потрібно економити розумними способами!!! Роздуті штати районо, облуно, інститутів післядипломної освіти - це ракова пухлина на тілі трудяги -вчителя. Ці структури себе давно дискредитували. Таких одиниць в Європі давно нема, а зекономлені кошти дадуть можливість достойно оплачувати роботу учителя.
НИК
Для так: підтримую 100 - %. Ці завкабінетами, методисти - жах! У нас ще фішку придумали - обовязково звітувати відеоматеріалами. Проводив - не проводив, як проводив - головне фото і відео. А ще скажу непопулярну річ. Економити реально можна на безкоштовних обідах. Дивлюся у нас в школі. Учням 1 - 4 класах дають безкоштовно булоку/ пиріжок і чай. Так діти не їдять, вчителі виносять ..., або діти беруть і потім все на підлозі валяється... Одиницям це реально потрібно. Ще діти, які під опікою. Держава щомісяця виплачує опікунам більше 2 тис., цих грошей достатньо для того, щоб дати дитині на обід. От багато хто із нас витрачає на дитину щомісяця 2 тисячі?
олена стецько
Абсолютно згодна! Безкоштовне харчування реально потрібне 2-5% учнів початкових класів. Решта - просто нехтують тими сніданками чи обідами, а це колосальні гроші в масштабах країни. Отут-таки й економити. Колись Тетчер відмовилась від безкоштовного молока в школах Британиї, її за це просто знищували презирством , але ніхто з школярів з голоду не вмер, і згодом всі визнали, що рішення виявилося дуже раціональним.
Коментувати
Мария
Вот уж спасибо и низкий поклон новому правительству, что они не отобрали нашу зарплату! Просто смешно, как это им в заслугу выставляется.Это теперь мода такая - пообещать сделать людям гадость, а птом отменить свое обещание и ждать, что все за это в ноги кланяться будут!Пусть лучше свои зарплаты урежут. Яценюк обнародовал свою годовую зарплату по декларации - почти 2 миллиона, поделите на 12 месяцев! Неужели он работает больше, чем учителя в школе? Получается, что почти в 50 раз сильнее трудится! И не стыдно говорить людям при этом - затяните пояса.
НИК
Для Мария: Нет, ну ,конечно, Азиров вам до фига повышал! В декабре было повышение или в январе? Помню его спич по поводу того, что зарплата вырастет на 600 грн. по сравнению с ....2008 годом.Еще бы 1812 год сравнил. правительство впервые реально сказало, что ПОКРаЩЕННЯ не будет. Регионалы разворовали все(это же признала сама ПР) Вот учителя, должны по логике быть разумными людьми, что вы нрете? 23 года дерибанили страну - вот и результат.
Мария
Азиров может и не повыщал, но хоть не понижал, а нынешние, если бы не профсоюзы, как вы выразились "ноющих" учителей, то повысили бы нагрузку на ставку, что = пнижению зарплаты. Так что считать мы умеем. А вот по поводу оплаты за тетради и классное руководство пока ни слова. Предложение снять эти оплаты пока остается в силе. Никто ПР не защищает, безусловно разворовали, но нынешние вроде бы 4 года назад уже были у власти, или все это забыли, когда были у власти Ющенко и Тимошенко, и что меньше воровали? или у нас зарплаты были выше?Просто не нужно делать героев из нового правительства за то, что они нам пока не уменьшают зарплату, это же просто смешно говорить "спасибо" соседу за то, что он не залез в мой карман. А по поводу зарплат депутатов ВР еще раз почитайте мой предыдущий комментарий: средняя зарплата учителя 1 категории с тетрадями, классным руководством, надбавками за стаж и т.д. около 3300 грн., а депутата ВР около 150 тыс. (судя по декларации товарища Яценюка), они что в 50 раз больше работают?
