Osvita.ua Новини Вчені просять уряд збільшити фінансування науки
Вчені просять уряд збільшити фінансування науки

Про це йшлося під час прес-конференції, приуроченої до відкриття Всеукраїнського фестивалю науки

Вчені просять уряд збільшити фінансування науки

"У Законі "Про науку і наукову діяльність" передбачено фінансування на рівні 1,7% ВВП, проте ця норма вже десятки років не виконується і ми заледве маємо 0,5% ВВП", – зауважив віце-президент Національної академії педагогічних наук Володимир Луговий.

Його підтримав президент Національної академії мистецтв Андрій Чебикін. "Навіть у тих галузях, де ми відчуваємо, що можемо стати найкращими, можемо показати світові приклади видатних викладачів і студентів, ми відстаємо, бо матеріально знаходимось у злиднях", – констатував він.

На переконання віце-президента Національної академії медичних наук України Юрія Кундієва, наука радо би почала сама заробляти, але вітчизняна економіка не зацікавлена в результатах наукових розробок.

"Наші провідні галузі промисловості живуть за старими технологіями, про модернізацію в переважній більшості не йдеться, і тому в нових, значно ефективніших наукових розробках зацікавленості немає", – зазначив він.

Водночас В. Луговий розкритикував ідею розформування академій і перенесення науки в університети, скорочення академій наук і перерозподілу їхнього бюджету на користь університетів.

"Це психологія отих бідолах і злиднів, які замість того, щоб наростити щось, хочуть переділити те, чого й так майже немає", – сказав він.

За словами В. Лугового, "ніяких коштів не вистачить, якщо система розпорошена і не сконцентрована. Такої кількості вищих навчальних закладів, такої кількості студентів, не відібраних, не мотивованих, як у нас, не витримає жоден бюджет", – зазначив він.

Ю. Кундієв висловив переконання в тому, що українську науку ще можна реанімувати, але для цього потрібно вживати невідкладних заходів.

"Нам є ким пишатися. І якщо ми втратимо наукові школи, які ще поки що живуть, то потім буде надзвичайно важко, якщо взагалі можливо, відродити їх в майбутньому", – підкреслив він.

УНІАН
19.05.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!