Держава окреслила коло завдань щодо реформування освіти в 2011 році

Президент України затвердив Національний план дій на 2011 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки

Держава окреслила коло завдань щодо реформування освіти в 2011 році

В рамках Програми економічних реформ "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава" передбачено також ряд державних заходів щодо реформування освітньої галузі.

Реформа системи вітчизняної освіти у 2011 році передбачає кроки держави з удосконалення системи управління освітою, підвищення якості, конкурентоспроможності освіти та забезпечення доступності освіти.

Зокрема удосконалення системи управління освітою має реалізовуватися шляхом здійснення єдиної освітньої політики та забезпечення наступності між рівнями освіти.

Цей напрям передбачає розроблення проекту Закону України про вищу освіту (нова редакція), із наданням провідним вищим навчальним закладам реальної автономії як засобу поліпшення якості вищої освіти, запровадження їх змагальності та відповідальності за результати роботи, посилення інтеграції освіти, науки, виробництва, наукової та інноваційної складових у діяльності вищих навчальних закладів.

Також в рамках удосконалення системи управління освітою передбачається сприяти підвищенню самостійності навчальних закладів у розпорядженні фінансовими ресурсами, в т.ч. розширення автономії загальноосвітніх навчальних закладів і спрощення процедури розпорядження фінансовими ресурсами.

У 2011 році буде продовжено процес оптимізації мережі навчальних закладів з урахуванням демографічної і економічної ситуації та необхідності підвищення якості освіти, шляхом створення освітніх округів, оптимізації мережі шкіл, реформування системи інтернатних закладів, завершення процесу передачі функцій з оперативного управління професійно-технічними навчальними закладами на місцевий рівень та утворення укрупнених регіональних вищих навчальних закладів.

В рамках підвищення якості та конкурентоспроможності освіти державою заплановано розроблення нових державних стандартів базової та повної загальної середньої освіти, а також професійно-технічної освіти. Нагадаємо, державний стандарт початкової загальної освіти затверджений урядом минулого тижня.

Також передбачено розроблення національної системи оцінювання якості освіти шляхом забезпечення участі загальноосвітніх навчальних закладів у міжнародних порівняльних дослідженнях з питань якості освіти.

Планується також розроблення та затвердження нормативно-правових актів освітнього міністерства щодо критеріїв системи рейтингового оцінювання діяльності загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів.

Державою буде вжито заходів щодо впровадження національної системи рейтингового оцінювання діяльності вищих навчальних закладів на основі методики, яка стимулює підвищення якості конкурентоспроможності вищої освіти, участь вищих навчальних закладів в основних міжнародних рейтингах найкращих університетів.

Програмою економічних реформ також заплановано широке запровадження інформаційно-комунікаційних технологій у загальноосвітніх навчальних закладах.

Держава, шляхом прийняття цільової програми розвитку професійно-технічної освіти на 2011–2015 роки, має намір мотивувати роботодавців до участі в підготовці навчальних програм, а також узгоджувати з ними освітні і професійні стандарти. Також заплановане переорієнтування навчальних планів професійно-технічних навчальних закладів на збільшення частини практичного компонента та масштабне запровадження програм стажування на виробництві.

Заплановане реформування освіти передбачає розподіл у вищих навчальних закладах навчальних програм академічного та практичного профілю, а також розвиток професійно-орієнтованої вищої освіти. В рамках цих заходів МОНмолодьспорт має розробити та внести на розгляд уряду проект акта КМУ щодо порядку розроблення стандартів вищої освіти.

Національним планом дій на 2011 рік передбачено забезпечення доступності освіти. Реалізація цієї мети передбачає посилення державної підтримки розвитку мережі дошкільних і позашкільних закладів, розроблення і впровадження нових підходів до виконання завдань щодо інтеграції в суспільство дітей з особливими освітніми потребами.

Запровадження профільного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах має відбуватися шляхом реалізації Державної цільової соціальної програми підвищення якості шкільної природничо-математичної освіти на період до 2015 року.

Держава також прагне до створення умов для безперервності та доступності освіти шляхом вдосконалення організації післядипломної освіти та навчання студентів та стажування аспірантів, наукових і науково-педагогічних працівників у провідних вищих навчальних закладах та наукових установах за кордоном.

Необхідно зазначити, що реалізація Національного плану дій на 2011 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010 – 2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава", в т.ч. щодо завдань реформування освіти передбачає розроблення та розгляд відповідних нормативно-правових актів відповідними державними інституціями.

Весь перелік завдань щодо реформування освіти зазначений вище має бути реалізований протягом поточного року.

Освіта.ua
27.04.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
J.N.
Пока образование в Украине будет строиться на рабстве, никакая реформа не сработает. Сколько можно давить на учителя, не давая взамен ничего!!!??? Ведь его работа на уроке и с детьми - это 50% его труда. Остальные 50% забиты конкурсами, презентациями, фестивалями, методическими ярмарками, акциями и пр. На них уходит время, силы, нервы. Не проводить нельзя, т.к. сразу попадёшь в черный список. Самое печальное то, что все эти параллельные мероприятия к детям не имеют никакого отношения, Это всё чиновничьи игры, оправдывающие их зарплату (явно не учительскую). Выход есть, и он простой: на треть сократить аппарат и платить учителям достойную зарплату. І І буде наша освіта конкурентноспроможною!!!!!
Галя
Щось в цій програмі жодного слова про матеріальний статус вчителя. Якщо зарплата вчителя буде, як в двірника чи прибиральниці то свої реформи вони можуть засунути собі до носа, ніхто не буде іїх раельно проволити!!!!!!.
Я за.
ВІДМИВАННЯ ГРОШЕЙ ЧЕРЕЗ ОСВІТУ. чИ Ж У ПЕРШИЙ РАЗ НАМ З УЧНЯМИ ЦЕ ВСЕ ПЕРЕНОСИТИ?
Фізик
Подібні реформи в освіті проводяться постійно і результати кожен раз гірші. Найкращий принцип керівництва "не навреди" - не треба нам допомагати, не заважайте працювати школам.
елена
из текста видно, что "заможне суспільство" будет, но не педагогичесуое. Во всх єкономических планах ни слова об єкономике и деньгах.
Я
Для елена: Заможне суспільство не будет, а вже є лише не для всіх, а для 1% населення України..................................................................................................................... А профспілки вийшли в березні позоритись за 20%!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Хіба 20% спасуть жебрацьке становище сучасного педагога????????????????????????????????????? Якщо виходити до Кабміну, то не за 20%, а за 200%!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Тоді МОЖЕ хто-небудь і зверне свою увагу в бік Вчителя і подумає про престиж праці вчителя..................................................................................
Коментувати
Alexandra
Красиво та розумно, але теоретично. Гроші на нові програми та проекти розкрадуть, і все залишиться, як і було. Чи це вперше ?
Наталя
З усьго тексту найбільше сподобалось: "Заможне суспільство" Жалко, не доживу...