Проектом держбюджету-2012 передбачено збільшення фінансування освіти

Зареєстрований у Верховній Раді проект закону про держбюджет передбачає збільшення фінансування освіти в порівнянні з 2011 роком

Проектом держбюджету-2012 передбачено збільшення фінансування освіти

Зокрема, фінансування системи освіти, в порівнянні з 2011 роком, буде збільшено на 12,7 млрд грн - до 92,1 млрд грн (у 2011 році - 79,4 млрд грн), повідомляє Коммерсант-Украина.

Ця сума включає 20% надбавку до посадового окладу працівникам дошкільних, позашкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладів, а також підвищення студентських стипендій.

На думку першого заступника голови парламентського комітету з питань освіти і науки Максима Луцького, збільшення зарплат і стипендій є першочерговим завданням Міністерства освіти у 2012 році.

"Мінімальний оклад учителя сьогодні становить 636 грн. На ці гроші прожити неможливо, тому ми плануємо розробити нову тарифну сітку, орієнтуючись на економічні реалії", - пояснив Луцький.

Розмір стипендій у 2012 році для учнів ПТУ складатиме 297 грн на місяць (зараз - 276 грн), для студентів вузів I-II рівнів акредитації - 594 грн (зараз - 553 грн), для студентів вузів III-IV рівнів акредитації - 787 грн (зараз -732 грн).

"Фінансування освітньої галузі в нашій країні збільшувалося щороку, проте при цьому якість освіти дедалі погіршувалася", - зазначив активіст студентської профспілки "Пряма дія" Андрій Мовчан, порадивши владі "активніше боротися з корупцією та контролювати витрати чиновників".

Як повідомлялося раніше, прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив про те, що у 2012 році, середньорічний розмір посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС збільшиться на чверть (на 25,5%).

Освіта.ua
16.09.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Татьяна
"Как сообщалось ранее, премьер-министр Украины Николай Азаров, заявил о том, что в 2012 году среднегодовой размер должностного оклада работника I тарифного разряда ЕТС увеличится на четверть (на 25,5%).Как сообщалось ранее, премьер-министр Украины Николай Азаров, заявил о том, что в 2012 году среднегодовой размер должностного оклада работника I тарифного разряда ЕТС увеличится на четверть (на 25,5%).Как сообщалось ранее, премьер-министр Украины Николай Азаров, заявил о том, что в 2012 году среднегодовой размер должностного оклада работника I тарифного разряда ЕТС увеличится на четверть (на 25,5%)." - хи-хи)))))) наша зарплата на 20% в сентябре уже увеличилась))))))
Проректор хну ім.Каразіна Ілля Залюбовський
Це скажіть спасибі ректорам і проректорам,за те що попросили Дмитра Володимировича збільшити кошти на освіту.Тепер держзамовлення буде не 80 тисяч,а десь 100-105 тисяч.Також ми зменшили кількість пільговиків при вступі-з 75% до 25% для того,щоб вибирати кращих абітурієнтів.Віль Савбанович Бакіров-найдобріший і найкращий ректор України ХНУ ім.Каразіна,який любить студентів,як ніякий ректор,поважає їх студентське самоврядування.Він ще неразу непорушував правил прийому до вищих навчальних закладів,і за екзамени не брав жодної взяткиТому потрібно повернути вступні іспити (мінімальний прохідний бал-160 sp 200).Ми ж невідмовляємося від зовнішнього тестування,там прохід-124.Там ми не можемо вплинути на прохідні бали зно,це вирішує Дмитро Володимирович-найчесніший міністр освіти і науки України.
Уважний читач
Для Проректор хну ім.Каразіна Ілля Залюбовський: Цікаво, чи в усіх вузах такі грамотні проректори? З вашого висловлювання робимо висновок: оскільки ваш ректор ще жодного разу не порушував правил і жодного разу не брав хабара, то «потрібно повернути вступні іспити» для того,..(!?) щоб він порушив правила і почав брати хабарі?
Коментувати
Docent
Не вдалося мені знайти в проекті ДБ2012 опублікованому на сайті ВРУ інформацію ні про стипендії ні про зарплати бюджетників. Про мінімальну зарплати дійсно є. Та на жаль не вона визначає зарплату бюджетників, а оклад працівника 1 тарифного розряду ЄТС, який в свою чергу традиційно встановлюється постановами КМУ.
Docent
Крім того, все ніяк не дочекаюсь, коли ж почне виконуватися 57 стаття закону "Про освіту", згідно якої, "встановлення середні посадові оклади (ставки заробітної плати) науково-педагогічним працівникам вищих навчальних закладів третього та четвертого рівнів акредитації встановлюються на рівні подвійної середньої заробітної плати працівників промисловості". Відповідно до даних Держкомстату середня заробітна плата в промисловості за місяць у липні становила 3181. http://www.ukrstat.gov.ua/operativ/operativ2011/gdn/Zarp_prom_m/promm11_u.htm Отже оклад доцента (без доплат за науковий ступінь, вчене звання та за вислугу років ) має бути 6362 гривні. А насправді всього 2172.
Ольга
Для Docent: Никаких новых законов принимать не надо, надо выполнить 57 статью и всё, и не объявлять на всю страну, как министры "заботятся об учителях". Наверно не дождемся, еще и пенсию украдут по Реформе.
Коментувати