Osvita.ua Новини Табачник продовжить виконувати програму Януковича
Табачник продовжить виконувати програму Януковича

Міністр освіти розповів про пріоритети освітньої політики у 2013 році, зазначивши, що його міністерство продовжуватиме роботу над реалізацією Програми економічних реформ Президента

Табачник продовжить виконувати програму Януковича

У понеділок відбулася прес-конференція Дмитра Табачника присвячена темі основних пріоритетів освітньої політики у 2013 році.

Як повідомив міністр, у 2013 році його міністерство продовжуватиме роботу над реалізацією заходів, визначених Програмою економічних реформ Президента на 2010-2014 роки.

За словами міністра розвиток дошкільної освіти буде зосереджено навколо розширення мережі дошкільних навчальних закладів шляхом повернення приміщень закладів, що використовуються не за призначенням, введення в експлуатацію новобудов та відкриття дитсадків у пристосованих приміщеннях.

Наближення до параметрів ЄС за кількістю місць у дитячих садках Табачник назвав одним із головних завдань у сфері дошкілля.

Середня освіта на думку міністра розвиватиметься шляхом підвищення якості освіти у сільській школі, дієвим засобом виконання якого має стати оптимізація мережі сільських шкіл та створення освітніх округів. Також Табачник розповів про заплановане повне виконання програми "Шкільний автобус" у 2013 році, адже за його словами, динаміка її виконання за 2010-2012 роки продемонструвала чудові результати.

"1 вересня 2012 року розпочався старт нової української школи, і першокласники країни розпочали навчання за новим Державним стандартом", - нагадав Дмитро Табачник. За його словами, 1 вересня 2013 року на навчання за новими стандартами переходять учні 2-х та 5-х класів, а в червні 2013 року буде проведено другу Всеукраїнську акцію "Нові стандарти – нова школа".

Окрім того, він повідомив, що з 2013 року буде запроваджено загальнодержавний "Урок плавання". "Ця ініціатива МОНмолодьспорту зумовлена тим, що кількість дітей, які щороку втрачають життя через необережне поводження у воді, є сумною статистикою", - констатував міністр.

Найголовнішими завданнями на 2013 рік у напрямку розвитку вищої освіти стануть розроблення законопроекту "Про післядипломну освіту" та здійснення заходів щодо подальшої оптимізації мережі вищих навчальних закладів з урахуванням необхідності підвищення її якості та доступності.

Також, за словами Дмитра Табачника, Міносвіти запроваджуватиме конкурсний порядок розміщення державного замовлення на підготовку фахівців з вищою освітою, розширюватиме бюджетну програму з навчання студентів у провідних закордонних вищих навчальних закладах, розширюватиме участь провідних українських університетів у міжнародних рейтингах тощо.

Важливим пріоритетом міністр освіти назвав створення умов для збільшення кількості іноземних студентів, які здобувають освіту в Україні. За його даними, на сьогодні таких студентів є близько 60 тисяч.

Освіта.ua
25.02.2013

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!