НИК
Для Мария: Ну если вы помните, то надбавку 20 - % "за престижність праці" как раз Тимошенко ввела - без нее сейчас вообще туго пришлось. А что повысил Янукович? Я не адепт Тимошенко, но это факт
Коментувати
Елена
Сколько можно врать? Отдел образования г. Антрацит Луганская обл. разослал во все школы города приказ о том, чтобы с 1 сентября 2014г. в школах были уволены все внешние учителя-совместители. А учителей находящихся в штате посылают на дополнительные курсы повышения квалификации по другим предметам. Т.е. учителя стали массово проходить по 2-4-ро курсов повышения квалификации по различным учебным предметам. Так, например, учитель начальных классов повышается по этике, физкультуре, истории, химии, физике, информатике, зарубежной культуре и т,д) и потом будет в новом учебном году преподаватель эти предметы вместо квалифицированного учителя-совместителя, которого должны будут уволить согласно поступившего приказа зав.гороно госпожи Гетьмановой Л.М., которая в приказе ссылается на документы нашего правительства с формулировкой «в связи с кризисным состоянием экономики..». Благодаря подобным мерам можно только догадываться какое будет качество образования в нашем городе. ТАК МЫ ПОДНИМАЕМ ПРИСТИЖ...
Светлана
Для Елена: Как может учитель начальных классов преподавать химию или физику? Это бред! В Алчевске той же Луганской области такого нет.
111
Возможно, пытаются наскрести учителю начальных классов 24 часа на случай, если это будет ставка. А некоторые директора на 19 часов набирают 2 или 3 учителя одной специальности и вся школа имеет неполную нагрузку.
Елена
Для Светлана: Вот и я хочу знать как это возможно. Но руководителю Антрацитовского отдела образования виднее - она так решила решать кризисные ситуации. Я учитель-совместитель в одной из школ города, где таких как я еще 6 учителей. Нас всех уже ознакомили с этим приказом
Коментувати
Віталій
Повернули би назад систему не переведення учнів, які вчилися на 1 і 2 по старій системі оцінювання. А також ввели б обмеження на допуск до ЗНО - вчишся на початковий і середній рівень - на ЗНО дорога закрита, іди в середньотехнічні заклади. Тоді б це стимулювало учнів та батьків.
актинилава
а нас змушують іти за власний рахунок у відпустку, теж говорять не офіційно, мотивують, що грошей немає, і я згодна з Михайлом про відміну таборів відпочинку у школі, які зовсім непотрібні
Та отож
Для актинилава: Що означає "змушують"?
Учитель
А вот то и означает. Мы, например, в марте ушли на карантин, нам оплатили 2/3. Сказали, что административных теперь не будет. Но не тут то было. В пятницу на совещании перед каникулами попросили еще по 2 взять (с января уже 4 взяли), аргументируют - денег нет, зарплату платить нечем, нужно экономить.
тато-мама
Для Учитель: Да, это сложно. Как-то коллектив школы, где мы в то время работали, подал в суд по поводу несвоевременной выплаты зарплат. Суд мы выиграли. Вот вам вариант.
Коментувати
рар
не вплинуть?! а давече 2 апреля на собрании профсоюзных работников города зачитали официальное письмо от губернатора области с рекомендациями - ставка 24 часа, билиотекарь только полставки, 50% выслуги, внешкольные учреждения перенести в школы... скоро эти "рекомендации" станут приказом
Arlin
Для рар: А за что библиотекарям больше. Я работала в уч.заведении, где библиотекарей было 4 человека. Все по ставке. И все сидят в Вк и одноклассниках. Библиотека, как и читальный зал всегда пустые. Работа раз в год - выдать первокурсникам книжки и второй раз собрать. А когда приходишь и просишь что-то найти, так они свой зад (простите) с трудом от кресла отрывают.
Коментувати
Ирина
А про класне керівництво та перевірку зошитів знову ні слова....
111
Если бы захотели экономить, не делили бы на 2 группы класс на украинском, русском, английском и физкультуре. Убрали бы лишних людей из школы: организатора, социального педагога и психолога. Дворника, сантехника, слесаря в школе реально нет, но их ставки кто-то исправно получает. О раздутых штатах районо много раз говорили. Вместо этого каждый раз пытаются увеличить нагрузку учителя. А часов у многих неполная ставка. Зато администрация постоянно приписывает себе замены по вакансии, то есть никого не заменяя. Уборщиц тоже реально меньше, чем ставок. Значит, есть трудовые книжки чужих людей. Кто проверит?
Віталій
Для 111: З яких це пір педагог-організатор, соціальний педагог та практичний психолог стали "зайвими" людьми в школі? Можливо, у Вас на цих посадах працюють "свої" для адміністрації люди, а я, як педагог-організатор, кожного дня працюю в школі з 8 ранку до 6 вечора, фактично без перерви, всі конкурси, акції та інший непотріб, придуманий управлінням освіти, центрами творчості та всілякими організаціями (як офіційні, так і не зовсім) спихують на мене, при цьому ставка у нас, повірте, не надто велика (без врахування доплати 20 % я ще 3 роки тому отримував менше 1 тисячі грн. саме як організатор, та й зараз, маючи невелике довантаження у вигляді годин за фахом, маю в середньому 2 тисячі, за які я маю прогодувати свою родину, одягнутися, сплатити комунальні послуги - а далі, як пощастить, на що ще вистачить коштів). І виходить, моя посада зайва? Так само у нас, вибачте, пашуть, і соціальний педагог, і практичний психолог, враховуючи, скільки у нас є ще клятої паперової роботи.
Та отож
Для Віталій: добре, що у вас так. Є школи, де названі категорії займаються ЛИШЕ паперовою діяльністю. Через те і відношення у людей таке.
111
Для Виталия: А у нас все конкурсы ложатся на плечи учителей, а названные товарищи носят по школе бумажки, отсиживаются в кабинете, сочиняя бумажки. От детей они далеки.
Коментувати
Михайло
Я вважаю, що найкращим способом зекономити кошти в освіті стане відміна денних літніх оздоровчих таборів при загальноосвітніх школах, на які йдуть величезні кошти, а користі від них немає ніякої. А в цьму році вимагають залучити до таборів набагато більшу кількість дітей, ніж минулого року, відповідно більше грошей на це потрібно виділити. Але чи достатньо їх буде хоча б на харчування в нинішніх умовах, коли ціни на продукти ростуть не по днях а по часах. Та й діти йти у табори не мають бажання, і батьки не хочуть їх відправляти, особливо у селах.
Та отож
Для Михайло: певно що розмови про відмивання грошей на таборах не зупиняються ні на мить. А особливо в ті моменти, коли батькам повідомляють про НЕОБХІДНІСТЬ перебування дитини у таборі, а для того про НЕОБХІДНІСТЬ здати гроші на харчування. Скільки б грошей не було - або харчування повинно бути безкоштовним повністю, або ПЕРЕБУВАННЯ В ТАБОРІ - Д О Б Р О В І Л Ь Н И М. Діти, батьки яких бажають зайняти дітей в довгий літній день, у будь-якому випадку знаходять можливість спонукати дитину до відвідування табору. А якщо в тому таборі дітям цікаво, то приходять усі, ще й друзі-подруги...
Елена
Согласна с изменениями в отношенни летнего оздоровления. Нам уже сказали, что надо "оздоровить" больше детей, чем в прошлом году, и родительская доплата за питание бутет примерно 6 гривен. Те, кому реально не с кем оставить ребенка, в лагерь идут, остальные - из - под палки. Если набирать тех, кому надо и не заставлять будет процентов 30 от плана.
UU
На пришкольных лагерях кормятся коммерческие организации, поставляющие продукты в лагерь по согласованию с городскими властями. У нас доплата родителей за питание - 15 грн в день. "Отдыхать" в душных классах никто не хочет, родители платят деньги и увозят детей по-настоящему отдыхать , да и во дворе дома поиграть часто бывает полезнее. А для учителя это ад: лагерь, ДПА, инспекторство на ЗНО . Для тех, кто все-таки ходит в лагерь, нужно сделать что-то интересное. Играми, рисованием на асфальте, просмотром в жарком помещении телевизора, прогулками по хорошо знакомым местам долго не развлечешь, да и не пионервожатые - учителя. А на реальные экскурсии, кино и театры нужны деньги, выбиваемые из карманов родителей. Но их уже и так призвали затянуть пояса. Система лагерей на асфальте раздражает и педагогов, и родителей, особенно сейчас.
Коментувати
Сергій
Хочу перепросити за помилку в поепередньому дописі. В розрахунковому листі дійсно немає графи "Престиж", але доплата за це є. Вона в наших листках позначена як "20% Пост.КМ № 1130". Так що, можливо, і в пані Віоли ця річ прописана якимось іншим чином. Решта мною написано так як є.
Сергій
Освітяни фінансуються з місцевого бюджету. Він дотаційний. В цьому році не вистачало на зарплату на останні два місяці. Нещодавно стала відома вимога області зменшити видатки на освіту аж на 800 тис. грн.! Це ще один місяць, який не забезпечений заробітною платою. Про які соціальні гарантії йде мова, коли під питанням отримання звичайної злиденної заробітної плати? А такої фантастичної графи як "Престиж" зроду в розрахункових листках не було!