Osvita.ua Новини В УжНУ заявляють про спроби рейдерського захоплення університету
В УжНУ заявляють про спроби рейдерського захоплення університету

Колектив Ужгородського національного університету заявляє, що реформування вищої освіти на Закарпатті все більше нагадує спробу відвертого рейдерського захоплення навчального закладу

В УжНУ заявляють про спроби рейдерського захоплення університету

Про це йдеться у відкритому листі головному редактору газети "Освіта України" за підписом двох проректорів Ужгородського національного університету.

"У газеті "Освіта України" за 5 березня було опубліковано статтю Юрія Зущика "Вуж на пательні" з т.зв. "аналізом" результатів нещодавньої перевірки Ужгородського національного університету Державною інспекцією навчальних закладів, а також додано коментар голови цієї комісії Михайла Гончаренка", - йдеться у листі.

"Висловлюємо обурення з приводу голослівних тверджень голови Державної інспекції навчальних закладів Михайла Гончаренка щодо "маси!" виявлених в УжНУ порушень. Ставимо під сумнів якість роботи самої комісії, яка, функціонуючи якихось півроку (за словами п. Гончаренка), примудрилася перевірити 35(!) ВНЗ, порівняти результати й дійти висновку, що в Ужгородському національному університеті "ситуація найгірша", - зазначають співробітники університету.

У відкритому листі також зазначається, що "реформування вищої освіти на Закарпатті все більше нагадує спробу відвертого рейдерського захоплення найстарішого, найавторитетнішого та найпотужнішого вишу краю".

В УжНУ підкреслили, що усе відбувається при безпосередній підтримці певних очільників Міністерства освіти і науки, молоді та спорту. "Ситуація починає досягати апогею: для того, щоб до початку парламентських виборів посадити у крісло ректора УжНУ свою людину, у хід іде все, у тому числі й відверта фальсифікація".

В університеті зазначили, що "замість того, щоб вивчити причини обурення студентів та викладачів УжНУ, подається абсолютно довільне трактування проблеми. Це неприпустимо для такої поважної газети, як "Освіта України", котра є офіційним виданням Міністерства освіти і науки".

"Щоб сформувати негативну думку широкої громадськості про УжНУ, інформацію зумисне публікують в найавторитетнішій освітянській газеті країни під зневажливою назвою", - йдеться у відкритому листі до головного редактора газети "Освіта України".

Автори листа також зазначили, що процедура інспектування ДВНЗ "Ужгородський національний університет" відбувалася із численними грубими порушеннями чинних нормативних документів України в галузі вищої школи.

Вони повідомили, що на час завершення роботи комісії в університеті з 25-ти залишилося 4 експерти, у тому числі голова комісії та заступник. "Таким чином, експерти не були ознайомлені із повним текстом довідки, бо на момент формування документа їх взагалі не було в Ужгороді. Крім того, у т.зв. зведеному варіанті експертного документа факти були відверто спотворені, а підписи усіх членів міністерської комісії чомусь уже були каліграфічно виведені на окремому аркуші".

В Ужгородському національному університеті також зауважили: "Відверте приниження усього колективу вишу, безапеляційна фальш, намагання ввести громадськість в оману та спроба ведення подальшої війни проти викладачів і студентів університету спонукає оприлюднити текст експертної довідки Державної інспекції щодо перевірки УжНУ та коментарі й зауваження до неї професорсько-викладацького колективу нашого навчального закладу".

Освіта.ua
14.03.2012

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!