Україна - європейський аутсайдер за кількістю книг, що видаються

В Україні стали випускати менше книжок. В середньому кількість книг, що видаються в Україні, щорічно знижується на 10%

Україна - європейський аутсайдер за кількістю книг, що видаються

Як пише "Комерсантъ-Украина", про зниження темпів випуску книг повідомив президент Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів Олександр Афонін. Якщо в 2008 році було надруковано 58 млн екземплярів книг, то в 2009-му - 49 млн, у 2010-му - 45 млн, у 2011-му - 47 млн.

"У 2012 році кількість українських книг на внутрішньому ринку зменшилася на 15% у порівнянні з 2011 роком. Зараз в Україні видається одна книга на рік на людину, тоді як в Росії - п'ять книг, в Білорусі - 4,5, в країнах ЄС - 7. Показник менше 2,5 екземплярів на людину в рік вважається мінімальним рубежем, подолання якого негативно позначається на інтелектуальному рівні населення", - заявив Афонін.

У видавництвах підтверджують ці дані. Зокрема, виконавчий директор видавництва Кальварія Юрій Сокірка заявив, що як мінімум в 2-3 рази знизилося видання не тільки україномовних книг, але і взагалі творів українських письменників. "У порівнянні з 2008 роком обсяг накладів впав на 50%, ми щорічно фіксуємо зниження продажів", - повідомив він газеті.

Сокірка пояснив, що попит на українську літературу існує, однак негативна динаміка друкарства пояснюється відсутністю держпрограми, яка б підтримувала видання книг, і фінансування бібліотек: "Подібні програми існують у Польщі, Росії, і тільки в Україні вітчизняного книговидавця ігнорують".

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Микола Азаров, навпаки, заявляв, що тираж україномовних видань у 2012 році зріс на 165% порівняно з 2011 роком. "З початку року в Україні вже випустили 16 млн книг, половина з яких - українською мовою", - сказав Азаров на зустрічі з письменником Андрієм Курковим.

Корреспондент
06.09.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів