Наука конче потребує підтримки держави

Якщо наука не отримає підтримку з боку держави, то опиниться у дуже скрутному становищі. Такий висновок зробив президент Національної академії наук України Борис Патон протягом зустрічі із Президентом України Віктором Януковичем

Наука конче потребує підтримки держави

Він наголосив, що сфера науки терміново потребує підтримки з боку держави. "Якщо ми будемо так продовжувати, як зараз – буде дуже скрутне становище", – вважає Б. Патон.

У свою чергу, Президент зауважив, що модернізація України та участь у цьому процесі національної науки є, безсумнівно, найактуальнішою темою в державі.

"На мій погляд, наука повинна бути ключовим інструментом у подальшій модернізації нашої держави, зміцнення її конкурентоспроможності. Безумовно, ми повинні з вами створити сучасні механізми участі науки у цьому процесі", - сказав Янукович.

Слід зауважити, що, незважаючи на низку заходів з боку держави, в Україні спостерігається падіння рівня науково-технічного потенціалу та зниження інноваційної активності. Однією з основних причин такого стану речей називають недостатнє фінансування науки та інноваційної діяльності, на що, згідно з Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність", передбачено бюджетні асигнування в розмірі 1,7 відсотка ВВП. Однак, фактичне фінансування науково-технічної діяльності з державного бюджету протягом останніх семи років не перевищує 0,4 відсотка ВВП.

Президент Національної академії наук України вважає, що для відродження науки в країні необхідно обов’язково об’єднати її з освітою і з виробництвом, підкреслюючи прикладне значення науки.

Віктор Янукович та Борис Патон також обговорили питання щодо важливості відновлення власної української науково-дослідницької бази.

"Найбільше, що втрачено – це оті експериментальні виробництва, дослідні заводи, конструкторські бюро. Вони дали те, що зараз називається інноваційними проектами. Це треба розвивати", – вважає Б. Патон.

Освіта.ua
09.06.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів