Буква "Ї" залишиться в українському алфавіті

У вівторок, декілька українських інтернет-сайтів купилися на фальшиву інформацію про те, що міністр освіти Дмитро Табачник заявив про намір скоротити кількість букв українського алфавіту

Буква "Ї" залишиться в українському алфавіті

Одразу декілька українських онлайн-ЗМІ повідомили у вівторок безглузду новину про те, що міністр освіти Дмитро Табачник начебто має намір скасувати букву "Ї" та запровадити замість неї сполучення "йі".

Повідомлення мало такий зміст:

"Міністр освіти і науки Дмитро Табачник заявив, що має намір скоротити кількість букв українського алфавіту з 33 до 32. Причиною скорочення стане відміна літери Ї. Про це пише щоденна ділова газета "Экономические известия" без посилання на першоджерело. "Справа в тому, що у букві "Ї" немає необхідності, – розповідає Дмитро Табачник, – вона легко замінюється сполученням букв "йі". Російська мова обходиться без букви "Ї", значить і українська обійдеться. Та і зрештою, скільки тій українській мові жити-то залишилось…"


Як повідомляє Watcher.com.ua, першим цю новину оприлюднив портал "Обозреватель", вказавши в тексті, що нібито така інформація з’явилася в газеті "Экономические известия". Після сайту "Обозреватель" цю новину передрукували видання "Спротив" та агенція "Мост". Насправді джерелом цього матеріалу є сайт "Uareview", на якому написано, що "всі згадані на сайті події та персонажі вигадані. Будь-який збіг з реальними подіями та людьми є випадковим".

У відповідь на цю публікацію Міністерство освіти у вівторок увечері поширило офіційну заяву, звернувши увагу на відверто провокаційний зміст повідомлення стосовно міністра освіти.

"Міністерство офіційно заявляє, що поширена інформація є абсолютною провокацією та брехнею. Міністр Дмитро Табачник взагалі не давав жодного коментаря з цього приводу", - йдеться в поширеній заяві освітнього відомства.

У Міністерстві освіти і науки також зазначили: "Складається враження, що окремі ЗМІ просто хочуть підвищити свій рейтинг за рахунок недолугого піару".

Після заяви Міністерства освіти щодо неправдивої інформації, "Обозреватель" спростував власне повідомлення, зазначивши, що інформація подана сайтом не відповідає дійсності.

Освіта.ua
28.02.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Alexander
Уважаемые господа пишушие коментарии. Неужели Вы не видите как СМИ и всякого рода идиоты и популисты разводят ВАС пытаясь вас отвлечь от насущных проблем образования! Продажную журналистику надо призывать к ответу! Считаю, что да ложь нужно наказывать! И насчет украинского языка уважаемые господа. Никто его отменять и ущеслять не будет. Это госудаственный язык и на нем никто Вам не запретит говорить. Это все истерия наших политиков, которые якобы борются за "счастье" нашего народа. Перестаньте быть пешками в их политических разборках.
Тетяна
Думайте. Если пошло ЭТО в работу, значит должно быть что-то, от чего ВАС отворачивают
Тетяна
Такого Міністра траба гнаті з України чим подалі, а буде не "УКРАЇНА" а "Украіна". І чого доброго йому ще захочеться слова на букву "и" придумати
Вася
З уст будь-якого попереднього міністра така інформація була б прийнята як абсолютний жарт. А від Табачника всього можна чекати . Тому багато хто і повірив.
вас
Але ж Табачник вже заборонив вживати слово "МОСКАЛЬ"! http://bereh.net/news/ne_moskali_a_tataro_slov_jany/2011-04-01-118
Myroslav
Шкода, що автори новини не дотерпіли до 1 квітня ))
Юра
"Та і зрештою, скільки тій українській мові жити-то залишилось…" убила просто ця фраза(( і це від міністра освіти...
Юрко
А офіційно спростувати інформацію про скорочення уроків української мови і літератури, ліквідація історії зась?
vova
откуда взялась эта мерзопакость?