Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Капаліка
п. 23 - спростити як завжди, коли 5-7 років тому була тоненька тека, а зараз після кількох спрощень в сегрегатор товщиною 9 см. влазить тільки під пресом і на тонкому папері? Є елегантна ідея - створити асоціації ВНЗ з кожного профілю підготовки (на колегіальних громадських засадах). І суть акредитації за спеціальністю звести до того, що раз на кілька років державну атестацію проводити комісією у складі 3 представники асоціації (з інших ВНЗ), 2 представники ВНЗ, що акредитується, 2-3 представники роботодавців. І одразу видно буде чому студент навчився. А на сертифікаті писати - ми комісія у складі ... (поіменно, з зазначенням місця роботи і посади) підтверджуємо, що підготовка у ВНЗ за конкретною спеціальністю відповідає критеріям вищої освіти. А при акредитації ВНЗ в цілому (або при ліцензуванні спеціальності) вже можна аналізувати скільки книжок, комп’ютерів, виделок і унітазів в перерахунку на 1 студента. І реальне спрощення, і адекватна оцінка, і економія коштів.
Мурзилкін
ЄДЕБО скасувати в першу чергу. Користі від неї 0, що для ВНЗ, що для держави. У міжнародній практиці аналогів такої бази не зустрічав. Збирають гроші, і чималі на невідомо які рахунки. Для підтримки роботи ЄДЕБО у ВНЗ залучаються багато фахівців (і нераціональне використання трудових ресурсів, і знов таки марнотратство грошей). До біса такі інновації.
Dorosh
ЄДЕБО - типовий приклад бізнесу від чиновників. Нормативними актами забов’язують всіх працювати зі штучно створеною структурою – «Інфоресурс», яка отримала завдяки Табачнику статус державного підприємства, але при цьому в загалі не фінансується з державного бюджету, це вибачте відвертий бред. Це теж саме, як би при здачі звітів в міністерстві освіти нас ще б заставляли офіційно платити по тарифу за обробку нашої інформації, у зв’язку з браком коштів у держбюджеті на освіту (Табачнику ця б ідея показалась не такою б і ідіотскою). Всі навчальні заклади плюються, виконуючи саму чорну роботу по введенню даних та ще й платять за це гроші Інфоресурсу. А керівнички цього закладу, до речі хто вони там: держслужбовці (тоді який вони мають ранг Державної служби, якими нормативними актами затверджені їх посадові оклади), чи бізнесмени, чи вони самі вже заплутались, розказують, що завдяки ЄДЕБО корупція в освіті практично унеможливилась. Виходить ці моторні хлопці борються з корупцією, змушуючи...
Капаліка
Цілком згоден. Потрібна система конкурсу при вступі (не обов’язково ЄДЕБО). При цьому вважаю, що слід переходити до системи грантів на навчання. Абітурієнт реєструється взимку для вступу за певним фахом і здає відповідні екзамени ЗНО. Держава виділяє відповідну кількість місць за кожним фахом. За результатами ЗНО абітурієнт отримує сертифікат на безкоштовне навчання. І кількість бюджетних місць у виші буде залежати від кількості заяв в межах ліцензованого обсягу. Може виникнути конкурс на ліцензовані місця - можна зробити додаткові випробування, а ті, хто не пройшов будуть вступати до інших ВНЗ на бюджет. Тоді буде і свідомий вибір фаху абітурієнтами, і бюджетні місця будуть розподілені у відповідності до потреб держави до кращих ВНЗ. А "фабрики дипломів" вимруть за кілька років. І мобільність студентів буде - можна закрити семестр в одному універі і, зі своїм бюджетним місцем, перевестись до іншого.
Коментувати
Олег
Про відміну змін до навантаження викладачів ВНЗ, прийняті попереднім міністром, вже ніхто не говорить?
Syrik
Освітяни. Не забувайте про вступну компанію. Потрібно відмінити усі пільги, що видаються незалежно від здібностей абітурієнт. Діти шахтарів, діти інваліди тощо. Вони мають вступати на загальних підставах, адже це суперечить міжнародним стандартам!
Надія
Діти-сироти, інваліди, діти загиблих шахтарів повинні мати пільги! Той хто вчить таких дітей, вважаю, підтримує мене! У них важка доля - наш обов’язок бути милосердними до них!
сівльський директор
Пільги - після вступу, як от: безкоштовний гуртожиток, стипендія...
Arlin
Для Надія: не повинно бути ніяких пільг. Чим ті діти кращі від інших, нормальних, які через пільговиків не можуть вступити на бажаний напрям. А половина пільговиків - ледарі, бездарі з купленими довідками
Коментувати
Paul
1. Поділ класів на групи при вивченні ІМ в початковій школи при кількості 24 учні та вище, а не при кількості 28 і вище.
Ірина
Для Paul: Тут я цілковито погоджуюсь, але не тількі в початковій школі це потрібно. Зараз майже усі загальноосвітні школи не можуть похизуватися, що в них у класах більше 28 учнів. Якщо учнів 27 - то клас на групи не поділється (хоч 1 клас, хоч 9 клас), як тут вивчати ІМ?
мама
...в загальноосвитних школах понабирали и 1-Д,Ж,Е... по 32-39 чел.в ряду по 7 парт стоит! я бы и на математике делила классы-результат был бы лучше!
Коментувати
Elen
Забороніть відділам освіти змушувати учителів купувати підручники та зошити через них. Соромно від батьків, хай де хочуть там і купують.
1111
Центр навчально-методичної літератури у листі від 21.02.2014 р. стращає усіх свинцево-радіонуклідними збірниками ДПА (виданими не у цьому центрі) та грозить усім адміністративно-кримінальною відповідальністю за купівлю оних посібників. Але найстрашніші звірі в Україні "жаба, бєлочка і пєсєц". А тут бачимо усіх в офіційному листі. Монополію на розповсюдження білетів ДПА - скасували - чи ні? А то І.Шевченко планує запровадити репресії у школах, якщо діти та батьки купуватимуть на 40-60 % дешевшу продукцію інших видавництв, яку він називає контрафактною. Чи може учитель заборонити комусь купити на розкладці те видання, яке дитина чи батьки бажає? Театр абсурду - чи бажання залізти у кишеню?
Dorosh
Будь ласка, зверніть увагу на ЄДЕБО! Всі ВУЗи примусили набирати дані в їх базу даних і при цьому платити їм гроші. Користі для навчальних закладів від цього бізнес-проекту Д.В.Табачника - нуль. Так звана технічна підтримка, не витримує ні якої критики: помилкові поради, хамство, бажання в любому випадку виставити користувачів дурнями. Під час вступної компанії 2012 р. практично зірвали ії - ЄДЕБО «лежало», але Д.В.Табачник та його бізнес-партнер В.Б. Підліснюк стверджували що це невеличке непорозуміння в якому винні ВУЗи, які створили зайве навантаження на сервер ЄДЕБО. Зверніть увагу на ці дані опросу користувачів ЄДЕБО: http://vk.com/edebo. Будь ласка, зупинить цей бізнес.
Р
Треба додати ще п. 27 - Перевірка діяльності ДП Інфоресурс та приведення цієї "шарашки" до тями і ЄДЕБО до чинних НОРМАТИВНИХ документів, бо наразі воно працює на базі ніким не затверджених інструкцій і телефонних рекомендацій "технічної підтримки", яка на відсотків 70 "не при пам’яті" http://www.inforesurs.gov.ua
RRV
Особливо раджу звернути увагу на документ http://www.inforesurs.gov.ua/news/66-list-dp-nforesurs-vd-13062013-0101-14392-kervnikam-navchalnih-zakladv-ukrayini.html - лист № 01.01-14/392 від 13.06.13 Особливо на формулювання: "Оскільки Державним бюджетом не передбачено бюджетних коштів для фінансування заходів щодо організації та впровадження Єдиної бази, ДП «Інфоресурс» ... забезпечує укладання договорів з навчальними закладами ...". Таким чином, всі навчальні заклади фактично обкладені "податком на студента", оскільки плата за ЄДЕБО встановлюється залежною від кількості студентів. При цьому, не зважаючи на те, що ЄДЕБО фактично створюється за рахунок вузів, Інфоресурс перетворився фактично у ще один контролюючий орган, який іноді своїми вимогами ставить у тупик фахівців вузів. Я вже мовчу про подання Інфоресурсом до міністерства даних, які не відповідають дійсності, під час минулорічної вступної кампанії.
Коментувати
Мольба
учителя, здесь пишущие, молю Вас, валите из школы. Как вы достали своим нытьем про унижения и т.д. Как на митинги в свой выходной - валите молча аж бегом... а тут ноете... Школа без Вас не развалится
Дана
Для Мольба:а ти як сюди пролізло? не читай,щоб не дратуватись...
Коментувати
Вася
Європейські стандарти в освіті : ставка в 24 год за 1500 грн (150 $), папір, чорнило, принтер за власні котшти щоб роздрукувати завдання ДПА, скачані з офіційних джерел, бо в школі жоден принтер не друкує. Ввиявляється оргтехніку треба обслуговувати за гроші, які роками ніхто не виділяє. Давайте ще зарплату за квітень передами на потреби армії, за травень - на поточний ремонт школи, відпускних нам не треба - віддамо на відбудову держави після розрухи . "Покращення" наступило зненацька.!!! Слава Україні!!!
Ольга Головіна
Шановні освітяни! Єднаємось! Бо окрім нас, наші інтереси захистити нікому! Спочатку ця відміна врахування середнього балу, що принизило й дітей-відмінників, і батьків, і вчителів, які казали, що потрібно намагатись досягти високих результатів. Й наших дітей захистити нікому!.. Зараз це непряме зниження заробітної платні, бо на ту саму зарплату потрібно буде працювати на 30% більше. Цей міністр, можливо, й бажає як найкраще, але громадськість розчарована та у розпачі (щоб не сказати, у відчаї)... Хто щось, можливо, чув про "on-line платформа для збору пропозицій та громадського обговорення"? Де та коли це планується? А доки пишемо на сторінку Квіта на фейсбуці, листи на офіційну електронну адресу Міністерства освіти... Які ще будуть пропозиції?..
Guna
Для Ольга Головіна: Дозвольте не погодитись з Вами стосовно зменшення шкільного балу. Я підтримую започаткування.На мою думку, це ніякою мірою не принижує учнів, отриманні знання вони використають на ЗНО, а от настирливі "побажання" адміністрації стосовно "правильного"оцінювання суттєво зменшили. А обєднуватись потрібно і відстоювати свою думку теж. На превеликий жаль наша профспілка поки залишається малодієвою.
Ktyf
Только учитель берущий мзду может говорить, что отмена учета среднего балла аттестата его унижает!!! А меня унижает то, что этот балл учитывается!!!
скотобаза
вот облом моей училке, которая меня этими баллами в атестате попрекала. сука
Коментувати
Guna
Сподіваюсь, що пропозиції Мінфіна щодо збільшення тижневого навантаження до 24 годин так і залишиться пропозицією. Цього допускати категорично не можна. Години у навчальних програмах скорочуються, вчителі залишаються без навантаження, а значить і без зарплати. Уже зараз це є проблемою. Я єдиний спеціаліст у школі і не маю ставки. Догружають чим Бог послав і на тому дякую. Що у майбутньому будуть робити вчителі хімії, біології, географії, фізики? Це питання потрібно виносити на загальне обговорення.
Учитель
Для Guna: Для Puma Adidasenko: Нехай і 24 години навантаження, але і оплата нехай буде як в європейсього учителя - 15 000 грн. Чом би й ні.
Ірина
А вона буде такою: Дай Бог нашому теляті вовка зїсти...
Коментувати
olja
а 4 етап Всеукраїнських олімпіад буде у цьому році?
Оксана
Для olja: буде, з хімії за розкладом, тобто на канікулах
Коментувати
Orest
14. Прийняття нового Закону “Про вищу освіту”, розробленого групою під керівництвом Михайла Згуровського. Зараз цей проект уже застаріли і не відповідає багатьом європейським принципам вищої школи: віковий ценз (65-70р.), каденція ректора 3р., Вчена рада = Рада вчених, ... .
Алла
Шановні колеги! Наповнюваність класів дійсно треба змінювати. Наприклад, можна запровадити, щоб в класі було щонайбільше 25 учнів. Тоді можна їх чомусь навчити. А новий державний стандарт, це просто жах. Потрібно щось змінювати. Спершу переглянути навчальні програми початкових, а потім і старших класів. Навчальним закладам дати змогу вибирати підручники із запропонованого переліку самостійно, а не які нав’яжуть. А от якщо змінити навантаження з 18 на 24 години на тиждень, то це буде просто завал. Тоді вчителі взагалі нічого не встигатимуть. Порівнювати навантаження в школі і навантаження у ВНЗ не можна. Це всерівно що порівнювати 6-річну і 16-річну дитину. Хотілося б чітких і зрозумілих інструкцій для вчителя. А то приїхала перевірка з МОН і замість того, щоб допомогти в деяких питаннях, то тільки це не так і це не так. І на цьому все. Миру всім!!!!!
Дмитро
Для Алла: І чим же так легше в ВНЗ? Працював я в школі, тепер в ВНЗ. В школі має бути адекватний директор і завуч - тоді і вчителям легше.
w
До чого тут легше чи ні? Це різна робота.
w
Для Дмитро: До чого тут легше чи ні? Це різна робота.
Коментувати
w
Отак одним розчерком пера у всіх вчителів країни відібрали по чверті зарплати, адже години нізвідки не візьмуться. Вчитель сьогодні поставлений на коліна в багнюці, а тепер об нього можна і ноги повитирати, хай за їжу працює. Сумно... От вам і нові ідеали...
Оксана
Для w: Зараз значна більшість населення працює за їжу, але вчителям батьки не жаліються, що об них хтось ноги витирає
w
Для Оксана: Вас принижують, то ви й вважаєте, а чому інші ще не в гіршому положенні. Вчителі батькам теж не жаліються. А сюди ви прийшли, напевне, щоб отруту свою на когось вилити?
Коментувати
Олена
Збільшення навантаження приведе до ще більшого зниження якості освіти. А от скорочення штатів відділів освіти, які в першу чергу займаються лише статистичним збором інформації та організацією абсолютно непотрібної низки заходів ( різноманітних конкурсів як не читців, так незрозумілих науково-практичних конференцій) які, як правило, проводяться під час навчально-виховного процесу. Діти та вчителі постійно зриваються з занять, бо таким чином відділи освіти показують свою "напружену" роботу! А от поняття "методична допомога" взагалі зникло або перетворилося в понятт"чергова перевірка"!
Елена
Для Олена: Это хорошо, если конференция или конкурс! А когда вместо уроков посылают в филармонию. в цирк, в театр. Причем билеты нужно выкупить обязательно, независимо от того, пойдут дети или нет.
Дана
Для Олена: Будь-які зміни потрібно починати з себе. Зниження якості освіти відбувається і завдяки некваліфікованим вчителям, які не хочуть нічого робити: семінарів їм не треба, вони все знають; конференцій їм не проводь, лишня трата часу; участі у фахових конкурсах брати не будуть, не говорячи вже про веб-квести, інтернет-конференції та інші інтерактивні форми роботи. Запитується, а що проводити? Кожен методичний кабінет планує свою діяльність на діагностичній основі, тобто те що Ви замовляєте, те і проводиться. Не хочете ні в чому брати участь, не беріть. Творчий вчитель навчає творчу дитину. А у вчителя, який нічого не хоче, будуть такі ж і вихованці. А щодо відділу освіти, так підіть і попрацюйте на їхньому місці. Зарплата головного спеціаліста відділу освіти 1100 грн., начальника відділу освіти 1400 грн. Підіть покеруйте декілька місяців. Розробите свою "потрібну" низку заходів, будете проводити все після навчальних занять, у вихідні дні. Говорити кожен може про когось іншого, а Ви спробуйте про...
Ольга
Для Дана: Дійсно, у кожного своя робота, свої труднощі й проблеми. Звичайно, не лише від управлінь залежать наші конкурси, але погодьтеся: конкурс на конкурсі, ми забули, для чого існує школа, усі навіки обдаровані, а навчатися ніколи!!!! Пишемо твори для ДАІ, міліції, Червоного хреста.... А програми!!!! Калейдоскоп тем!!! А коли ж виробляти вміння?! А підручники?! Вправа: прочитайте текст (На півсторінки), дайте заголовок, укажіть стиль, назвіть ознаки тексту, визначте головну думку, і, нарешті, знайдіть речення з прислівником. І так кожна вправа!!! Дуже хотілося б, щоб відбулися зміни!!!
Коментувати
марія
ЗБІЛЬШЕННЯЇ НАГРУЗКИ НА ВЧИТЕЛЯ НЕ ПРИВЕДЕ НІ ДО ЯКОЇ ЕКОНОМІЇ. ДИВІТЬСЯ ВПЕРЕД: 1- КОГО МИ БУДЕМО ВИПУСКАТИ З ШКІЛ? НЕДОУЧОК. ІЗ СУЧАСНИМИ ГІПЕРАКТИВНИМИ УЧНЯМИ ЯКИЙ ВЧИТЕЛЬ ВИТРИМАЄ 24 ГОД ПЕДНАВАНТАЖЕННЯ НА СТАВКУ? 2 - ЯКА ПЕРСПЕКТИВА У ДЕРЖАВИ З ТАКОГО РІВНЯ ВИПУСКНИКІВ ШКІЛ? 3, 4, 5... КОЖЕН ЗНАЙДЕ АРГУМЕНТИ ДЛЯ ЗАПЕРЕЧЕННЯ ПРОТИ ТАКОГО НАВАНТАЖЕННЯ. ТЕПЕР ПРО ЕКОНОМІЮ: - ВІДМІНІТЬ ТАК ЗВАНЕ ОЗДОРОВЛЕННЯ; - ВІДМІНІТЬ ХАРЧУВАННЯ УЧНІВ МОЛОДШИХ КЛАСІВ ( НА НОРМАЛЬНЕ ХАРЧУВАННЯ НЕ ВИСТАЧАЄ, ТО ВАВІЩО ГОДУВАТИ УЧНІВ ЧИМ ПОПАЛО ?); ВІДМІНІТЬ КОНКУРСИ, ГОРУ ВИХОВНИХ ЗАХОДІВ, ПОРТФОЛІО ТА ІНШУ ДРІБІДЕНЬ - ДАЙТЕ ВЧИТЕЛЯМ ВЧИТИ УЧНІВ
Ліля
Для марія: а де взяти 24 години на ставку?з кожним роком годин все менше.Можливо,в гімназіях і ліцеях і є купа годин,а у звичайній середній школі з кожним роком кількість годин зменшується.У вчителів нашої школи по 13-16 годин.І немає де взяти більше,хоч би як і хотів.Класи не діляться на підгруппи.Кількість учнів з кожним роком все менша.Сидиш з 8ї до 16ї у школі,купа вікон.а заробітна плата низька
марія
Повністю погоджуюся. Напевно, будуть скорочувати, або відправляти на пенсію. Я ще надіюся. що нова влада розуміє роль школи у майбутньому держави і те, що на освіті економити - собі ж дорожче вийде.
Коментувати
За це стояв Майдан?
Я так підтримувала Майдан! І таке розчарування... Думалося, що новий міністр буде кращий ненависного Табачника. Я, якак ненавиділа Табачника всіма фібрами душі, сумніваюсь, може краще був би він. При ньому хоч 18 годин була ставка на тиждень. А цей новий, явно ж підтримає ініціативу Мінфіна про поетавне підвищення навантаження вчителя до 24 годин. Ви уявляєте? Ми, вчителі, і так зараз падаємо від втоми. А що ж буде потім????
Дмитро
18 годин в тиждень - це багато? А 900 годин в рік у ВНЗ - це нормально. 11-13 пар в тиждень, це і є 22-26 години. Так, що немає чого жалітися.
Ліля
Для Дмитро:так у вас есть эти 20 и больше часов.А где их взять в обычной школе небольшого городка?
Дмитро
Аякже))) Молодь працює на 0.5, 0.25, а є випадки і 0.1 ставки. За то мамонти сидять на цілих ставках складених з консультацій і заочників.
Коментувати