Вчені просять уряд збільшити фінансування науки

Про це йшлося під час прес-конференції, приуроченої до відкриття Всеукраїнського фестивалю науки

Вчені просять уряд збільшити фінансування науки

"У Законі "Про науку і наукову діяльність" передбачено фінансування на рівні 1,7% ВВП, проте ця норма вже десятки років не виконується і ми заледве маємо 0,5% ВВП", – зауважив віце-президент Національної академії педагогічних наук Володимир Луговий.

Його підтримав президент Національної академії мистецтв Андрій Чебикін. "Навіть у тих галузях, де ми відчуваємо, що можемо стати найкращими, можемо показати світові приклади видатних викладачів і студентів, ми відстаємо, бо матеріально знаходимось у злиднях", – констатував він.

На переконання віце-президента Національної академії медичних наук України Юрія Кундієва, наука радо би почала сама заробляти, але вітчизняна економіка не зацікавлена в результатах наукових розробок.

"Наші провідні галузі промисловості живуть за старими технологіями, про модернізацію в переважній більшості не йдеться, і тому в нових, значно ефективніших наукових розробках зацікавленості немає", – зазначив він.

Водночас В. Луговий розкритикував ідею розформування академій і перенесення науки в університети, скорочення академій наук і перерозподілу їхнього бюджету на користь університетів.

"Це психологія отих бідолах і злиднів, які замість того, щоб наростити щось, хочуть переділити те, чого й так майже немає", – сказав він.

За словами В. Лугового, "ніяких коштів не вистачить, якщо система розпорошена і не сконцентрована. Такої кількості вищих навчальних закладів, такої кількості студентів, не відібраних, не мотивованих, як у нас, не витримає жоден бюджет", – зазначив він.

Ю. Кундієв висловив переконання в тому, що українську науку ще можна реанімувати, але для цього потрібно вживати невідкладних заходів.

"Нам є ким пишатися. І якщо ми втратимо наукові школи, які ще поки що живуть, то потім буде надзвичайно важко, якщо взагалі можливо, відродити їх в майбутньому", – підкреслив він.

УНІАН
19.05.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів