Міносвіти запрошує до обговорення проекту Національної стратегії розвитку освіти

Міністерство освіти пропонує обговорити проект Національної стратегії розвитку освіти в Україні на 2012 – 2021 роки, що буде винесений на розгляд Всеукраїнського з`їзду працівників освіти

Міносвіти запрошує до обговорення проекту Національної стратегії розвитку освіти

Проект національної стратегії визначає основні напрями, пріоритети, завдання і механізми реалізації державної політики в галузі освіти, кадрову і соціальну політику.

Документ, що визначить пріоритети розвитку освіти на найближчі 10 років має скласти основу для внесення змін і доповнень до чинного законодавства України, управління і фінансування, структури і змісту системи освіти.

Розробка національної стратегії зумовлена необхідністю кардинальних змін, спрямованих на підвищення якості і конкурентоспроможності освіти, вирішення стратегічних завдань, що стоять перед національною системою освіти в нових економічних і соціокультурних умовах, інтеграцію її в європейський і світовий освітній простір, зазначають розробники документа.

Основною метою Національної стратегії розвитку освіти є підвищення рівня і доступності якісної освіти для громадян країни відповідно до вимог інноваційного розвитку економіки, сучасних потреб суспільства і кожного громадянина та забезпечення всебічного гармонійного розвитку людини як найвищої цінності суспільства.

Підготована стратегія розвитку освіти буде винесена на розгляд ІІІ Всеукраїнського з`їзду працівників освіти, що відбудеться 28 жовтня 2011 року в столиці України.

З текстом проекту Національної стратегії можна ознайомитися на офіційному веб-сайті Міністерства освіти і науки, молоді та спорту у рубриці "Громадське обговорення".

Освіта.ua
10.10.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Галина
Я много лет работаю в ПТУ. Когда - то государство учитывало, что учащиеся ПТУ - выходцы из беднейших семей, и обеспечивало всех детей бесплатным питанием и общежитием плюс формой. Сегодня хорошо обеспечены лишь сироты и дети, лишенные родительской опеки: более 700гр. стипендия плюс бесплатное питание и общежитие. А детям из неполных семей, неблагополучных , таких, в которых родители только числятся, но не заботятся о детях, не хватает стипендии, даже чтоб заплатить за общежитие и питание в столовой! А одеться , удовлетворить духовные потребности?
Олександра
Індивідуальне навчання у більшості шкіл -це добрий заробіток без турбот.Треба зберегти,а при потребі розширити сітку закладів для дітей з особливостями і .впровадити тимчасове право на індивідуальне навчання для дітей,скажемо після операцій.при переломах максимально до 3 місяців.Зараз саме тут багато фінансових порушень
Олександра
Подібно,складали проект ті самі,хто довів освіту до такого плачевного стану.Реформи треба почати зверху,необхідно ліквідувати районні,обласні управління освіти,Вони в умовах інтернет не несуть ніякої новаторської ідеї.Контроль за роботою шкіл повинна нести громада,Сьогодні,щоб оправдати своє існування всі ці структури займаються створенням різних паперів.А треба ,всі кошти кинути для підвищення зарплат вчителів,тоді прийдуть у цю галузь кращі,яким не будуть потрібні ні іспектори,ні методисти.Поки підвищували зарплати директорам,інспекторам,щоб вони організовувати вибори у своїх містах у "правильному "напрямки.Навіть вислів Франка,що "школа вчителем стоїть",перефразували,що" школа директором стоїть",Ну,а до учня йде вчитель,саме у нього імає бути найвища зарплата.Інакше ніякі реформи не будуть...
oksana
підтримую олександру
Коментувати