Наступний навчальний рік буде завершено 25 травня

2011/12 навчальний рік в усіх без виключення навчальних закладах країни розпочнеться 1 вересня та триватиме до 25 травня

Наступний навчальний рік буде завершено 25 травня

Відповідне урядове рішення, що внормовує питання завершення 2011/2012 навчального року, ухвалено у середу 13 липня. Рішення прийняте у зв’язку із проведенням в Україні фінальної частини європейського футбольного форуму ЕВРО-2012.

Органам виконавчої влади та місцевого самоврядування, в підпорядкуванні яких перебувають навчальні заклади, рекомендовано до встановленого строку завершити заняття в навчальних закладах незалежно від їх типу і форм власності.

У зв’язку із скороченням строків навчального процесу, зовнішнє незалежне оцінювання буде проведено в період із 14 травня до 7 червня. Вступна кампанія до вищих навчальних закладів стартуватиме 2 липня 2012 року.

Необхідно зазначити, що у зв’язку із необхідністю завершення навчального року до 25 травня 2012 року, загальноосвітні та вищі навчальні заклади країни мають оптимізувати навчальний процес з урахуванням відповідних обставин.

Міністерством освіти на початку червня вже надіслані відповідні рекомендації щодо оптимізації навчального процесу в вищих навчальних закладах, що передбачають встановлення тривалості першого і другого навчальних семестрів по 17 тижнів кожний з обсягом тижневого навчального навантаження у семестрі 30-36 годин.

Зимова екзаменаційна сесія студентів відбудеться з 11 по 31 січня 2012 року, відповідно літні іспити студенти складатимуть з 25 травня по 5 червня 2012 року.

Зимові канікули у вищих навчальних закладах розпочнуться 29 грудня та триватимуть до 10 січня, літні - 6 червня 2012 року.

Вручення дипломів про вищу освіту випускникам вищих навчальних закладів у 2012 році відбудеться не пізніше 5 червня наступного року.

Навчальний графік школярів також буде оптимізовано. Зміни, зокрема стосуватимуться учнів 9-х та 11-х, для яких навчальний рік буде завершено раніше, з урахуванням проведення державної підсумкової атестації та отримання документів про освіту.

У 9-х класах державна підсумкова атестація за попередніми даними проводитиметься з 18 по 30 травня, а ДПА випускників 11-х класів буде проведена з 4 по 11 травня.

Документи про повну загальну середню освіту випускники 11-х класів отримають 25- 27 травня, а 9-х класів - 30-31 травня 2012 року.

Свято "Останнього дзвоника" у загальноосвітніх навчальних закладах традиційно проводитиметься 25 травня.

В міністерстві освіти підкреслюють, що перенесення строків у 2011/2012 році не стосується початку занять. Новий навчальний рік традиційно розпочнеться 1 вересня.

Освіта.ua
14.07.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Выпускница_2012
Наверное,некорректно с моей стороны так высказываться,но объясните пожалуйта,что значит "оптимизировать учебный процесс"? Конечно понятно,что государству намного важнее провести Евро,чем выучить! будущих врачей,учителей и людей других профессий,которые буквально через 5-6 лет будут учить и лечить детей как простых работяг, так и представителей более высоких чинов. Думаю,что сокращение и уплотнение программы никак не отразится на сложности ЗНО. А очень жаль... Точнее, очень несправедливо... Кстати, 30% выпускников 2011,сдававших математику не знают теорему Пифагора. Это - 2011год. Так что, еще пару лет и экспериментов над выпускниками,да впрочем, над всеми учениками,и, таблица умножения станет высшим пилотажем!
випускник 2012
А як же нам здавати ЗНО? Коли часу на підготовку до іспиту після випуску практично не буде?
NIKA
Для випускник 2012: готуватися до ЗНО треба починати вже, бо в процесі навчального року нічого не вийде)))))
Коментувати
Настя
Я думаю, что уже нужно привыкнуть к идиотизму, которых происходит в нашей стране. Жалко учеников 11 класса, программу, скорей всего сократят, как обычно это делают, а вот в тестах будет полный объем...зачем вообще учиться в школе если знания получаем благодаря репетиторам. Самообразование, самообразование....достали уже издеваться над выпускниками
Світлана
У цьому році ми гонки вже пережили, випускала 11 клас: 27 травня видали бланки для виписки документів (хто виписував, знає, у чому пекло), 28 зранку останній іспит у школі, після обіду - вручення медалей у виконкомі, 29 останній дзвоник, 30 - один день для підготовки до випускного, з 31 на 1 червня випускний, 2 чевня - перший тест ЗНО. .Разом з усім цим стоси паперів, звітів, відомостей, уроки в інших класах із звітами. Колеги уявляють про що я говорю. Результат: за останні 10 днів травня з 52 кг залишилося 46 + паталогічне знесилення через недостачу сну (1,5 - 2 години на добу). Цікаво, хтось із міністерських дружин пробував працювати у такому режимі. Заздалегідь співчуваю тим класним керівникам, які будуть випускати дітей у наступному році. Набирайтеся сил, терпіння і зайвих кілограмів:)
sunrise
Для Світлана: еще вы забыли, что 1 июня была ДПА в 9 классах, а перед этим итоговые контрольные работы, в установленные районно сроки.
Олександра
Для Світлана: Не виписуйте додатки - друкуйте їх !!!! І чого це раптом у вас 28 травня остання ДПА, якщо по всій країні проходила 26 травня?
Коментувати
училка
Да, бедным одиннадцатым классам не позавидуешь. Учатся по новым программам, "плавно" перешли с 12-летнего обучения на 11-летние, хронически учатся без учебников. Их никогда не успевают напечатать к новому учебному году. А теперь еще и футбол.... Как говориться "контрольный" в голову".
11-класник
Для училка: +100500
Коментувати
IRA
СКАЖІТЬ,БУДЬ ЛАСКА,ЯК МОЖНА ДОБРАТИСЯ З КИІВСЬКОГО ЗАЛІЗНИЧНОГО ВОКЗАЛУ ДО ПРОСПЕКТА ГЛУШКАВА 2-А,4-Г,4.НАПИШІТЬ ТЕРМІНОВО.
innusja
Цікаво, а пришкільні табори будуть заважати футболу?
Просто учитель
Для innusja: Класне питання. Самому теж цікаво...
Коментувати
?!!!
Згадайте "свинячий карантин". Досвіт оптимізації навчально-виховного процесу у нас вже є...
Ольга
Не переймайтесь, все буде добре! Попереджені, отже - озброєні. Головне правильно спланувати і організувати навчальний процес. Вчитись треба без "розкачок", систематично, без перервно.
Людмила
Нічого, люди, прорвемося. Пригадайте цього річні контрольні роботи, минулорічний карантин. "Их бьют, они крепчают." Що наступне на черзі?
Евгенія
Це просто жах.....я в шоці...
Перехожий
Лише 11 клас раніше закінчував навчання, а в наступному році ще й 9? Чим далі, тим цікавіше. Немає ні одного навчального року, в якому б не було якихось експериментів.
Коментувати
Настя
Якщо відверто кажучи я завжди була шокована поведінкою міністрів, особливо у сфері освіти, але мені здається що цей закон це невідпрацьований ніким результат, ці люди не подумали ПРО НАСЛІДКИ!!!!
Леонід
Для Настя: Згоден в повному обсязі з тобою
Коментувати
Татьяна
Трудно понять принятие некоторых решений связаных с учебным процессом. То что наши дети мешают футболу - ясно. Как совместить нормальное окончание уч года и 7-8 классов сдающих аттестацию? Как учителю совмешать одновременное ведение урока и экзамен? Кто подччитал трудозатраты учтеля в подобных ситуациях? И к этому добавить нервозность администрации школы и родителей - по объективным причинам! Ни морально , ни материально ничего и никогда не компенсируют. И учитель сто раз окажется виновен!
sofia
Для Татьяна: Полностью вас поддерживаю, Татьяна, Только у нас все считают, что учитель не должен предъявлять счета, ОН ОБЯЗАН!!! По своим моральным качествам ОН ДОЛЖЕН все это выполнчть бесприкословно. Только наши руководители забывают, что в диком капитализме эти принципы не работают. ЗА ВСЕ НАДО ПЛАТИТЬ!!!
Коментувати
Небайдужий
Казав один поважний вчитель математики в моїй школі, що може з ймовірністю на 99 % виставити річні оцінки учням ще до 5 вересня. Так що не партися з виконанням річних програм, запишемо в журнал, А хто з дітей ХОЧЕ вчитися - той вивчиться, буде навчальний рік коротший на тиждень, два чи півроку.
Bessmer
Очень правильно сказано!!! Для Небайдужий:
Коментувати
учень
Ура, не буде практики!!!
Іринка
Для учень: Буде і практика, буде і табір - два в одному ...
Коментувати
***
Вы забыли, что у нас совсем недавно были карантины по месяцу и ничего, все программы были выполнены (на бумаге). А еще раньше учебный год заканчивался 25 мая. Главные проблемы - в содержании учебных программ и ЗНО, а не в длине учебного года!
Елена
Мне неясны такие вещи: оптимизировать процесс обучения в 11 классах - это сократить количество часов, отведенных на выполнение программы ( а это учтется во внешнем тесте?), или учиться на каникулах? Кроме того, будет ли учтено в программе ЗНТ то, что это первый выпуск профильной школы: в классах, например, физико - математического профиля программой на украинский язык отведен 1 час в неделю. Часов вдвое меньше по сравнению с другими профилями, а еще и сокращение часов ( при том, что в школах в процессе оптимизации категорически запрещают сокращать контрольные виды работ). Для учеников некоторых профилей это крайне неудобно, да и несправедливо. Хотелось бы разъяснений ДЛЯ РОДИТЕЛЕЙ будущих выпускников.
Леонід
Я вважаю що все має починатися з освіти. На мою думку,почати потрібно з педагогічних університетах.Сюди мають вступати самі розумні і здібні абітурієнти.Для цього в цих вузах потрібно підвищити прохідний бал з зовнішнього тестування хоча б так:з одного предмету 160 балів має набрати,з другого предмету 170,а з третього 180.Всіх педагогів навчати в строгому режимі,вчити без взяток,видавати всім без виключення стипендії.Тоді в нас і не буде взяточників в освіті.А в інших внз прохідний підняти до 140 балів.Тоді в нас будуть найрозумнішими педагоги і діти,бо ці педагоги будуть вчити розуму наших дітей.Також необхідно підвищити престиж викладача
любопытный читатель
Для Леонід: Классный рецепт решения всех проблем Украины: «самых умных – на строгий режим» И ни-ни…!!! А вы, Леонид, сами согласны «в строгому режимі» и только там, куда «пошлют»?
просто Микола
Для Леонід: Вибачте, я забув, що професія педагог дуже високооплачувана, і преспективна ,майже всі абітурєнти хочуть стати педагогами...
Леонід
Для просто Микола: По крайній мірі перспективна,тільки потрібно збільшити заробітну платню і підвищити стипендії вступникам
Коментувати
Мария
с последним звонком - бред! по-дурацки получается: разрыв в графике ВНО. они там совсем сдурели? на ВНО и так нервов не хватает, а тут еще последний звонок! а если кому-то нужно будет готовиться к ВНО, которое будет, например, 26 мая?
Риз
Для Мария: советую по-поводу ЗНО не переживать, в нём нет ничего страшного. Главное спокойствие и знания полученные за 11 лет обучения. Всего не запомнить, а на ЗНО как раз 40% того, чего не разу в глаза не видела)
Коментувати
Удивленный
А кто-то подумал про учебный процесс 1-8, 10 классов во время проведения в школе госаттестации 9 и 11 -тиклассников???? Ведь, работают те же учителя!!!!
sunrise
А разве об этом кто-то когда-то думал. Проблема еще в том , что учителей (а также школы) надо будет снять с уроков для проведения и проверки ЗНО в период когда проводятся контрольные работы в 5-8 и 10 классах. + последний звонок и выпускной не забудьте.
hellen
Для Удивленный: Да, учителя работают как многостаночники! А чего стоит хождение учителей по микрорайонам школ и переписывание детей! И это бы ничего, повесили на бедных училок и сбор справок о том, где выпускник учится! Посылают баб и собаками обзывают, ипросто двери не открывают... Какой там авторитет!?
Коментувати