В Україні створено Державну інспекцію навчальних закладів

Президент України затвердив Положення про Державну інспекцію навчальних закладів України, мета якої є реалізація державної політики у сфері освіти шляхом здійснення державного нагляду за діяльністю навчальних закладів

В Україні створено Державну інспекцію навчальних закладів

Головна ідея створення Державної інспекції полягає в тому, що цей орган контролюватиме якість освіти в середніх, професійних і вищих навчальних закладах: викладання, застосування матеріально-технічної бази, проведення навчально-виховної і науково-методичної роботи, проведення державних атестацій тощо.

Крім того, Державна інспекція аналізуватиме роботу навчальних закладів щодо дотримання ними нормативно-правових актів у галузі освіти та даватиме оцінку відповідності їх діяльності державним стандартам і вимогам.

За результами своєї діяльності цей орган влади має вносити пропозиції щодо усунення негативних і поширення позитивних тенденцій у розвитку освіти, а також брати участь у розробці проектів реформування освіти.

На Державну інспекцію також планується покласти обов’язок слідкувати за станом практики та працевлаштуванням випускників вищих та професійно-технічних навчальних закладів.

"Це надзвичайне, супер-рішення для освіти. Вперше в Україні створено Державну інспекцію навчальних закладів. Головна ідея полягає в тому, що цей центральний орган влади перевірятиме якість освіти. Тобто перевірятиме якість викладання, застосування обладнання, ставлення до учнів, рівень майстерності та навіть творчості викладачів”, - прокоментував створення інспекції міністр освіти Дмитро Табачник.

Згідно з положенням, Державну інспекцію очолює голова, який звітує перед міністром освіти і науки, молоді та спорту України про виконання річного плану роботи Державної інспекції.

"Це не буде відомий діяч, ректор якогось університету, бо для такої роботи ці люди переобтяжені зв'язками. Це буде фаховий освітянин середньої ланки, який добре знає всі механізми у галузі", - говорить міністр освіти Дмитро Табачник.

Він також зазначив, що на організаційні питання знадобиться три місяці, а вже з 1 вересня 2011 року інспекція працюватиме.

Як повідомлялось раніше, Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України планує до кінця 2011 року разом з Академією педагогічних наук, університетами та вчителями розробити новий державний стандарт базової та повної загальної середньої освіти.

Освіта.ua
23.04.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
PR
ДРУЗІ! На страйк треба виходити і негайно!
papa
Табачник придумав ще одну корупційну схему, з допомогою якої будуть збирати "данину" по всій Україні. А центральна підпорядкованість органу і невідомий керівник - це ще одне підтвердження того, що грошики підуть саме йому, коханному.
Лола
А як же той Базовий стандарт, що чекає затвердження в Мінюсті?
Sana
Люди берите своих детей , семьи и выезжайте! Здесь нас сделают бомжами и придурками.Вы никогда ничего не добьетесь. Я очень люблю свою Батьківщину ,эту землю, но хотя бы ваши внуки должны жить как люди.Подумайте о себе сами наше правительство делает тут деньги, а на нас им...
Фізик
І знову пішло утворення контролююче-караючого органу на державному, обласному, районному рівнях. А вони собі роботу знайдуть. Перевіряти - це не уроки проводити. А наші методкабінети хіба не перевіряючий орган, адже свою роботу розуміють, як перевірку уроків вчителів. Бідні вчителі, хто ж їх захистить? Не директор і не профспілки. Пора лопати в руки брати самим.
03
Для Фізик: Дякую! Так і є:"Пора лопати в руки брати самим"
Коментувати
ЛПТ
Табачник уже более года на посту министра ... . А кто-то может проинформировать про воплощение в практику хотя бы одного его действительно позитивного или толкового распоряжения?... Создание очередной чего-то там контролирующей конторы - это, по словам министра, есть супер-решение для образования... . В чём суперность-то?... Он, что с Марса или просто балаболка хитро- ленивая?
03
Для ЛПТ: О! ЦЕЙ знає, як гроші гребти!
Коментувати
C
В министерстве образования ожидается сокращение, вот и придумали куда пристроить лишний чиновников. Эти бедолаги в школу не пойдут, не умирать же им с голоду. Добрый президент. Еще кусочек отщипнул от учительского пирога!
Леся
Якщо це було б за кордоном, то може була б добра ідея. У нас, де всі чиновники продажні, то це ще один жах для простої людини. Знову треба буде збирати гроші на хабарі, всюди друть з людей данину. Треба починати реформи з силових структур. Так як в Грузії. Потім, коли вони стануть на захист народу, то можна і Болонську систему ( а то платити треба за вступ, потім ще раз - за вступ на 5 курс, колись було дві сесії в рік, тепер - треба хабарі платити 4 рази в рік) Так і всюди беруть приклад з-за кордону, а для України - це непрйнятно. Чому тільки цього не розуміють наші можновладці?
Евия
Ну, спасибо президенту! Лучше бы учредил такой карательный орган для наших "обранців", поглощающих сотни годовых бюджетов народного образования, но не отрабатывающих даже копейки!!! По словам Азарова, на повышение зарплаты учителям денег нет! А откуда они взялись на новую контролирующую (читай "добивающую") школу структуру? Лучше бы позакрывали методкабинеты - от них толку никакого. Сочиняют несметное количество городских мероприятий, проводят их руками, нервами и здоровьем учителей, а потом ещё уходят после их завершения с полными пакетами "заслуженных" подарков. Дать учителю достойную его труда зарплату и не мешать работать с детьми - и уровень украинской школы будет не ниже, чем в Европе!!!
училка
чтоб они скисли((
101
Цікаво, а які тоді обов`язки у міністерства ? Вони тоді чим займаються?
ЛПТ
Для 101: Имею родственницу, потеющую в МО... . БОльшую часть рабочего времени эти "галерники" сидят в Сети - пасьянс, преферанс, чаты ... . Долго - с чувством, толком, расстановкой завтракают, обедают, полудничают ... . Какая-то часть рабочего времени утекает на сплетни - ну, это святое. И, конечно же, высокопрофессиональное изображение видимости бурной деятельности! А на образование им наплевать, да и некомпетентны они!
Коментувати
?!!!
Треба конче перевірити, чи відробляють українські педагоги проплачені їм 1000 грн. Бо протестами лякають, а освіта через них занепадає. Цікаво, чого хоче добитись влада? Щоб вчителі покинули школи взагалі і подались міста прибирати та поля обробляти?
учитель
і знову нас перевіряють!..опять новый контролирующий орган.опять новые начальники над все теми же исполнителями!что еще нам вменят в обязанности и в чем еще обвинят?
Людмила
Спасибо, конечно! Учителя только об этом и мечтали. Школы закрывают, а инспекторов размножают. Надо в Державну инспекцию взять учителей, у которых больше не будет рабочего места после закрытия школы.
учитель
Для Людмила: зато теперь совсем стало понятно,почему в классах по 38человек,а новый класс не открывают-экономия...
Коментувати