Уряд легітимізував Єдину державну електронну базу з питань освіти

Кабінет міністрів ухвалив рішення про створення Єдиної державної електронної бази з питань освіти

Уряд легітимізував Єдину державну електронну базу з питань освіти

Відповідно до урядової постанови, Міністерство освіти і науки має забезпечити створення та функціонування Єдиної державної електронної бази з питань освіти до 1 січня 2012 року, а також розробити та затвердити порядок її формування та функціонування.

Урядовим документом також затверджено положення про ЄДЕБО, відповідно до якого Єдина база з питань освіти є автоматизованою системою збирання, верифікації, оброблення, зберігання та захисту даних, у тому числі персональних, щодо надавачів та отримувачів освітніх послуг з метою забезпечення потреби фізичних та юридичних осіб.

У разі збирання персональних даних про фізичних осіб - учасників освітнього процесу - забезпечується отримання їх згоди на обробку відповідних даних в Єдиній базі.

Держателем Єдиної бази є МОНмолодьспорт, що має здійснювати контроль за забезпеченням захисту даних, що містяться в базі.

Створена єдина база є джерелом даних, що використовуються під час виготовлення документів про освіту, вчені звання та наукові ступені, ліцензій на надання освітніх послуг та сертифікатів про акредитацію, учнівських (студентських) квитків.

До Єдиної бази будуть внесені відомості, що містяться у базах даних, реєстрах, а також підготовлені у паперовій та електронній формі дані, що використовувалися у сфері освіти до створення Єдиної бази.

Слід зазначити, що Єдина державна електронна база з питань освіти вже функціонує, зокрема вищі навчальні заклади під час цьогорічної вступної кампанії забезпечують внесення даних до бази про факт прийому електронних та паперових заяв вступників для участі в конкурсі.

Також на керівників вузів покладено обов’язок вживати заходів щодо недопущення випадків незаконного поширення персональних відомостей про вступників.

Освіта.ua
21.07.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів