Osvita.ua Новини В Україні пройшли Дні науки і освіти Російської Федерації
В Україні пройшли Дні науки і освіти Російської Федерації

Дні науки і освіти Російської Федерації в Україні проводилися 13-14 вересня з метою розширення партнерських зв’язків, обміну передовим досвідом та презентації української освіти російським колегам

В Україні пройшли Дні науки і освіти Російської Федерації

За підсумками заходів відбулась спільна прес-конференція міністра освіти і науки Російської Федерації Дмитра Ліванова та міністра освіти і науки молоді та спорту України Дмитра Табачника.

Під час прес-конференції Табачник зазначив, що це вже другий спільний захід освітніх відомств України та Росії – у вересні минулого року Дні науки і освіти України проходили у Російській Федерації.

"Ми переконалися у тому, що це був цікавий та плідний захід, що надав можливість зустрітися, обмінятися досвідом, подружитися та налагодити міцні зв’язки різним представникам освітніх структур. За підсумками Днів науки і освіти України у Російській Федерації підписано ряд двохсторонніх договорів", – зазначив міністр.

У свою чергу, Дмитро Ліванов зазначив, що сьогодні суттєво відчувається зростання запитів громадян наших країн до спілкування, обміну, більш глибокого вивчення мов, культур один одного. "Це є закономірним, адже таким чином зменшуються перешкоди, бар’єри, які розділяють наші народи, наші школи, наші університети, наших людей загалом. Історично спільне майбутнє, сусідство і мільйони людських зв’язків між нашими народами, безумовно, є факторами, які сприяють взаємному інтересу", – зазначив Ліванов.

Він також підкреслив інтерес російських громадян до української мови. "Ми відзначаємо в Росії великий інтерес до вивчення української мови, понад мільйон російських громадян вважають українську мову рідною", – заявив міністр освіти РФ.

У свою чергу Табачник повідомив, що відповідно до українсько-російських домовленостей, підписано міжурядову угоду про взаємне визнання Україною та Російською Федерацією наукових ступенів і звань.

"Таким чином, ми відійшли від процедури нострифікації дипломів, і відтепер талановиті дослідники України можуть навчатися в аспірантурі вищих навчальних закладів та наукових установ Росії і навпаки, а дипломи державного зразка Російської Федерації про присвоєння наукових ступенів і звань дають можливість працювати та займатися викладацькою й науковою діяльністю в Україні, а відповідні українські дипломи дають право працювати в Росії", – сказав Табачник.

Він також зазначив, що, на його думку, одним із найбільш знакових досягнень у галузі співробітництва українських і російських науковців став спільний методичний посібник для вчителів історії "Україна і Росія на перехрестях історії".

Ініціативи, запропоновані під час Днів науки і освіти Російської Федерації в Україні, за словами Дмитра Ліванова, будуть опрацьовані і реалізовані, і на його переконання, дадуть новий імпульс відносинам між двома країнами.

Підсумком Днів науки і освіти Російської Федерації в Україні стало також підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України, Міністерством освіти і науки Російської Федерації та ПАТ "Промінвестбанк" про подальші заходи з розвитку та поглиблення співробітництва в галузі загальної середньої освіти на 2012-2014 роки.

Згідно із підписаним документом, з метою забезпечення подальшого розширення співробітництва у сфері загальної середньої освіти міністерства налагодять обмін досвідом з питань модернізації галузі загальної середньої освіти, розроблять план спільних заходів з підтримки вивчення і викладання української мови та літератури в загальноосвітніх установах Російської Федерації, і, відповідно, російської мови та літератури в загальноосвітній навчальних закладах України, а також сприятимуть співробітництву українських і російських вчених, підтримуватимуть проведення спільних олімпіад, конкурсів і турнірів з різних шкільних навчальних дисциплін тощо.

Окрім того, міністерства і "Промінвестбанк" здійснять заходи щодо відкриття у Києві Українсько-російської гімназії з обов’язковим вивченням української мови та іноземних мов за навчальними планами, сформованими з урахуванням державних освітніх стандартів України і Російської Федерації.

Промінвестбанк забезпечить навчальний заклад пристосованим до навчального процесу приміщенням, а також візьме на себе матеріально-технічне забезпечення фінансування гімназії та вирішення усіх питань, пов’язаних із поточним функціонуванням закладу. Представники міністерств і "Промінвестбанку" візьмуть участь у роботі опікунської ради Гімназії.

Меморандум також передбачає опрацювання міністерствами питання щодо відкриття, за наявності для цього необхідних умов, аналогічного навчального закладу в Російській Федерації.

Освіта.ua
17.09.2012

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!